ZdravySvet.sk
Bylinkáreň Čaje Prírodná kozmetika Liečivé kamene a Feng Shui Hudba, knihy, ezoterika Zdravé jedlo

Vyhľadavánie

  

Naša ponuka

Špecifické problémy
 
Výrobcovia
NEWSLETTER
Dostávajte mailom najnovšie informácie o naších produktoch!

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

Lunárny kalendár

Škorpión
Znamenie
Škorpión
CURRENT MOON
Fáza mesiaca
Ubúdajúci
List
Rastlinná časť
List
Voda
Element
Voda

Fáza mesiaca

CURRENT MOON

VPLYV NA ORGANIZMUS

 

Ubúdajúci Mesiac zbavuje jedov, vylučuje, vydychuje, odníma, vysušuje, spevňuje, vyzýva k nasadeniu a čerpaniu energie. Čím bližšie je k novu, tým sa tieto sily zvýrazňujú. Pri ubúdajúcom Mesiaci má telo najsilnejšiu schopnosť zabavovať sa jedov a škodlivín. Všetky očistné a detoxikačné kúry by sme preto mali situovať do nasledujúcich dvoch týždňov.

 

Vhodnejšie sú aj operácie, návšteva kožného lekára, kozmetiky či zubného lekára - rany sa lepšie hoja, nekrvácajú a neostávajú po nich výrazné jazvy.

 

Zdravie a kozmetika

Zdravie a kozmetika

Dni Škorpióna

Prvok: voda
Časť rastliny: list
Sila: zostupná
Kvalita výživy: sacharidy
Ovplyvnená časť tela: pohlavné orgány, vylučovacie orgány, močovod

Vplyv na správanie:

Mesiac v Škorpiónovi nás robí vnímavejšími a prehlbuje sa intuícia. Intenzívnejšie ako inokedy priťahujeme do svojho života to na čo myslíme, čoho sa obávame a vracia sa nám i náš postoj k okoliu. Takže pozor na to, čo vysielame! Táto Luna má rada veci magické, záhadné, nepoznané. Práve pod týmto znamením sa najčastejšie rodí túžba skúsiť meditovať, vykladať karty ap.

Zdravie:

Mesiac ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány. Ak na tieto časti tela budeme v týchto dňoch pôsobiť liečebne alebo preventívne, zdravotné účinky budú intenzívnejšie ako po iné dni. Všetko čo tieto časti tela namáha a poškodzuje, bude teraz pôsobiť väčšou silou. Pokiaľ to nie je nevyhnutné  vyhýbame sa chirurgickým zákrokom Mesiacom ovplyvnených častí tela.

Vyhýbajme sa sedeniu na chladnej zemi a vôbec dajme si pozor na prechladnutie od nôh i zadku. Reumatici by mali byť obozretní pri vetraní lôžkovín, tie si teraz dlhšiu dobu v sebe udržujú vlhkosť a zostávajú chladné. Aj budúce matky by mali byť opatrné a nevystavovať sa zvýšenej námahe, lebo im hrozí väčšie nebezpečenstvo potratu.

Pri mnohých ženských chorobách pôsobia liečivo i preventívne sedacie kúpele pripravené z rebríčka alebo alchemilky, rumančekový kúpeľ pôsobí protizápalovo a sedací kúpeľ z pastierskej kapsičky je dobrý pri gynekologických ťažkostiach. Všetky tieto bylinky je sú vhodné aj ako čajovina.

Zdravie tento mesiac

Zdravie tento mesiac

V januári je najviac zaťaženým orgánom močový mechúr. Najsilnejšia energia močového mechúra je každý deň popoludní medzi 15 - 17 hodinou. V túto dobu je v maximálnej aktivite. Naopak najslabšia energia močového mechúra je každý deň ráno medzi 3 - 5 hodinou.


Problémy močového mechúra, napr. začínajúci zápal, spoznáme ľahko pálením pri močení, častým nutkaním na močenie, bolesťou v bedrách, moč je tmavý a zapácha. Problém s obličkami a močovým mechúrom sa prejaví aj na vzhľade, vačkami pod očami, tmavými kruhmi, tiež červenými fľakmi, či vyrážkou v oblasti spodnej časti brady smerom ku krku a na čele v hranici vlasov. Vlasy sú nelesklé a lámavé, ťažkosti sa môžu prejaviť častou bolesťou v krku, častými angínami, bolesťou kolien, opuchmi členkov, stuhnutosťou šije, ale tiež napríklad oslabením sluchu atď. Človek je bez nálady, má slabú vôľu, strach zo zlyhania, nechuť čokoľvek riešiť.


