ZdravySvet.sk
Bylinkáreň Čaje Prírodná kozmetika Liečivé kamene a Feng Shui Hudba, knihy, ezoterika Zdravé jedlo

Vyhľadavánie

  

Naša ponuka

Špecifické problémy
 
Výrobcovia
NEWSLETTER
Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

Články

Vážení priatelia.

Touto formou a na tomto mieste Vás chceme informovať o zaujímavých veciach, produktoch, ale aj nápadoch či postrehoch, ktoré si myslíme, že stoja za zvýšenú pozornosť. Dúfame, že články a podujatiatia, ktoré pre vás pripravujeme, obohatia pozitívne váš život a prispejú k harmónii vášho tela a duše.

Veľa pekných chvíľ pri čítaní vám praje tím ZDRAVÉHO SVETA.

Súťaž Mastersgate

Pridané: 16.02.2017 08:56:25
počet reakcií: 0

MastersGate je slovensko-česká unikátna súťaž, ktorá sa zameriava na malé aj veľké e-shopy, ktoré sa vďaka víťazstvu v troch kategóriách pridávajú medzi tých najlepších.

 

Podporte nás v tejto súťaži a vyhrajte 10 hodnotných zdravých balíčkov od Zdravého sveta.

 

Stačí keď nám pošlete mail s predmetom „Súťaž" na zdravysvet@zdravysvet.sk a v prílohe fotku obrazovky z Vášho hlasovania, že ste zahlasovali práve za nás.

Jediná vec, pre ktorú sa oplatí šalieť, je LÁSKA.

Pridané: 14.02.2017 08:41:38
počet reakcií: 0

Jediná vec, pre ktorú sa oplatí šalieť, je LÁSKA.


Musí existovať aspoň jeden taký deň v roku, ktorý by nám pripomenul, že sme tu pre niečo iné ako len pre seba.


Áno, je tu Deň zaľúbených, Deň, kedy si uvedomujeme, že sa oplatí veriť v zázraky. Práve jedým z nich, je LÁSKA, a tá sa dnes vkráda hlbšie do našich sŕdc. Dovoľme teda nielen dnes, ale i v iné dni každému , kto verí v tento krásny cit, prežiť si ho a potešiť sa. Tešme sa z tých najmenších maličkostí, pretože nikdy nevieme, či nám život prinesie ešte niečo krajšie a väčšie ako je blízkosť milovaného človeka, jeho pohladenie, dotyk, poláskanie...

Môže to byť Lymská borelióza

Pridané: 19.01.2017 10:15:24
počet reakcií: 0
Lymská borelióza môže byť Váš momentálny zdravotný problém a ani o tom neviete. Neviete o nej preto, lebo Vám nebola diagnostikovaná a predsa ju môžete mať.


Keď sa pozrieme do histórie Lymská borelióza bola ako samostatná choroba identifikovaná až v roku 1975. Jej pôvodcu, baktériu borélie následne po niekoľkých rokoch objavil v roku1981 Willi Burgdorfer.


Borélia je v mikrobiálnom svete vnímaná ako skutočne jedinečná baktéria. Jej vlastnosti sú v porovnaní s ostatnými baktériami veľmi neobvyklé. Dokáže sa neskutočne rýchlo meniť, dokonca meniť svoju povrchovú štruktúru. Vie sa prispôsobovať, skrývať sa, ale aj komunikovať s ostatnými boréliami, aby sa sa schovala pred antibiotikami, inými liečivami a samotným imunitným systémom.

Zahoďte akné konečne do koša a buďte krásne.

Pridané: 08.11.2016 18:17:56
počet reakcií: 2

Vždy keď vidím pekné dievča s evidentne hrubšou vrstvou mejkapu, ktorý nemá šancu prekryť množstvo jej akné na pleti, vždy sa mi naštartuje v mysli myšlienkový proces, ktorý zápasí so snahou jej pomôcť a tým, aby som sa nestaral do druhých ľudí, keď „neordinujem".

 

Samozrejme aj mnohí chlapci sa trápia s akné, preto chcem povedať, že aj ich pri radách nevynechám. Keďže viem, aký je veľký problém s psychikou mladých ľudí, keď neliečené akné môže zanechať množstvo jazvičiek, poďme sa pozrieť na prírodnú liečbu akné pomocou byliniek a ďalších prírodných prostriedkov.

