Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Lung Ching Xi Hu - Dračia studňa zo západného brehu 50g - zelený čaj

Lung Ching Xi Hu - Dračia studňa zo západného brehu 50g - zelený čaj

(Hodnotilo 2 ľudí)

Tovar momentálne nedostupný
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.060 kg Jednotková cena 70,00 € / kg Mám otázku k produktu
4,20 € s DPH
O produkte

Lung Ching Xi Hu je v preklade "dračia studňa od západného jazera",čo je meno dedinky na brehu Západného jazera (Xi Hu), odkiaľ tento slávny čaj pochádza. Jazero sa nachádza na východe Číny. Kláštorné plantáže okolo neho boli známe ešte za čias Klasickej knihy o čaji od Lu Yue /758 n.l./ .

Tradičný, veľmi známy čínsky zelený čaj, ktorý je známy dlhými plochými listami. Chuť sviežo sladkastá, výrazná, bez trpkosti a zvieravosti, nálev svetložltý, sladkastá výrazná vôňa. Pravý Lung Ching má mať 4 vlastnosti - jasno zelenú farbu, hustú vôňu, nasýtenú chuť a nádherný tvar.

A to táto „Dračia studňa" má zastúpené vo všetkých vlastnostiach. Lístky Dračej studne sú ploché, dlhé a sviežo zelené.

O tomto legendárnom čaji sa v našom článočku dozviete omnoho viac - Dračia studňa

Zelený čaj sa vyrába tak, že čerstvo nazbierané lístky sa prudko sušia  alebo ako v Japonsku zaparujú horúcou parou. Tento proces zabraňuje fermentácii, zároveň zachováva zdraviu prospešný komplex množstva prírodných, pre telo cenných látok.

 

Tradičná prírodná medicína rôznych kultúr, ale nespochybniteľne aj súčasné vedecké štúdie, najmä v Japonsku odporučajú zelený čaj pri prevencii a liečbe rôznych zdravotných problémov.

 

Zelený čaj sa pije rakovinových ochoreniach, pri vysokom krvnom tlaku, vysokom cholesterole, ale aj pri vysokej hladine cukru v krvi. Tradične sa zelený čaj v Japonsku a Číne pije pri omladzovacích kúrach a detoxikáciach.  Je prirodzeným diuretikom. Zelený čaj osviežuje telo i Ducha. 

 

Zásadne sa zelený čaj pripravený klasickým spôsobom, zaliaty teplou vodou nikdy nepije studený, ale teplý. Na zelený čaj by sme si mali nájsť chvíľku, aby bol pohladením aj pre nášho Ducha a umožnil mu v tejto rýchlej dobe chvíľku si vydýchnuť.

Ak si chcete v lete vychutnať studený zelený čaj, pripravte si ho dlhším macerovaním v studenej vode. Nikdy nenechávajte teplý zelený čaj vychladnúť, to je Japonska tradícia.

Príprava zeleného čaju: Jednu čajovú lyžičku čaju zalejeme 2,5 dcl vody o teplote cca 80°C, necháme 1-2 minúty lúhovať. Čím je čaj kvalitnejší a viacnálevový, tým sa čaj kratšie luhuje. Najkvalitnejšie zelené čaje  - prvý nálev luhujeme len 30 - 60 sekúnd. Po precedení podávame. Čajové lístky kvalitných čajov môžeme zaliať viackrát, ale musia zostať teplé, najlepšie v čajníku.

výhodná kúpa

Lung Ching Xi Hu - Dračia studňa zo západného brehu 50g - zelený čaj 4,20 €
Chun Mee 50g - zelený čaj 1,30 €
Pi Lo Chun 50g - zelený čaj 4,20 €
Spolu 9,70 €

Zákazníci si tiež kúpili

Green monkey 50g - zelený čaj

Zelenovlasá opica je známy zelený čaj.

Japan Genmaicha zelený čaj 50g

Japonská špecialita s opraženou celozrnnou ryžou.

Chun Mee 50g - zelený čaj

Jeden z najznámejších druhov čínskeho zeleného čaju.

China Bancha 50g - zelený čaj

Zelený čaj s málo kofeínu.