Liečivé účinky medicinálnych húb: prírodný dar vnútornej sily a vitality

613 zobrazení

Nemáte dostatok sily na vaše každodenné výzvy? Objavte tajomstvo stáročnej múdrosti a vráťte si svoj stratený elán!

Cítite nekonečný kolotoč únavy a stresu, čo mnohých v dnešnom svete pohlcuje? Zastavte sa na okamih! Predstavte si, že existuje kľúč k...
zdroj: google.com

Cítite nekonečný kolotoč únavy a stresu, čo mnohých v dnešnom svete pohlcuje? Zastavte sa na okamih! Predstavte si, že existuje kľúč k obnove vašej vnútornej sily a vitality. Ten kľúč je skrytý v prastarej prírode - v medicinálnych hubách, ktoré sa už po stáročia používajú v tradičnej medicíne. Práve teraz máte jedinečnú príležitosť odhaliť ich tajomstvo.

Viete, prečo by ste mali venovať pozornosť medicinálnym hubám? 

Liečivé huby ako Čaga, Reishi, Cordyceps, Lion's Mane, Maitake, a Shiitake sú viac než len záhadné slová z exotických príbehov. Vedci po celom svete potvrdzujú ich neobyčajné zdravotné benefity. Tieto huby sú pokladnicou antioxidantov a beta glukánov, podporujú imunitný systém a dokonca môžu pomáhať v boji proti rakovinovým bunkám. Staňte sa súčasťou obnovy, kde veda stretáva starodávnu múdrosť.

Zamilujte sa do svojho tela s novou silou

Predstavte si, že sa každé ráno zobudíte plní energie, bez zápalov alebo bolesti, pripravení na všetko, čo vám deň prinesie. Liečivé huby sú vaši spojenci na ceste k harmonickému zdraviu. A čo viac, sú prírodné a neobsahujú žiadne škodlivé chemikálie. Ich súlad s prírodou dodáva vášmu telu to, čo naozaj potrebuje.

Liečivé účinky húb

Najsilnejšie hubovité výťažky ako Reishi, Cordyceps, Gemmoglukány, Lions Mane, Maitake, Shiitake a Čaga sú známe svojimi mnohými zdravotnými benefitmi, ktoré majú liečivé účinky.

Zdravý svet pripravil z týchto medicinálnych húb lipozomálny mix Lipozomálny muschroom, ktorý si krátko predstavíme. 

Lipozomálny MUSHROOM COMPLEX - medicinálne huby
Novinka

Lipozomálny MUSHROOM COMPLEX - medicinálne huby

Lipozomálny extrakt 6 najúčinnejších medicinálnych húb.

Reishi huba, známa aj ako Ganoderma lucidum, je liečivá huba, ktorá sa už stáročia používa v tradičnej čínskej medicíne pre svoje úžasné zdravotné prínosy. Tento "elixír dlhovekosti" sa čoraz viac dostáva do povedomia ľudí po celom svete, ktorí hľadajú prírodné spôsoby ako podporiť svoje zdravie a celkovú pohodu. 

Reishi je druh huby, ktorá rastie na dreve a je známa svojou charakteristickou červenou farbou a lesklým povrchom. Vyznačuje sa radom bioaktívnych zložiek, vrátane polysacharidov, triterpenoidov a peptidoglykanov, ktoré sú zodpovedné za jej liečivé účinky

Reishi je cenená pre svoju schopnosť podporovať imunitný systém, znižovať stres a zlepšovať kvalitu spánku. Má antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a môžu spomaliť proces starnutia. Ďalšie štúdie naznačujú, že reishi huba môže mať pozitívny vplyv na srdcové zdravie a môže pomôcť pri regulácii krvného tlaku a cholesterolu.

Cordyceps sinensis je  východoázijská parazitická huba. Rastie na larvách hmyzu a získava si uznanie po celom svete vďaka svojim mimoriadnym zdravotným prínosom. Už tisícročia je využívaný v tradičnej čínskej medicíne a dnes je vedecky skúmaný pre svoje potenciálne účinky zlepšiť fyzickú výkonnosť, podporiť imunitný systém a prispieť k celkovému zdraviu a vitalite.

Cordyceps sinensis obsahuje cenné bioaktívne zložky, ako sú polysacharidy, aminokyseliny, beta-glukány a rôzne vitamíny a minerály. Vďaka týmto zložkám je cordyceps cenený pre svoje adaptogénne vlastnosti, ktoré pomáhajú telu odolávať rôznym formám stresu.

Cordyceps sinensis je známy svojimi výhodami na zlepšenie energetického metabolizmu a zvýšenie vytrvalosti, čo je obzvlášť užitočné pre športovcov a aktívnych jedincov. Ďalej sa predpokladá, že má pozitívne účinky na funkciu obličiek a pečene, podporuje zdravú funkciu srdca a môže pôsobiť ako prirodzené afrodiziakum.

Koralovec ježovitý, známy aj pod menom Lions Mane alebo latinsky Hericium erinaceus, je jedlá huba, ktorá si získava čoraz väčšiu popularitu vďaka svojim pozoruhodným účinkom na ľudský mozog a celkové zdravie. V tradičnej čínskej medicíne sa používa už stovky rokov, no v poslednom čase sa stáva hitom aj na západnom trhu s doplnkami stravy.

