Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Čokoládový nápoj v prášku Méďa BIO 150 g

Čokoládový nápoj v prášku Méďa BIO 150 g

(Hodnotilo 3 ľudí)

Tovar momentálne nedostupný
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Bio Nebio Expedičná hmotnosť 0.150 kg Jednotková cena 16,00 € / kg Mám otázku k produktu
2,40 € s DPH
O produkte

Výborný Bio čokoládový nápoj v prášku. Plnú čokoládovú chuť dodáva medovo nealkalizované kakao, ktoré pestujú drobní farmári z Dominikánskej republiky. Kakaovníky tu rastú v zmiešaných kultúrach spolu s citrusy, banány a ďalšími plodinami, ktoré im poskytujú tieň. Plody sú zbierané ručne a fermentované spolu s dužinou.

Obsah kakaa je dvojnásobný v porovnaní s väčšinou kakaových nápojov na trhu, a preto Méďa vyniká výrazne kakaovou chuťou a nie je presladený.

Medvedík je sladený sušenou trstinovou šťavou Rapadura, ktorá vzniká pomalým zahusťovaním šťavy vylisovanej zo trstiny. Zo trstinovej šťavy nie je odstránená melasa, a preto všetky prítomné minerálne látky zostávajú v Rapadure. Rapadura pochádza z Brazílie, kde sa pre uchovanie úrodnosti krajiny používa rotácia plodín. Cukrová trstina sa zozbiera ručne mačetou. Listy sa odrežú od stvolov a nechajú na poli ako hnojivo.

Kakao aj Rapadura pochádzajú z fair trade projektu HAND IN HAND. Fair trade (spravodlivý obchod) garantuje farmárom z rozvojových krajín spravodlivú odmenu a zakazuje otrockú a detskú prácu. Podiel zložiek z projektu HIH: 99,5%.

POUŽITIE: Prášok rozpúšťame v teplom kravskom, kozím alebo sójovom mlieku, môžeme ho však použiť aj do jogurtov, kukuričných lupienkov, müsli zmesí a pri pečení. Rozpustením v našľahanej horúcom plnotučnom mlieku získame vynikajúcu voňavú horúcu "čokoládu" s penou.

ZLOŽENIE: sušená trstinová šťava Rapadura 60%, odtučnený kakaový prášok 40%, Bourbon vanilka. Všetky zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Kakao najmenej 40%, kakaové maslo 4,4%.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:
Energetická hodnota 1533 kJ / 364 kcal

  • Tuky 4,4 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny 2,8 g
  • Sacharidy 62,8 g
    • z toho cukry 57,1 g
  • Vláknina 13,9 g
  • Bielkoviny 11,2 g
  • Soľ <0,1 g

Vápnik 140 mg (17% RHP)
Železo 43 mg (307% RHP)
Horčík 226 mg (74% RHP)

Alergény: nie

Dátum spotreby: je uvedený na obale

Krajina pôvodu: kakao - Dominikánska republika, cukor Rapadura - Brazília, vanilka - Komorské ostrovy

výhodná kúpa

Čokoládový nápoj v prášku Méďa BIO 150 g 2,40 €
Ovsený nápoj 1l BIO 1,90 €
Sójový nápoj 1l BIO 1,75 €
Spolu 6,05 €

Zákazníci si tiež kúpili

Sušené kozie mlieko plnotučné 280g

Sušené plnotučné kozie mlieko

Horúca čokoláda Vivani 280g

Naša horúca čokoláda je skutočne pravá čokoláda

RAW Cacao BIO 60g

BIO kakaový prášok z Peru.

Sušené kozie mlieko plnotučné 500g

Sušené plnotučné kozie mlieko