Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Švédska bylinná zmes 272g

Švédska bylinná zmes 272g

(Hodnotilo 14 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Hannus Expedičná hmotnosť 0.300 kg Jednotková cena 30,67 € / kg Mám otázku k produktu
9,20 € s DPH
O produkte

Tradičná švédska bylinná zmes na prípravu tinktúry zo zmesi dvadsiatich piatich bylín v presne vyváženom pomere sa vyrába liečivý roztok, známy tiež ako švédske kvapky.

História švédskach kvapiek siaha až do Rímskej ríše. Ich receptúry sa vynárajú a opäť strácajú až po súčasnosť.

Dnes však mýtus o zázračnosti nahradili medicínske výskumy, ktoré potvrdzujú blahodárne účinky tohoto horkého bylinkového extraktu pri:

  • čistení organizmu
  • pri problémoch s pečeňou
  • pri problémoch zažívacieho ústrojenstva

Jedno originálne balenie 242g obsahuje 2x papierové vrecko Švédskej bylinnej zmesi na výrobu 1,5 litra bylinkového macerátu.

Použitie:
Tinktúra Švédske kvapky-Hanus je vhodná na vnútorné i vonkajšie použitie. Pri vnútornom použití podporuje činnosť tráviacich orgánov, zvyšuje chuť do jedla a má mierne laxatívny účinok. Pri vonkajšom použití pôsobí pri drobných poraneniach pokožky a reumatických bolestiach.
 
Dávkovanie:
Výživový doplnok môžu užívať iba osoby staršie ako 18 rokov. Užíva sa 1/2 až 1 kávová lyžička pripravenej tinktúry (2,5 až 5,0 ml), 1 až 3 krát denne.
Maximálna jednotlivá dávka je 1 kávová lyžička (5 ml).
Maximálna denná dávka je 15 ml.
 
Príprava:
Do uzatvárateľnej sklenenej nádoby so širokým hrdlom nalejeme príslušné množstvo alkoholu. Najvhodnejší je obilný, alebo ovocný alkohol o koncentrácii 47% obj. etylalkoholu (47% vol.) Do alkoholu nasypeme najprv Theriak a po premiešaní Species. Opäť premiešame a odložíme na miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému svetlu. Macerujeme pri normálnej izbovej teplote 14 dní, pričom obsah jeden až dva krát denne premiešame. Potom tekutinu zlejeme, byliny dôkladne vylisujeme, tekutiny spojíme a prefiltrujeme. Na zmiernenie horkej chuti v prípade potreby môžeme do tinktúry určenej na vnútorné použitie pridať primerané množstvo cukru (maximálna dávka 40 g cukru na liter tinktúry). Do tinktúry určenej na vonkajšie použitie a do tinktúry určenej pre diabetikov cukor nepridávame. Takto pripravenú tinktúru Švédske kvapky-Hanus uchovávame v dobre uzatvárateľnej tmavej sklenenej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu detí. Doba použiteľnosti pripravenej tinktúry je 5 rokov.

výhodná kúpa

Švédska bylinná zmes 272g 9,20 €
Dvojzub vňať 50g 1,40 €
Ihlica tŕnitá - koreň 30g 2,00 €
Spolu 12,60 €