Produkty
Naša ponuka
Goji - kustovnica čínska 100g

Goji - kustovnica čínska 100g

(Hodnotilo 1 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Country Life Expedičná hmotnosť 0.100 kg Jednotková cena 24,00 € / kg Mám otázku k produktu
2,40 € s DPH
O produkte

Goji (godži) sú sušené plody Kustovnice čínskej (Lycium chinensis).

Tradičná čínska medicína od nepamäti považuje Goji za liečivú potravinu podporujúcu dlhovekosť, vitalitu a sexuálnu potenciu.

Sušené plody možno konzumovať priamo, tradične sa však používajú varené. V Ázii sa pridávajú do ryže alebo tonizujúcich polievok.

Návod na prípravu: Sušené plody kustovnice možno konzumovať priamo, tradične sa však používajú varené. V Ázii sa pridávajú do ryže alebo tonizujúcich polievok. Môžeme ich použiť aj na šalát, do koláčov, zákuskov a pod. 

Záleží len na našej fantázii.

Čaj: Plody zalejeme horúcou vodou a necháme 20 minút lúhovať, potom zlejeme. (Poznámka: Vylúhované plody veľmi chutné a možno ich tiež konzumovať.) Ak pripravujeme odvar (čaj pripravený prevarením plodov vo vode), užíva sa 6 -18 gramov plodov pre denné dávkovanie, po dobu jedného až troch mesiacov, čo je typická perióda pre priebeh terapie.

Kustovnica čínska sa tradične odporúča pri atopickom ekzéme, ktorý sa väčšinou spája s alergickými prejavmi kože, dýchacieho systému a zápalu žalúdka. Štandardne užíva pacient celé plody pri obsahu 10tich gramov v každej dávke a to dvakrát denne pred jedlom (po dobu dvoch mesiacov).

Pri cukrovke sa jedia podusené bobule v dávke 10 gramov a to trikrát denne (podusenie plody zmäkčuje). Denná dávky v rozmedzí 10 - 30 gramov je typickým užívaním v Číne.

Zloženie: Sušené plody kustovnice cudzej (Lycium barbarom), konzervant: oxid siričitý.

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota 1406 kJ / 336 kcal

  • Tuky 1,1 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny 0,5 g
  • Sacharidy 70 g
    • z toho cukry 53 g
  • Bielkoviny 14,1 g
  • Soľ 0,6 g

Alergény: 12., oxid siričitý, môže obahovat stopy lepku.

Dátum spotreby: je uvedený na obale

Krajina pôvodu: Čína

výhodná kúpa

Goji - kustovnica čínska 100g 2,40 €
Brusnica sušená mrazom 20g 3,70 €
Para orechy 100g BIO 3,30 €
Spolu 9,40 €