ZdravySvet.sk
Bylinkáreň Čaje Prírodná kozmetika Liečivé kamene a Feng Shui Hudba, knihy, ezoterika Zdravé jedlo

Vyhľadavánie

  

Naša ponuka

Špecifické problémy
 
Výrobcovia
NEWSLETTER
Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

Lunárny kalendár

Škorpión
Znamenie
Škorpión
CURRENT MOON
Fáza mesiaca
Dorastajúci
List
Rastlinná časť
List
Voda
Element
Voda

Fáza mesiaca

CURRENT MOON

Dorastajúci Mesiac

Nasledujúcich približne 14 dní bude Mesiac dorastať až kým sa nezaguľatí v splne. Z toho približne 7 dní označujeme ako 1. lunárnu fázu a ďalších 7 dní až do splnu ako 2. lunárnu fázu. Čím viac sa Mesiac blíži k splnu, najmä v 2. lunárnej fáze, tým menšie má sťahujúce účinky a organizmus sa začína rozširovať.


POZITÍVNY VPLYV NA ORGANIZMUS
Dorastajúci Mesiac privádza živiny, pomáha naberať a ukladať energiu, je to čas naberania síl, bráni Zemi prijímať vodu, je to obdobie príprav a plánovania. Čím je bližšie k k splnu, tým výraznejšie je toto silové pôsobenie.

NEGATÍVNY VPLYV NA ORGANIZMUS
Sťahujúci vplyv môže v našom tele zadržiavať vodu, máme väčší sklon k opuchom, problémom s lymfatickými cestami a taktiež problémy zbaviť telo škodlivín. Všetko škodlivé, čo telu dodáme v dorastajúcom Mesiaci má oveľa negatívnejšie účinky.

Zdravie a kozmetika

Zdravie a kozmetika

Dni Škorpióna

 

Prvok: voda
Časť rastliny: list
Sila: zostupná
Kvalita výživy: sacharidy
Ovplyvnená časť tela: pohlavné orgány, vylučovacie orgány, močovod

 

Vplyv na správanie:

Mesiac v Škorpiónovi nás robí vnímavejšími a prehlbuje sa intuícia. Intenzívnejšie ako inokedy priťahujeme do svojho života to na čo myslíme, čoho sa obávame a vracia sa nám i náš postoj k okoliu. Takže pozor na to, čo vysielame! Táto Luna má rada veci magické, záhadné, nepoznané. Práve pod týmto znamením sa najčastejšie rodí túžba skúsiť meditovať, vykladať karty ap.

 

Zdravie:

Mesiac ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány. Ak na tieto časti tela budeme v týchto dňoch pôsobiť liečebne alebo preventívne, zdravotné účinky budú intenzívnejšie ako po iné dni. Všetko čo tieto časti tela namáha a poškodzuje, bude teraz pôsobiť väčšou silou. Pokiaľ to nie je nevyhnutné  vyhýbame sa chirurgickým zákrokom Mesiacom ovplyvnených častí tela.

 

Vyhýbajme sa sedeniu na chladnej zemi a vôbec dajme si pozor na prechladnutie od nôh i zadku. Reumatici by mali byť obozretní pri vetraní lôžkovín, tie si teraz dlhšiu dobu v sebe udržujú vlhkosť a zostávajú chladné. Aj budúce matky by mali byť opatrné a nevystavovať sa zvýšenej námahe, lebo im hrozí väčšie nebezpečenstvo potratu.

 

Pri mnohých ženských chorobách pôsobia liečivo i preventívne sedacie kúpele pripravené z rebríčka alebo alchemilky, rumančekový kúpeľ pôsobí protizápalovo a sedací kúpeľ z pastierskej kapsičky je dobrý pri gynekologických ťažkostiach. Všetky tieto bylinky je sú vhodné aj ako čajovina, ale najúčinnejšie sú v tinktúrach z púčikov rastlín.

 
Z bylinkových produktov odporúčame skvelú tinktúru Femina T9, ktorú je vhodné doplniť o púčikovú tinktúru P10 Ríbeľa-Ostružina malinová.  Vynikajúca v tomto období je komplexné bylinkové kúry K42.

Zdravie tento mesiac

Zdravie tento mesiac
V októbri podľa tradičnej čínskej medicíny venujeme pozornosť žalúdku. Žalúdok predstavuje sídlo emócií, nachádza sa v sústave orgánov 3. čakry - solar plexu. V tejto dobe je teda potrebné zamerať sa na svoju psychiku a vyhýbať sa stresovým situáciám.
 
Základnou funkciou žalúdka je príjem a spracovanie potravy. Žalúdok je ale tiež centrom energetickým, pretože získava energiu z potravín, ktorú potom rozdeľuje do celého organizmu. V meridiáne žalúdku vzniká ochranná energie, ktorá chráni človeka pred škodlivým pôsobením rôznych vonkajších faktorov.
 
