Produkty
Naša ponuka
Železité víno - Maltoferrochin 750ml

Železité víno - Maltoferrochin 750ml

(Hodnotilo 24 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Expedičná hmotnosť 1.000 kg Jednotková cena 13,60 € / kg Mám otázku k produktu
13,60 € s DPH
O produkte

Výnimočné vlastnosti MALTOFERROCHINu sú založené na prirodzenej schopnosti extraktu kôry chinovníku podporovať tvorbu žalúdočných štiav,čo v prítomnosti železnatých a železitých komplexov umožňuje ľudskému telu jednoduchšie vstrebávanie železa v tráviacom trakte.

Úloha železa v organizme je spojená s jeho významom pre bunečné dýchanie, pretože je súčasťou krvného farbiva hemoglobínu a cytochrómov. Železo je tiež významnou zložkou enzýmov katalasy a peroxidasy.

Aj keď ľudské telo vytvára určité zásoby železa, pri opakovaných malých stratách, alebo znížení jeho prísunu, je brzdená tvorba hemoglobínu. Pri nedostatku železa môže nastávať vššia podráždenosť nervovej sústavy a tým prispievať k stresu v organizme.

Dávkovanie: doporučená denná dávka je 1 - 2 poháriky denne. 

Pri výrobe MALTOFERROCHINu sa podľa tradičnej receptúry od Dr.Svatka z roku 1897 vychádza zo sladového vína, ktoré sa získava vinným kvasením sladového extraktu. V ďalších krokoch sa k sladovému vínu pridáva vodno-liehový extrakt kôry Chinovníku žltočerveného obohateného komplexom železa. Originálny výrobný postup je zakončený niekoľkomesačným zrením v klasických dubových sudoch.

Vďaka tomuto výrobnému postupu a starostlivosti pracovníkov od výberu surovín a ž po vyexpedovanie zákazníkovi, získava MALTOFERROCHIN nielen nezmeniteľné chuťové, ale aj nutričné hodnoty. Pri výrobe nie sú používané žiadne ďalšie aditíva ani konzervanty, víno je pasterizované.

Zloženie: Sladové víno, cukor, chinový extrakt (chinová kôra, voda, lieh), farbivo: karamel, oxid železitý, so sacharózou, citrán železa s chinínom, konzervant:oxid siričitý.

Obsah alkoholu: 12,7% vol.

Dátum spotreby: na obale