Po psychickej stránke sú ťažkosti močového mechúra zobrazením toho, ako vedome vypúšťame svoje prežité témy. Dolieha na nás to, čo potrebujeme vypustiť a odložiť. Stav močového mechúra ukazuje našu schopnosť postaviť sa tlakom života.


Ako teda môžeme nielen v januári močový mechúr podporiť a čo jesť?
1. Veľa pite! Ideálne vodu, vlažnú, ráno s citrónom, ktorý paradoxne pomôže telu k odkysleniu a zároveň dodá vitamín C, ktorý je pri zápaloch dôležitý. Pite bylinkové čaje zo žihľavy, brezy, pýru alebo urologické čaje. Zázvorový čaj s medom a citrónom je skvelý prehrievajúci zimný čajík. Výborné sú aj zeleninové šťavy. Ak ste toho schopní, vzdajte sa alkoholu a klasickej kávy, ktorú môžete nahradiť Reishi kávou .
2. Buďte v teple! Chráňte si oblasť obličiek a nohy pred prechladnutím. Naše babičky mali pravdu, keď nás napomínali, že nám trčí tričko z nohavíc. A ako sa hovorí - chce to pokoj a nohy v teple ;-) Niečo na tom bude .....
3. Doprajte si teplý kúpeľ s morskou soľou alebo himalájskou soľou.
4. Zaraďte do svojho jedálnička brusnice v akejkoľvek podobe. Len pozor na brusnicové šťavy silne prisladzované cukrom, preto odporúčame tzv. "Muttersaft" brusnicovú šťavu. To isté platí o čučoriedkach ako o silnom antioxidante. Z byliniek odporúčame skvelú bylinkovú tinktúru Obličková zmes, ktorá je výborná nielen pri akútnych, ale aj chronických zápaloch močových ciest.
5. Močový mechúr a obličky milujú slanú chuť. To v žiadnom prípade neznamená viac soliť, ale dodať ju napríklad vo forme morských rias, omáčky Tamari, misa, sliviek Umeboshi či Umeoctu.
6. Ideálne pre posilnenie močového mechúra sú fazuľa Adzuki, červená šošovica, pohánka, ryža, koreňová zelenina - zeler, petržlen, mrkva, chren, tiež červená repa, kapusta, kel, karfiol, brokolica, pór, cesnak, cibuľa, šalátové uhorky, vodný melón, strukoviny.

 

 
Ak teda v januári pocítite tlake v bedrovej oblasti, vlezte si do vane so soľou s decinkou červeného, pouvažujte, čo vás na duši tlačí, čo treba pustiť. Potom si po kúpeli natiahnite teplé ponožky, zabaľte sa do deky, dajte si teplú zeleninovú polievku a uvarte si kanvicu bylinkového čaju.

 

Odpustite sebe aj druhým, odložte všetky nepotrebné negatívne emócie, čo sa stalo - nezmeníte, veď každý životný kopanec nás posúva ďalej na našej ceste. Žite "tu a teraz" a buďte spokojní! Ostatné príde samo, uvidíte ;-)

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Záhrada, domácnosť, bylinkárstvo

Do misky na vatu si nahusto nasaďme žeruchu, ktorá je v zimných mesiacoch výborným zdrojom vitamínov. Pridávame ju do polievok, pomazánok, na varené zemiaky a do šalátov. Izby vetrajme iba krátko, lebo v nich dlho ostane vlhkosť. Polejme izbové kvety. Vo vodných znameniach (Rak, Škorpión a Ryby) pri ubúdajúcom Mesiaci ľahšie vyčistíme rôzne škvrny a prádlo dokážeme kvalitne vyprať aj s menším množstvom pracieho prášku - ideálne dni na veľké pranie.

Sila mesiaca

Sila mesiaca

Zostupná sila Mesiaca.

 

Pri zostupnom /klesajúcom/ Mesiaci je výraznejšie ovplyvnená podzemná časť rastlín. Šťavy rastlín a miazga stromov klesá ku koreňom. Toto obdobie predstavuje čas vysievania, výsadby, rastu a dozrievania.

Zdravý svet s.r.o. Základné informácie Zdravie pre Vás Doručenie tovaru Kamenné obchody

 


 Internetová bylinkáreň

založená v roku 2008

pre Váš zdravý životný štýl,

 pre rozvoj tela a ducha.