Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Lipozomálny vitamín C 1000mg
Lipozomálny vitamín C je Vysokovstrebateľná forma vitamínu C a má na rozdiel od klasických foriem vitamínu C mnohonásobne vyššiu...
Novinka

Lipozomálny vitamín C 1000mg

(Hodnotilo 4 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Zdravý svet holding s.r.o. Jednotková cena 69,50 € / l Mám otázku k produktu
13,90 € s DPH
O produkte

Lipozomálny vitamín C je Vysokovstrebateľná forma vitamínu C a má na rozdiel od klasických foriem vitamínu C mnohonásobne vyššiu vstrebateľnosť v organizme.

Vstrebateľnosť bežného vitamínu C je vzhľadom na náš vek v rozmedzí od 5 do 10%. Napriek tomu vstrebateľnosť lipozomálneho vitamínu C je viac ako 90%.

Vitamín C je mimoriadne dôležitý vitamín, pomáha udržiavať normálnu činnosť imunitného systému.. Vitamín vitamín C je v lipozomálnom vitamíne C obalený lipozómami, malými mikro čiastočkami tuku.

Zdrojom lipozómov (lipidov) ktoré teda "dovezú" vitamíny do buniek je geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín (poklad zo slnečnice), ktorý napr. prispieva k udržaniu normálnej funkcie pečene. Ak v strave nie je dostatok lecitínu, dôsledkom môže byť hromadenie veľkého množstva tuku v pečeni, tzv. stukovatenie pečene.

Lecitín prispieva k správnej látkovej premene lipidov, teda pomáha udržiavať cholesterol v rozpustnej forme a zamedzuje jeho ukladaniu v cievach. Je dôležitou súčasťou žlče, nevyhnutnej na trávenie tukov.

Taktiež lecitín prispieva k správnej látkovej premene homocysteínu. Homocysteín je aminokyselina, ktorú má v krvi každý človek a ktorá vzniká štiepením bielkovín. Jej vysoká hladina poškodzuje cievy, v dôsledku čoho vzniká náhla cievna príhoda, ischemická choroba srdca a zvyšuje sa riziko kôrnatenia tepien.

Takže okrem vitamínu je v každej dávke aj riadna dávka lecitínu. 

Náš lipozomálny vitamín C zabezpečuje v dennej dávke1000 mg vitamínu C. Vitamín C pomáha pri ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a taktiež k udržiavaniu normálneho stavu chrupaviek, kostí, ciev, ďasien, zubov a pokožky.٭ 

* Vedecky dokázané tvrdenia Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA), povolené Európskou komisiou (EC).

Produkt obsahuje čistý vitamín C farmaceutickej kvality vo forme kyseliny L-askorbovej, geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín a demineralizovanú vodu.

Unikátnosť lipozomálneho vitamínu C je najmä v synergii vitamínu C a lecitínu.

Správne užívanie lipozomálneho vitamínu C: Jednu dávku  - 1 čajovú lyžičku lipozomálneho vitamínu C vylejte do 1dcl napr. pomarančového džúsu a vypite. Nepite ho priamo z lyžičky. Chuť lipozomálneho vitamínu C sa však v džúse takmer úplne zneutralizuje.

Obsah balenia: pre dospelých 20 dávok

Preventívna denná dávka:

Dospelí: 2x1 čajová lyžička (2x denne 5ml) - 1000mg vitamínu C

Deti od 6 rokov: 1 čajová lyžička (5 ml) 1 krát denne - 500mg vitamínu C
Deti od 3 do 6 rokov: 1/2 čajovej lyžičky (2,5 ml) 1 krát denne - 250mg vitamínu C

Zloženie: Kyselina L-askorbová - vitamín C, geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín, askorbát sódny (antioxidant), demineralizovaná voda, sorban draselný, prírodná pomarančová aróma

Konzervanty: keďže bez konzervácie by mal lipozomálny vitamín C trvanlivosť len niekoľko dní, je nutné ho konzervovať. Na konzerváciu sme zvolili akceptovaný potravinársky konzervant. Sorban draselný sa používa ako konzervant, zabraňujúci šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách a len výnimočne môže spôsobiť jemnú alergickú reakciu u mimoriadne citlivých ľudí.

Výživové hodnoty v 100ml

  • energetická hodnota : 460kJ/110kcal
  • bielkoviny: 0 g
  • sacharidy: 1,4 g
    • z toho cukry: 0 g
  • tuky: 10 g
    • nasýtené mastné kyseliny 10g
  • soľ: 0 g
Obsah v dennej dávke:   RVH%
Kyselina L-askorbová 1000mg 1250%
Lecitín slnečnicový 1050mg nestanovené

Dátum spotreby: na obale

výhodná kúpa

Lipozomálny vitamín C 1000mg 13,90 €
Lipozomálna Acerola 15,00 €
Vitamín D3, 480 IU 250 kapsúl 8,09 €
Spolu 36,99 €