ZdravySvet.sk
Bylinkáreň Čaje Prírodná kozmetika Liečivé kamene a Feng Shui Hudba, knihy, ezoterika Zdravé jedlo

Vyhľadavánie

  

Naša ponuka

Špecifické problémy
 
Výrobcovia
NEWSLETTER
Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

Lunárny kalendár

Rak
Znamenie
Rak
CURRENT MOON
Fáza mesiaca
Dorastajúci
List
Rastlinná časť
List
Voda
Element
Voda

Fáza mesiaca

CURRENT MOON

Dorastajúci Mesiac

Nasledujúcich približne 14 dní bude Mesiac dorastať až kým sa nezaguľatí v splne. Z toho približne 7 dní označujeme ako 1. lunárnu fázu a ďalších 7 dní až do splnu ako 2. lunárnu fázu. Čím viac sa Mesiac blíži k splnu, najmä v 2. lunárnej fáze, tým menšie má sťahujúce účinky a organizmus sa začína rozširovať.


POZITÍVNY VPLYV NA ORGANIZMUS
Dorastajúci Mesiac privádza živiny, pomáha naberať a ukladať energiu, je to čas naberania síl, bráni Zemi prijímať vodu, je to obdobie príprav a plánovania. Čím je bližšie k k splnu, tým výraznejšie je toto silové pôsobenie.

NEGATÍVNY VPLYV NA ORGANIZMUS
Sťahujúci vplyv môže v našom tele zadržiavať vodu, máme väčší sklon k opuchom, problémom s lymfatickými cestami a taktiež problémy zbaviť telo škodlivín. Všetko škodlivé, čo telu dodáme v dorastajúcom Mesiaci má oveľa negatívnejšie účinky.

Zdravie a kozmetika

Zdravie a kozmetika

Rak

 

Prvok: voda
Časť rastliny: list
Sila: zostupná
Kvalita výživy: sacharidy
Ovplyvnená časť tela: hrudník, pľúca, žalúdok, pečeň, žlčník 

 

Vplyv na správanie:

Mesiac je vo svojom vlastnom znamení. Prevládajú city a citlivosť, družnosť a pokoj, u niekoho to môže prerásť až do bojazlivosti a ľahkej ovplyvniteľnosti. Sme empatický so zmyslom pre rodinu a s potrebou dôverností. Máme sklon sa baviť a možno aj sklon trochu viacej jesť a piť.

Mesiac v  Rakovi žičí rodinnému životu. Buďme preto pozorní a milí ku svojim blízkym, potešme ich napríklad nejakým drobným darčekom.

 

Zdravie:

Mesiac v dorastajúcom Rakovi ovplyvňuje trávenie a pľúca. Ak na tieto časti tela budeme v týchto dňoch pôsobiť liečebne alebo preventívne, zdravotné účinky budú intenzívnejšie ako po iné dni. Všetko čo tieto časti tela namáha a poškodzuje, bude teraz pôsobiť väčšou silou. Pokiaľ to nie je nevyhnutné  vyhýbame sa chirurgickým zákrokom Mesiacom ovplyvnených častí tela.

 

Zamerajme sa preventívne na žalúdok, pečeň, žlčník, dolnú časť hrude a pľúc. Odporúčame ráno a večer užívať koncentrát z huby Čaga tak, že čajovú lyžičku koncentrátu vlejete do 2 deci vody a vypijete nalačno. Vo vodných znameniach sa zle trávia tuky, nezaťažujme si preto trávenie fritovanými jedlami či majonézovými šalátmi. Ľahká strava pôsobí naopak energetizujúco.

 

Na revitalizácia pečene a žlčníka odporúčame komplexnú bylinkovú kúru K30 Pečen a žlčník , taktiež môžete užívať samostatne tinktúru z púčikov Pestreca mariánskeho P57. 

Pľúca môžete podporiť tinktúrou z púčikov Ruže P41 alebo komplexnou bylinkovou kúrou K23 .

 

Nedávajme si teraz strihať vlasy a ak to nie je nevyhnutné, ani si ich neumývajme.

Zdravie tento mesiac

Zdravie tento mesiac
Máj - srdce

Srdce je v máji oslabené fyziologicky aj citovo. Tým že srdce ako pumpa poháňa celé telo, oslabenie sa prejavuje na chrbtici, v hormonálnej činnosti, zlom krvnom obraze, zlom dýchaní či nedostatkom horčíku.

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo
Máj Rak dorastajúci

Sila mesiaca

Sila mesiaca

Zostupná sila Mesiaca.

 

Pri zostupnom /klesajúcom/ Mesiaci je výraznejšie ovplyvnená podzemná časť rastlín. Šťavy rastlín a miazga stromov klesá ku koreňom. Toto obdobie predstavuje čas vysievania, výsadby, rastu a dozrievania.

Zdravý svet s.r.o. Základné informácie Zdravie pre Vás Doručenie tovaru Kamenné obchody

 


 Internetová bylinkáreň

založená v roku 2008

pre Váš zdravý životný štýl,

 pre rozvoj tela a ducha.