Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Nomina ovsená 300g Jihlava

Nomina ovsená 300g Jihlava

(Hodnotilo 1 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Nominal Expedičná hmotnosť 0.300 kg Jednotková cena 7,67 € / kg Mám otázku k produktu
2,30 € s DPH
O produkte

Instantné kaše NOMINA sú výrobky s výraznou nutričnou hodnotou a mimoriadne ľahkou stráviteľnosťou.

Naviac sa dajú veľmi jednoducho a rýchlo pripraviť a tak majú predpoklady stať sa bežnou súčasťou aj športového jedálneho lístka.

Predstavujú moderný a zdravý spôsob výživy, vhodný pre všetky vekové kategórie. Po tréningovom zaťažení rýchlo navracajú telu základné sacharidy a minerály vyčerpané z organizmu.

Ovos je obilnina s vysokou energetickou a nutričnou hodnotou. Má vysoký obsah biologicky hodnotných bielkovín, vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, priaznivé zloženie sacharidov a vysoký obsah rozpustnej vlákniny.

Obsah bielkovín sa pohybuje medzi 14 - 21%. Skladba aminokyselín je veľmi vyvážená s vysokým podielom esenciálnych aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre stavbu kostí a svalov.

Ako ostatné obilniny obsahuje zložité, veľmi kvalitné cukry, ktoré sa vstrebávajú veľmi pomaly a podľa potrieb organizmu.

Nespôsobuje teda obezitu, ale naopak zvyšuje energetickú výkonnosť. Ovos je tiež bohatým zdrojom nestráviteľné a stráviteľné vlákniny. Vďaka tomu má veľmi priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu v krvi.

Ovos sa všeobecne odporúča pri stavoch vyčerpania a nervovej slabosti, v rekonvalescencii, pri vysokom krvnom tlaku a pre úpravu trávenia. Je tiež výborný pre diabetikov, stabilizuje krvný cukor.

Ovos je aj dobrým zdrojom minerálnych látok a vitamínov. Výrazne vyšší ako u ostatných obilnín je obsah horčíka, železa, zinku a mangánu.

Základná príprava: Do teplého mlieka pridávame za stáleho miešania kašu nomina, až docielime požadovanú hustotu. Kašu je vhodné kombinovať s ovocím, orechmi, mliečnymi výrobkami, kakaom a pod Tiež je možné použiť kašu nomina ako zahusťovadlo do omáčok a ciest a ďalej ako spojivo do mäsových, zeleninových a ovocných zmesí.

Zloženie: 60% ovos, 40% kukuričná krupica

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota 1560 kJ / 372 kcal

  • Tuky 4,0 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny 0,8 g
  • Sacharidy 68 g
    • z toho cukry 1,0 g
  • Bielkoviny 12 g
  • Vláknina 6,4 g
  • Soľ 0,02 g

Alergény: 1., lepok

Dátum spotreby: je uvedený na obale

výhodná kúpa

Nomina ovsená 300g Jihlava 2,30 €
Vločky ovsené s klíčkami 500g 1,40 €
Nomina pohánková 300g Jihlava 2,70 €
Spolu 6,40 €