Energetická dráha meridiánu žalúdka vedie celým telom, a ovplyvňuje mnoho oblastí v tele človeka, ktoré zdánlivo vôbec so žalúdkom nesúvisia, ako napríklad štítna žľaza, prsia, kolená a pod. V oriente existujú liečebné centra, kde sa liečia tisíce ľudí s astmatickými ťažkosťami a hlavný dôraz je kladený na očistu tráviaceho ústrojenstva. Súvislosti medzi zdravím a čistotou zažívacej trubice nachádzame v mnohých civilizáciách. Pôsty, laxatívne čaje a kôry, klystíry využívali v tomto predzimnom období nielen číňania ale aj mnohé ďalšie národy po celé tisícročia.
 
Pôsobením za pomoci akupresúry uvádzame meridián žalúdka do rovnováhy, harmonizujeme ho.
 
Ak je energia v meridiáne nahromadená a je jej nadbytok, môžeme pociťovať ťažkosti ako napr. bolesti v hrudníku, bolesti a kŕče v krajine žalúdočnéj, bolesti na prednej strane stehien a kolenách, zápchu a neustály pocit hladu. Človek je netrpezlivý a podráždený. Naopak pri nedostatku energie v meridiáne žalúdku môže mať človek pocit znecitlivenia a ochladenie v oblasti stehien, spomalené trávenie, pocit preplneného žalúdka, straty chuti do jedla, hnačka, škvŕkanie v žalúdku, opuchnutú tvár, alebo zdurenie slizníc v krku. Po psychickej stránke sa človek cíti osamotený, odcudzený a má depresívne stavy.


Prevencia
- na posilnenie žalúdka je dobré piť čaj z kvetu bazy čiernej, harmančeka, skorocelu, ľubovníka, šalvie, mäty, sladkého drievka alebo medovky. Šalviový čaj upravuje žalúdočné šťavy a pomáha vylučovať žlč a moč. Ľubovník je priamo pokladaný za magickú bylinu, čaj z ľubovníka, sa popíja chladný, stačí 2x denne a pôsobí na posilnenie nervov, pri žalúdočnom a črevnom katare, na úpravu krvného tlaku, pomáha v prechode a prispieva k celkovému posilneniu organizmu.

Žalúdočné ťažkosti bývajú väčšinou následkom problémov pankreasu, pečene, žlčníka i dvanástorníka. Tu môžete na preliečenie využiť komplexnú bylinkovú kúru K29. V samotnom žalúdku to môžu byť vredy - prejavujú sa bolesťami v ľavej časti hrudníka, ťažkosťami tesne po jedle, tlaky v hornej časti brucha a podobne.
 
Na žalúdočné a dvanástorníkové vredy odporúčame extrakt z huby Čagy, jeden z najlepších prírodných prostriedkov pri problémoch s tráviacim traktom. Pri zložitejších problémoch môžete využiť aj hubu ktorá sa volá podľa svojho tvaru a pripomína leviu hrivu - Koralovec ježovitý alebo Lyons Maine  sa odporúča užívať najmä pri:

 

• zápaloch (sliznice žalúdka, pažeráka a čriev, Crohnovej chorobe)
• chronickej gastritíde
• žalúdočných a dvanástnikových vredoch
• pankreatitíde
• rakovine, najmä tráviaceho ústrojenstva - žalúdka, pažeráka, čriev, slinivky brušnej, hrtanu, kože


Bylinkár Janča uvádza na vredy nasledujúci recept: 1kg bielej kapusty sa zmixuje v mixéri, Šťava sa vytlačí a dá do chladničky. Užíva sa 5-krát denne jeden 2dcl pohárik. Môže sa pridať aj trochu zelerovej šťavy. Užíva sa 14 dní.

 

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Záhrada a domácnosť:

Čakajú nás posledné práce okolo listovej zeleniny a hlúbovín. Čo nevidieť ich začneme zbierať na zimné uskladnenie. V dňoch listov ich však radšej zberajme len na okamžitú spotrebu, lebo rýchlo vädnú. Na dlhodobé uskladnenie sa viac hodia dni listov pri ubúdajúcom Mesiaci. V chladnejších oblastiach už treba myslieť na zimnú ochranu mäty, levandule, šalvie, tymiánu a ďalších korenín.

 

Bylinky:

Zbierame hlavne listy a vňate liečivých bylín. V dňoch Škorpióna majú všetky byliny výrazný účinok, preto sa nemusíme zameriavať na určitú oblasť pôsobenia. Zostupná sila mesiaca sa dá využiť aj na zber koreňov, preto je dobré využiť v tieto dni  všetky možnosti zberu ako koreňov tak i vňatí liečivých rastlín. Dodržiavame hlavne správny čas zberu, aby sa nám byliny neznehodnotili.   

 

Sila mesiaca

Sila mesiaca

Zostupná sila Mesiaca.

 

Pri zostupnom /klesajúcom/ Mesiaci je výraznejšie ovplyvnená podzemná časť rastlín. Šťavy rastlín a miazga stromov klesá ku koreňom. Toto obdobie predstavuje čas vysievania, výsadby, rastu a dozrievania.

Zdravý svet s.r.o. Základné informácie Zdravie pre Vás Doručenie tovaru Kamenné obchody

 


 Internetová bylinkáreň

založená v roku 2008

pre Váš zdravý životný štýl,

 pre rozvoj tela a ducha.