Produkty
Naša ponuka
Olej arganový prírodný 100ml BIO Bioplanete
Tento olej sa lisuje za studena z prírodných orechov, takže je RAW. Argánový olej sa odporúča vnútorne pri vysokom cholesterole, problémoch...
Akcia 21 %

Olej arganový prírodný 100ml BIO Bioplanete

(Hodnotilo 19 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Bioplanete Expedičná hmotnosť 0.200 kg Jednotková cena 114,55 € / l Mám otázku k produktu
14,50 € 11,46 € s DPH
O produkte

Tento olej sa lisuje za studena z prírodných orechov, takže je RAW. Argánový olej sa odporúča vnútorne pri vysokom cholesterole, problémoch s nervovým systémom a neurodegeneratívnymi ochoreniami.

Arganový strom je jedným z najstarších druhov stromov na zemi. Pomaly mizne úplne a v súčasnosti sa nachádza už len v juhozápadnom Maroku. Na záchranu týchto stromov boli pod záštitou UNESCO v Maroku vytvorené rôzne projekty.

Arganové stromy dávajú plody niekoľkokrát do roka. Dužina plodov je podobná tej z olív, ale je nepožívateľná pre človeka. Berberské ženy dvoma kameňmi extrahujú jadra a potom sa podľa berberskej praxe ľahko pražia predtým, než sú lisované. Asi 35 kg plodov, dá jeden liter oleja.

Náš ekologický  Arganový olej pochádza z fair trade projektu a lisovne v Maroku, kde produkciu Arganového oleja zaisťuje miestne obyvateľstvo a z jeho príjmov sa praktizuje aj  zalesňovanie a údržbu tohto ohrozeného druhu. Taktiež výsadba týchto stromov zabraňuje prenikaniu púšte.

Zdravotný tip: Arganový olej sa skladá z viac ako 80% nenasýtených mastných kyselín, najmä olejovej a linolovej, a je prirodzene bohatý na antioxidanty.

Spotrebiteľský tip: Arganový olej je nielen cenený na dietetické účely, ale tiež sa používa v prírodnej kozmetike, najmä v starostlivosť o vlasy a pleť. Vzhľadom k svojmu vysokému obsahu vitamínu E, najmä gama-tokoferolu, je cenený  pri  ochoreniach kože, na alergie, rovnako pleť hydratuje a ochraňuje.

Tento olej je vhodný pre vegetariánov, vegánov a RAW.

Arganový olej má silné regeneračné a zvláčňujúce účinky a spoľahlivo obnovuje vitalitu suchej, vysušenej, citlivej, poškodenej alebo predčasne zrelej pleti. Je vhodný aj ako jemný prostriedok na ošetrenie očného okolia, môže sa používať ako nočný olej alebo ako podklad pod denný  krém.

Výživové hodnoty v 100ml produktu

 • energetická hodnota : 3404 kJ/828 kcal
 • bielkoviny: 0 g
 • sacharidy: 0 g
 • tuky: 92 g
  • z toho nasýtené mastné kyseliny: 17 g
  • mononenasýtené mastné kyseliny : 42 g
  • polynenasýtené mastné kyseliny : 33 g
 • soľ: 0 g
 • vitamín E: 6 mg

Zloženie: 100% za studena lisovaný argánový olej s jemne pražených jadier v BIO kvalite.

Alergény: Nie

Dátum spotreby: je uvedený na obale

výhodná kúpa

Olej arganový prírodný 100ml BIO Bioplanete 14,50 €
Olej mandľový jemný 200ml 8,90 €
Šípkový olej 20ml fialové sklo 4,50 €
Spolu 27,90 €