Produkty
Naša ponuka
Pu-erh Jing Gu Tuocha Shu hniezdo 50g

Pu-erh Jing Gu Tuocha Shu hniezdo 50g

(Hodnotilo 0 ľudí)

Tovar momentálne nedostupný
Vložte svoj e-mail a my vás budeme informovať keď bude váš produkt dostupný
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.060 kg Jednotková cena 56,67 € / kg Mám otázku k produktu
3,40 € s DPH
O produkte

Kvalitný Pu-erh vylisovaný do tvaru hniezd. 60% Pu erh King, 40% Pu erh Superior. Lahodný tmavý pu-erh nádherného nelámaného drobnejšieho listu s veľkým podielom tipsov.

Vynikajúci a vyvážený, komplexnej chuti so stopami orechov a vzácnych driev s ľahkou ušľachtilou údenosťou, hustej konzistencie a ľahkej olejovitosti na povrchu - známka kvalitného spracovania a dobrej úschovy. Vhodný na okamžité popíjanie aj dlhodobejšie uschovanie.

 

Pôvod: juhozápadná Čína

Zloženie: Teanet 2009 Jing Gu Tuocha Shu

Nazbierané čajové lístky sú zavädnuté mierne pražené a zavinované. Potom je čaj fermentovaný za pomoci baktérie Aspergillus niger. Fermentácia prebieha za vysokej vlhkosti a pravidelného obracania listov 40-50 dni, potom je sušený horúcim vzduchom /150°C/, ktorý zároveň zabíja aj baktérie. Hotový čaj môže pri konštantnej vlhkosti – 90% „dozrievať“ aj niekoľko rokov, pričom účinnosť čaju ostáva stále rovnaká aj 60 rokov, a tvrdí sa, že s časom naberá na kvalite podobne, ako dobré víno.

 

Čaj pu-erh je zvláštny tým, že ako jeden z mála čajov takmer neobsahuje kofeín, jeho obsah je asi 24x nižší, ako v ostatných čajoch, takže je vhodný aj na večerné pitie. Obsahuje množstvo minerálov, ako zinok, železo, horčík, vápnik... , množstvo stopových prvkov - hlavne selén, zinok a mangán, a tiež vitamíny.

 

Odporúča sa piť pu-erh pred každým tučným jedlom. Ďaľším významným faktorom je, že sa odporúča pri vysokej hladine cholesterolu a tuku v krvi ako aj rizikových triglyceridov. Pu-erh pijeme aj pri prečišťovaní krvi, pečene, a tiež pri čistení organizmu od toxínov, ale aj pri arterioskleróze - kornatení tepien, zúžených cievach a vysokom krvnom tlaku.

výhodná kúpa

Pu-erh Jing Gu Tuocha Shu hniezdo 50g 3,40 €
Pu-erh Superior 50g 3,60 €
Pu-erh 50g 2,40 €
Spolu 9,40 €