Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Lipozomálny vitamín C + Zinok +D3
Ideálna lipozomálna SUPER kombinácia na podporu imunity a pri boji proti virózam. Vitamín C so Zinkom a vitamínom D3 v mega dávke 2000 IU.   ...
Novinka

Lipozomálny vitamín C + Zinok +D3

(Hodnotilo 3 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Zdravý svet holding s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.250 kg Jednotková cena 95,00 € / l Mám otázku k produktu
19,00 € s DPH
O produkte

Ideálna lipozomálna SUPER kombinácia na podporu imunity a pri boji proti virózam. Vitamín C so Zinkom a vitamínom D3 v mega dávke 2000 IU.

Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu, k udržaniu správneho fungovania svalov a najmä k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Vitamín C a Zinok taktiež prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému *, čo ich činí v kombinácii s vitamínom D3 vynikajúcim pri zdolávaní vírusových a bakteriálnych ochorení.

* Vedecky dokázané tvrdenia Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA), povolené Európskou komisiou (EC).

Unikátnosť lipozomálneho vitamínu D3 je v synergii vitamínu C, Vitamínu D3, Zinku a lecitínu.

Zdrojom lipozómov (lipidov) ktoré "dovezú" vitamíny do buniek je geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín (poklad zo slnečnice), ktorý napr. prispieva k udržaniu normálnej funkcie pečene. Ak v strave nie je dostatok lecitínu, dôsledkom môže byť hromadenie veľkého množstva tuku v pečeni, tzv. stukovatenie pečene.

Lecitín prispieva k správnej látkovej premene lipidov, teda pomáha udržiavať cholesterol v rozpustnej forme a zamedzuje jeho ukladaniu v cievach. Je dôležitou súčasťou žlče, nevyhnutnej na trávenie tukov.

Taktiež lecitín prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu. Homocysteín je aminokyselina, ktorú má v krvi každý človek a ktorá vzniká štiepením bielkovín. Jej vysoká hladina poškodzuje cievy, v dôsledku čoho vzniká náhla cievna príhoda, ischemická choroba srdca a zvyšuje sa riziko kôrnatenia tepien.

Takže okrem vitamínov je v každej dávke aj riadna dávka lecitínu. 

Správne užívanie lipozomálneho vitamínu C + Zinok +D3: Jednu dávku  - 1 čajovú lyžičku lipozomálneho vitamínu C vylejte do 1dcl napr. pomarančového džúsu a vypite. Nepite ho priamo z lyžičky, keďže je veľmi kyslý. Chuť lipozomálneho vitamínu C sa však v džúse takmer úplne zneutralizuje.

Obsah balenia: pre dospelých 20 dávok

DÁVKOVANIE: 
dospelí:
2x denne 5ml
deti od 6 rokov: 1x denne 2,5ml
POČET DÁVOK V BALENÍ: 20

Zloženie: kyselina L-askorbová (vitamín C), zinok, cholekalciferol (D3), slnečnicový lecitín bez GMO, askorbát sodný (antioxidant) demineralizovaná voda, prírodná mandarínková aróma , sorbán draselný.

Konzervanty: keďže bez konzervácie by mal lipozomálny vitamín C + Zn +D3 trvanlivosť len niekoľko dní, je nutné ho konzervovať. Na konzerváciu sme zvolili akceptovaný potravinársky konzervant. Sorban draselný sa používa ako konzervant, zabraňujúci šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách a len výnimočne môže spôsobiť jemnú alergickú reakciu u mimoriadne citlivých ľudí.

Výživové hodnoty v 100ml

  • energetická hodnota : 543kJ/130kcal
  • bielkoviny: 0 g
  • sacharidy: 2,6 g
    • z toho cukry: 0 g
  • tuky: 10,05 g
    • nasýtené mastné kyseliny 10,03g
  • soľ: 0 g

Obsah v dennej dávke:         RVH%
Kyselina L-askorbová        
1000mg       1250%
Lecitín slnečnicový             1050mg       nestanovené
Zinok                                          15mg      100%
Cholekalciferol (D3) (2000IU) 50µg      1000% 

Dátum spotreby: na obale

výhodná kúpa

Lipozomálny vitamín C + Zinok +D3 19,00 €
Lipozomálny vitamín D3+K2 17,00 €
Vitamín D3, 480 IU 250 kapsúl 8,09 €
Spolu 44,09 €