Alergie a ich možné riešenie pomocou byliniek

Pridané: 10.10.2016 15:11:39
počet reakcií: 0

Nikdy ste neboli alergikom a máte zdravotné problémy súvisiace s dýchaním, trávením alebo pokožkou? Je možné, že ste sa alergikom práve stali alebo ste na niečo intolerantní.

 

Súčasný svet je zamorený neskutočným množstvom problematických látok nielen vo vzduchu, ale všade okolo nás. Táto doba generuje množstvo alergénov a ani si to v každodennom zhone neuvedomujeme.

Kórejský červený Ženšen

Pridané: 13.09.2016 14:01:37
počet reakcií: 0
Ženšen je pradávna liečivá rastlina so silným príbehom, ktorý nás sprevádza dodnes. Jeho blahodarné účinky na zdravie si cenia ľudia po celom svete. V čínskej medicíne má stále svoje pevné miesto a v poslednej dobe sa teší Ženšen veľkej obľube aj v našom "modernom" svete. Jediným problémom súčasnej doby je poctivosť a pravosť produktu, či ste sa vôbec niekedy dostali k pravému a dostatočne starému Ženšenu, ktorý skutočne má neskutočnú silu prírody.

Problémy s imunitou v jeseni

Pridané: 07.09.2016 08:10:23
počet reakcií: 0
Prichádza jeseň a naše telo sa opäť bude pripravovať na energeticky náročné obdobie, a to na zimu. Každé telo má však svoju energetickú kapacitu. Dnešný zrýchlený život nám z nejho odoberá množstvo energie. To platí zvlášť pre všetkých tých, ktorí „nemôžu" zvoľniť zo svojho životného tempa, ktorí „musia" všetko zariadiť aj bez ohľadu na to, čo nám naše telo hovorí. Práve táto energia nám môže chýbať vtedy, keď imunitný systém potrebuje bojovať proti vírusom a baktériam.

Silenos, jódový zázrak z hlbín našej Zeme.

Pridané: 02.08.2016 10:30:04
počet reakcií: 0

V roku 1996 v oblasti St Martin na rieke Mura, v severnom Chorvátsku, v lokalite termálnych kúpeľov so silnými balneologickými vlastnosťami bol objavený nový prameň. Dali mu názov Filipan. Miesto, kde pramení Filipan, je známe už od doby Keltov a Panónskych Illyrianov.

 

V 1. storočí pred naším letopočtom na tomto mieste stálo rímske mesto Halicanum. Už vtedy, starousadlíci a vojaci dávnych kultúr poznali blahodárne, liečivé vlastnosti tejto vody a pôdy.

Kozmetika MEA NATURA

Pridané: 11.05.2016 11:09:04
počet reakcií: 0
MEA NATURA je kvalitná prírodná kozmetika pochádzajúca z ostrova Kréta.


Hlavnou zložkou tejto kozmetiky je certifikovaný panenský olivový olej. V Stredomorí nazývajú olivový olej zelené zlato. Olivový olej v sebe ukrýva mnohé cenné látky, preto sa nevyužíva len v gastronómii, ale aj v liečebnej kozmetike. Už stáročia sa pridáva olivový olej do prípravkov skrášlujúcich a vyživujúcich našu pokožku.

 

 

Nie je však olivový olej ako olivový olej. Preto na kozmetické účely sa vyberá väčšinou extra panenský olej z najlepších ručne zbieraných a triedených olív. Olivový olej obsahuje množstvo vitamínov, napr. A, B, C, E, ktoré sa podieľajú na ochrane pokožky pred slnečným žiarením. Kozmetika s olivovým olejom je výnimočná pre všetky typy pokožky, zanecháva pokožku jemnú a vláčnu, udržuje vlhkosť a navyše sa ľahko vstrebáva.

Zelená káva

Pridané: 23.03.2016 10:29:15
počet reakcií: 0

Je zelená káva podvod alebo naozaj funguje jej efekt pri spaľovaní tukov ? Zelená káva naozaj nie je podvod, len na trhu je množstvo produktov, ktoré obsahujú síce názov „Zelená káva", ale obsahujú len pár percent zelenej kávy a potom celý proces ktorý množstvo ľudí očakáva od zelenej kávy , skrátka nefunguje.


