Semináre a kurzy

Zdravý svet poriada v dňoch 4.7.2018 a 5.7.2018

na Mojtíne v penzióne Barborka pri Považskej Bystrici, dvojdňový seminár o bylinkách, zdraví a rôznej pomoci z prírody.

Tajomstvo zdravia z prírody

Bylinky a strava pri prevencii a liečbe ochorení. 


Seminár ktorý je zameraný na zdravý životný štýl a pomoc prírody pri rôznych zdravotných problémoch. Budeme si hovoriť o bylinkách, správnej výžive a rôznych dostupných možnostiach pomoci z prírody pri súčasnom uponáhľanom životnom štýle. Seminár je zameraný nielen na pomoc z prírody pri najčastejších zdravotných problémoch. Budeme si hovoriť aj o individuálnom prístupe k zdraviu a o symbióze nás s prírodou, aby sme sa vyhli množstve civilizačných ochorení.

Okrem toho, že sa dozviete množstvo informácií bylinkách a strave, máte jedinečnú možnosť si oddýchnuť v krásnom a tichom prostredí.

Bylinky sú veľmi dôležitý prvok, ktorý môžeme zahrnúť do našich každodenných životov. Na seminári si povieme o gemmoterapii, najúčinnejšej forme fytoterapie. Zameriame sa teda aj na liečbu púčikmi, čo je fytoterapia 3. tisícročia, moderná forma fytoterapie. Povieme si bylinkové kúry z púčikov zamerané na najčastejšie zdravotné problémy.

 Povieme si aký by mal byť správny prístup k fytoterapii aj keď nie ste a nebudete bylinkári. Ako môže normálny človek bez hlbších znalostí fytoterapie zapojiť bylinky do každodenného života. Nie každý musí byť bylinkár, ale každý môže využívať pomoc z prírody, pretože tá je neustále okolo nás. Konečná harmónia tela a mysle to je ten najdôležitejší princíp pri zdravej strave, ktorú môžeme denne obohatiť napríklad o bylinky a ďalšie prírodné produkty.

Praktický bonus: Naučíme sa pripraviť si pre seba rôzne bylinkové masti, urobíme si bylinný likér a večer pri ohníku budeme používať bylinky ako vydymovadlá. Povieme si aj o správnych detoxikáciach, čistení tela, prevencii a liečbe boreliózy, o hormonálnej nerovnováhe u žien. V diskusii večer Vám odpovieme na Vaše zdravotné otázky, ktoré Vás budú zaujímať.

Samozrejme na Vás čaká krásna príroda v lone chránenej krajinnej oblasti a posedenie pri večernom ohníčku s mystickým programom.

Cena seminára je 69€ (ubytovanie a strava nie je v cene kurzovného, ubytovanie na penzióne je 12€, plná penzia 13€ (obed, večera, raňajky , kto by chcel ešte obed v nedeľu + obed 5€).

Lektori: Mgr. Dagmar Machničová a Ing. Pavol Machnič - Zdravý svet. Prihlásiť sa môžete na 0918 981 709 alebo TU.

Počet účastníkov seminára je limitovaný veľkosťou penziónu na cca 20 miest, preto sa prihláste čo najskôr.