ZdravySvet.sk
Bylinkáreň Čaje Prírodná kozmetika Liečivé kamene a Feng Shui Hudba, knihy, ezoterika Zdravé jedlo

Vyhľadavánie

  

Naša ponuka

Špecifické problémy
 
Výrobcovia
NEWSLETTER
Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

Lunárny kalendár

Vodnár
Znamenie
Vodnár
CURRENT MOON
Fáza mesiaca
Nov
Kvet
Rastlinná časť
Kvet
Vzduch
Element
Vzduch

Fáza mesiaca

CURRENT MOON
Mesiac stojí pred Slnkom, obidve planéty sú v jednom znamení zverokruhu a spoločne pôsobia na Zem. Mesiac aj Slnko vychádzajú aj zapadajú spoločne, preto Mesiac na oblohe nevidíme. Aj táto fáza zaťažuje organizmus, pôst v tomto čase je pre zdravie a aj ako prevencia. Príťažlivá sila Slnka aj Mesiaca pomáha vyplavovať škodlivé látky z tela, je potrebné veľa piť. Vplyv novu na ľudí, ale aj zvieratá a rastliny je mimoriadny. Choré stromy sa môžu opäť ozdraviť, ak ich tento deň zostriháme. Zem začína vdychovať.

Zdravie a kozmetika

Zdravie a kozmetika

Vodnár

Prvok: vzduch
Časť rastliny: kvet
Sila: vzostupná
Kvalita výživy: tuky
Časť tela: predkolenie

 

 

Vplyv na správanie:
Luna vo Vodnárovi v nás podnecuje voľnosť, nespútanosť, túžbu po slobode, krajnými prejavmi môže byť až značná netrpezlivosť, zbrklosť či dokonca vzbura a rebelstvo. Proste Luna vo Vodnárovi nemá rada obmedzovanie, nariadenia a prísne predpisy. Ctí si nadovšetko voľnosť. Dôverujme svojej intuícii. Je vhodná doba na spoločné projekty, tímovú prácu, tvorivé plánovanie, je čas na stretnutia, návštevy, nadväzovanie nových známostí, utužovanie starých priateľstiev.

 

Zdravie:
Mesiac ovplyvňuje predkolenie, priehlavky a žily v dolných končatinách. Ak na tieto časti tela budeme v týchto dňoch pôsobiť liečebne alebo preventívne, zdravotné účinky budú intenzívnejšie ako po iné dni. Všetko čo tieto časti tela namáha a poškodzuje, bude teraz pôsobiť väčšou silou. Pokiaľ to nie je nevyhnutné vyhýbame sa chirurgickým zákrokom Mesiacom ovplyvnených častí tela.
V tomto období sa snažme trochu šetriť nohy. Nohy teraz viac trpia jednostrannou záťažou, dlhým státím na mieste, netrénovaní ľudia by nemali podnikať náročné túry a horské výstupy. Ľudia s kŕčovými žilami ale tí čo majú k nim sklon musia byť teraz zvlášť opatrní, zápaly žíl v tomto období sú častejšie. Blahodárne pôsobia teraz jemné masáže nôh od priehlavkov smerom nahor. Použiť môžeme mazadlá z obsahom kostihoju a pagaštanu. Taktiež dobre pôsobí Kneippovanie (striedavé sprchovanie nôh studenou a teplou vodou) alebo po náročnom dni pomôže aj obyčajný oddych keď si na chvíľu ľahneme na chrbát a nohy podložíme aby boli vyššie ako hlava.
Kŕčové žily sú znakom zhoršeného krvného obehu. Strava bohatá na vlákninu a rutil (pohanka ap.), dostatok tekutín a krvčistiacich čajov, pravidelný pohyb sú ideálnou prevenciou proti tejto nepríjemnej a nebezpečnej chorobe. Naopak káva, sladkosti, sladké nápoje a sedavý spôsob života stav zhoršujú.

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Pravidelne kontrolujme cibule a hľuzy okrasných kvetín uskladnených na zimu v pivnici. Nesmú byť na príliš suchom ani vlhkom stanovišti. Preschnuté hľuzy a cibuľky nevytvoria výhonky, vlhko zas spôsobuje vznik hubovitých chorôb. V prípade silných mrazov chráňme ruže, skalničky, záhony s cibuľovinami aj chúlostivejšie ozdobné kríky ďalšou nástielkou z lístia, rašeliny alebo smrekových vetvičiek.

Čas tesne pred novom je dobrý aj na odstránenie vodného kameňa z práčky, rýchlovarnej kanvice, vodovodnej batérie a pod. Vodný kameň ľahko odstránime obyčajným octom, nemusíme používať drahé a agresívne čistiace prostriedky.

Sila mesiaca

Sila mesiaca

Vzostupný Mesiac


Pri vzostupnom /stúpajúcom/ Mesiaci šťavy a miazga stúpajú nahor a podporujú tvorbu listov, kvetov a plodov. Nadzemné časti zeleniny a ovocia sú šťavnatejšie a majú výraznejšiu chuť. Toto obdobie predstavuje čas zberu a uskladnenia. 

Zdravý svet s.r.o. Základné informácie Zdravie pre Vás Doručenie tovaru Kamenné obchody

 


 Internetová bylinkáreň

založená v roku 2008

pre Váš zdravý životný štýl,

 pre rozvoj tela a ducha.