Zelená káva nie je žiadna špeciálna káva. Je to len nepražená káva, pochádzajúca väčšinou z kávovníka arabského - coffea arabica . Okrem neho ešte poznáme dva významné druhy kávovníka a tými sú, kávovník konžský, čiže coffea robusta a kávovník liberijský - coffea liberica. Vďaka tomu, že zrnká neprešli vysokou teplotou, neprišli o niektoré prospešné zložky, ktoré sa pražením znehodnotia.

Nastal čas pre chudnutie a jarné očisty.

Pridané: 18.02.2016 10:28:34
počet reakcií: 0

Ďalší rok a ďalšia jar... Letí nám to, preto si treba uvedomiť, že o pár dní je tu čas pre tých, ktorí sa chcú po zime zregenerovať, prečistiť a zároveň pripraviť na jar, symbol nového života.

 

Poďme si ukázať ako jednoducho môžeme využiť nasledujúce dni na očistu, detoxikáciu a regeneráciu našich tiel.

 

Tak ako každý rok, pripomínam, aby sme očisty viedli s rozumom. Každý extrém vytvára opačný extrém. Nezabúdajte aj na zdravo a chutne a k tomu opäť tento rok prispôsobíme jarné detoxikácie.

Seminár o gemmoterapii

Pridané: 21.01.2016 12:40:22
počet reakcií: 0

Vážení priatelia.

 

Dovoľte nám pozvať Vás na seminár o Gemmoterapii s českou bylinkárskou legendou pani Mgr. Podhornou a slovenskými fytoterapeutmi Mgr. Dagmar Machničovou a Ing. Pavlom Machničom.

 

Gemmoterapia - tinktúry z púčikov rastlín je veľmi dôležitý prvok, ktorý môžeme zahrnúť do našich každodenných životov a preto na seminári si hovoríme hlavne o gemmoterapii, modernej a v súčasnosti najúčinnejšej forme fytoterapie.

 

Zameriame sa teda na liečbu púčikmi, čo je fytoterapia 3. tisícročia. Povieme si komplexné bylinkové kúry z púčikov zamerané na najčastejšie zdravotné problémy.

Zdravá strava - nezdravá strava

Pridané: 12.01.2016 10:19:19
počet reakcií: 0

Zdravá výživa, zdravá strava - nezdravá výživa, fastfood, medzi týmito dvoma pólmi sa neustále nachádzame v rámci našich rýchlych životov.

 

Veľa ľudí má v sebe zakódovaný extrém, ktorý pramení z ich životnej skúsenosti pri rôznych diétach. To čo máme zafixované ako zdravú stravu, väčšinou nechutí dobre. Prečo? Pretože množstvo „odborníkov" priviedlo zdravú stravu do takého extrému, že je požívateľná len problematicky.


Keď však nášmu „mozgu" nedoprajeme potešenie z kulinárskeho zážitku, má snahu vždy túžiť len po jedle, ktoré neprospieva nášmu zdraviu.

Lunárny kalendár 2016

Pridané: 24.11.2015 09:42:18
počet reakcií: 0

Lunárny kalendár je veľmi populárnym a užitočným druhom kalendára. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Jednou zo zásad a tajomstiev narábania s časom je totiž vystihnúť správnu dobu.

 

Čas má svoje zákonitosti a rytmy, ktoré sa dajú dobre rozlišovať práve aj podľa postavenia Mesiaca. To, že Mesiac ako najbližšie nebeské teleso pôsobí na našu planétu i na nás, vedeli ľudia od pradávna. Luna sa spája so symbolikou plodnosti, rastu a životných cyklov.

Sila prírody v bylinných prípravkoch a kozmetike.

Pridané: 10.11.2015 13:54:03
počet reakcií: 0
V súčasnej dobe nachádzame na trhu nepreberné množstvo prírodných prípravkov nielen na vnútorné užívanie ale ponúkajúce svoju silu aj v kozmetike. Množstvo výrobcov sa snaží skryť sa za silu prírody deklarovaním, že ten jeho výrobok je preto dobrý, že je prírodný. Toto tvrdenie však nemusí byť až tak pravda.