Lions Mane je huba s výrazným vzhľadom, ktorá pripomína hrivu leva. Obsahuje bioaktívne látky, ktoré podporujú rast nervových buniek a majú neuroprotektívne účinky. Výskumy naznačujú, že pravidelná konzumácia tejto huby môže zlepšiť kognitívne funkcie, ako sú pamäť, koncentrácia a schopnosť učenia. Okrem toho môže pomáhať pri znižovaní úzkosti a depresie. Je to fascinujúca huba, ktorá môže mať pozitívny vplyv na vaše kognitívne funkcie a celkové zdravie mozgu, na choroby nervov (skleróza multiplex, neuropatia, Alzheimerova choroba, demencia), ale v tradičnej čínskej medicíne sa odporúča ako podporný prostriedok pri onkologických ochoreniach tráviaceho traktu a čriev. 

Maitake (Grifola frondosa), známa tiež ako „tanečná huba“, je jedlá huba, ktorá vyrastá vo veľkých trsoch a je obľúbená nielen pre svoju chuť, ale aj pre svoje potenciálne zdravotné účinky. Pôvodom je z Japonska a Číny, kde sa tradične využíva v medicíne už stovky rokov, maitake si postupne získava uznanie po celom svete ako doplnok stravy a ako súčasť holistických liečebných prístupov.

Maitake má charakteristický tvar, ktorý pripomína rozvetvené listy alebo perie. Jej názov „maitake“ v japončine doslova znamená „tanečná huba“, pretože sa hovorí, že ľudia, ktorí ju našli v lese, tancovali od radosti pre jej cenné liečivé účinky a vysokú trhovú hodnotu. Rastie hlavne na koreňoch stromov, najčastejšie na duboch a obľubuje vlhké a tmavé prostredie lesných podlaží.
Maitake je cenná najmä pre obsah beta-glukánov, ktoré sú známe svojou schopnosťou stimulovať imunitný systém. Výskumy naznačujú, že maitake môže pomôcť pri zvyšovaní odolnosti organizmu voči rôznym chorobám, vrátane rakoviny. Taktiež sa skúma jej vplyv na reguláciu krvného tlaku, hladiny cholesterolu a krvného cukru, čo by ju mohlo učiniť užitočnou pri prevencii a liečbe srdcových ochorení a diabetu typu 2.

Shiitake (Lentinula edodes) je jedna z najpopulárnejších húb na svete, známa svojou jedinečnou chuťou a širokým spektrom zdravotných účinkov. Pochádza z východnej Ázie, kde sa pestuje na zomierajúcich alebo mŕtvych stromoch. Shiitake sa stala neodmysliteľnou súčasťou ázijskej kuchyne a medicíny.Má typický tmavohnedý až čierny klobúk s bielymi alebo svetlohnedými škvrnami a bielu až svetlohnedú stopku. V divokej prírode rastie predovšetkým na stromoch z rodu bukovitých.

Shiitake sú bohaté na vitamíny skupiny B, minerálne látky ako zinok a železo, ako aj na esenciálne aminokyseliny. Obsahujú tiež lentinan, polysacharid, ktorý sa preukázal ako účinný v stimulácii imunitného systému a ktorý môže mať protirakovinové účinky. V tradičnej čínskej medicíne sa Shiitake využívajú na podporu celkového zdravia a dlhovekosti, zlepšenie cirkulácie krvi a posilnenie energie Qi.

Čaga (Inonotus obliquus) je druh parazitnej huby, ktorá sa najčastejšie vyskytuje na brezách v chladných oblastiach severnej pologule, vrátane Ruska, Kórey, Európy a Severnej Ameriky. Táto tmavá, nerovná huba, ktorá vyzerá ako spálené uhlie, sa už stáročia používa v tradičnej medicíne, najmä v Rusku a v severnej Európe, pre svoje mnohé zdravotné prínosy.

Čaga rastie na živých stromoch a postupne ich oslabuje. Môže vyzerať nepríťažlivo, ale jej vnútro je bohaté na nutričné látky. Je známa ako "diamant lesa" alebo "dar z nebies", čo odráža jej vysokú váženosť v niektorých kultúrach. Huba sa zberá ručne, pričom sa odporúča zachovávanie udržateľných metód zberu, aby nedošlo k poškodeniu brezových stromov.

Čaga je cenná najmä pre vysoký obsah antioxidantov, ktoré môžu pomôcť neutralizovať voľné radikály v tele a znižovať oxidačný stres. Taktiež obsahuje betulínovú kyselinu, ktorú si získava z brezovej kôry a má protizápalové a protinádorové vlastnosti. Pravidelná konzumácia čagy sa spája s posilnením imunitného systému, zlepšením trávenia a potenciálnym znižovaním rizika niektorých chronických ochorení.

Ako začleniť medicinálne huby do každodenného života?

Existuje mnoho spôsobov ako začleniť medicinálne huby do vášho jedálnička, napríklad prostredníctvom doplnkov stravy, čajov alebo práškov. Lipozomálne medicinálne huby ponúkajú modernú vysokovstrebateľnú formu mixu najdôležitejších húb, aby sme vám ponúkli maximálny benefit ich zdravotných účinkov pre naše zdravie a pohodu.

Mohlo by vás zaujímať

Cholesterol - zabiják, alebo priateľ I.

Veď srdcovo cievne ochorenia sú v súčasnosti na Slovensku na 1. mieste v príčine úmrtnosti nášho obyvateľstva. Preto sme aj mnohokrát...

12.10.2009
14162 zobrazení

Diskusia

30 dní
Všetky
najčítanejšie
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní