Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Gaba organic - oolong 50g

Gaba organic - oolong 50g

(Hodnotilo 4 ľudí)

Tovar momentálne nedostupný
Vložte svoj e-mail a my vás budeme informovať keď bude váš produkt dostupný
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.060 kg Jednotková cena 98,33 € / kg Mám otázku k produktu
5,90 € s DPH
O produkte

Výnimočný oolong z ekologicko kontrolovaného zberu.

Tento oolong je vyrobený špeciálnou technológiou využívajúcou vákuum. Pri tomto procese sa koncentruje špeciálna aminokyselina GABA (kyselina gama-aminomaslová), ktorá je podľa vedeckých výskumov mimoriadne prospešná pre ľudský organizmus.

 

Každý čaj Gabu bežne obsahuje v množstve 20-30mg/100g, pre možnosť uvedenia GABA v názve však platí, že daný čaj musí obsahovať najmenej 150mg/100g čaju.

 

GABA je neproteínová aminokyselina, ktorá sa prirodzene vytvára v ľudskom tele.

 

GABA sa užíva pri liečbe depresie, pri problémoch s prostatou, pri vysokom cholesterole, pri znižovaní nadváhy, pri zhoršenom krvnom obehu a taktiež aj zhoršenej koncentrácii a pamäti.

Polofermentované, resp. stredne fermentované čajové listy sú výrobný druhom, ktorý je označovaný v obchodnom styku ako oolong. Vyrábajú sa podobným spôsobom ako zelené lístky, len s tým rozdielom, že sa podporuje nedokonalá, čiastočná fermentácia a hlavný proces sušenia sa uskutočňuje v tieni.

 

Čajové listy sa ihneď po zbere nechajú prudko zvädnúť na priamom slnku. Potom nasleduje ručné zviňovanie listov a krátky fermentačný proces, ktorý je zastavený následným tepelným ošetrením. Listy sú nakoniec dosušené v špeciálnych bambusových košoch. Výroba oolong čajovníkových listov je sústredená hlavne v oblastiach Číny, Japonska, južnej Indie, Bangládeša, Vietnamu, Tchai-wanu a Jávy. Bohatý obsah silíc dáva týmto výrobkom povzbudzujúce účinky. Výluh vyniká intenzívnou vôňou, osviežujúcou chuťou a má typickú žltozelenú farbu. Pri najkvalitnejších druhoch nazelenalá farba prechádza do medeného odtieňa.

Čaje typu Oolong si získali popularitu nielen kvôli vzhľadu, ale aj kvôli jemnej medovej chuti. Má svetlý nálev a výraznú arómu.

Príprava čaju Oolong: Voda použitá na zaliatie čaju oolong nesmie byť vriaca. Ideálne teplota vody je okolo 95°C. Oolongy lúhujeme v rozsahu 5-7 minút. Maximálne 8 minút. Dlhšia doba lúhovania nemá na chuť čaju takmer žiadny vplyv.