Prečo?


Pretože je za tým množstvo háčikov, ktoré výrobcovia často z hľadiska dosahovania čo najväčších ziskov kamuflujú. Poďme sa však na na túto tému trošku zblízka pozrieť, aby sme sa mohli kvalifikovanejšie rozhodovať pri výbere rôznych prírodných produktov. Všetky body, ktoré si tu uvedieme neznamenajú hneď problém pre poctivosť prírodného prípravku.

Časopis Naša krásna bylinkáreň 1/2015

Pridané: 22.10.2015 12:05:08
počet reakcií: 0

Poďte s nami do sveta byliniek, elixírov a duševnej krásy

 

Žijeme v období, kedy čoraz častejšie potrebujeme čas na relax a oddych, čas naregeneráciu a starostlivosť o svoje telo a ducha.
Počas celej histórie existencie človeka nás sprevádzali byliny, ktoré nám nielen skrášľovali prostredie, ale hlavne pomáhali riešiť zdravotné problémy. Informácie o ich účinkoch sa dedili z generácie na generáciu a dnes sú nám ponúknuté bohaté skúsenosti v oblasti účinkov rôznych „bylinkových zázrakov."

Jarná očista 2015

Pridané: 28.03.2015 08:07:29
počet reakcií: 0
Po roku je tu opäť ďalšia jar a je vhodné naše organizmy pripraviť na tento dych jari. Vzhľadom na životné prostredie v akom žijeme, je vhodné využiť toto úžasné obdobie na očistu, detoxikáciu a regeneráciu našich tiel. Ponúkame Vám remake nášho článočku spred dvoch rokov, keďže každý rok sa opakuje takmer stále rovnaký cyklus, ale veríme, že si v ňom nájdete cenné a hlavne nové informácie.

Túžobník brestový

Pridané: 15.03.2015 11:38:26
počet reakcií: 0

slovensky: Túžobník brestový latinsky: Filipendula ulmaria česky: Tužebník jilmový

 

Túžobník je u nás menej známa liečivá bylina, čo je škoda, pretože sa radí do najvyššej kategórie super liečivých rastlín.

 
Ako posvätná bylina bol túžobník súčasťou svadobného venčeka, ktorý mala mladucha na hlave počas cirkevného obradu.

 

V roku 1999 uplynulo sto rokov odvtedy, čo bola objavená v kvetoch túžobníka kyselina acetylsalicylová, z ktorej bol neskôr vyrobený aspirín.Preto je tiež známy ako prírodný aspirín.

 

Pestrec mariánsky

Pridané: 27.02.2015 11:00:39
počet reakcií: 0

Pestrec mariánsky patrí medzi najpôsobivejšie liečivé rastliny. Pochádza zo Stredomoria, u nás sa iba pestuje. Zbierajú sa mladé zdravé listy, ale hlavne semeno, ktoré možno kúpiť aj v bylinkárni.


Pre svoju tŕnitosť dostal ľudový názor „Kristova koruna" a spája sa s históriou ukrižovania Krista. Pre biele pruhy na listoch ho volajú tiež „mariánsky bodliak." Pruhy symbolizujú mlieko Panny Márie. Jeho pár kvapiek spadlo vraj na listy pestreca počas dojčenia malého Krista.

Archangelika čínska

Pridané: 24.02.2015 20:29:43
počet reakcií: 0

slovensky: Archangelika lekárska , latinsky: Archangelica officinalis , česky: Andělika

 

Jej mohutný zjav upúta v každej bylinkovej záhradeuž zďaleka, lebo dorastá do výšky až dvoch metrov.


Archangeliku pestovali už stredovekí mnísi v kláštorných záhradách ako liek proti moru. Stredoveké herbáre píšu, že archangelika dostala pomenovanie podľa archanjela Michaela - archangelos pochádza z gréčtiny a značí archanjel - lebo podobne ako on chránila pred zlom. Aj ľudovo sa zvykne nazývať „rastlina anjelov." 

Zdravý svet s.r.o. Základné informácie Zdravie pre Vás Doručenie tovaru Kamenné obchody

 


 Internetová bylinkáreň

založená v roku 2008

pre Váš zdravý životný štýl,

 pre rozvoj tela a ducha.