Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Strieborné perly 50g - biely čaj

Strieborné perly 50g - biely čaj

(Hodnotilo 0 ľudí)

Tovar na sklade
Doručenie
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.050 kg Jednotková cena 68,00 € / kg Mám otázku k produktu
3,40 € s DPH
O produkte

Exkluzívny, najvzácnejší a najslávnejší ručne rolovaný biely čaj z provincie Guangxi so striebornými špičkami lístkov.

Biele čaje sú vlastne mladé zelené čaje, pripravované zo sušených vrcholových /terminálnych/, ešte dostatočne nerozvinutých čajových lístkov, husto pokrytých chĺpkami, ktoré si udržujú svoju charakteristickú striebornú farbu.

 

Tieto lístočky sa sušia okamžite po zbere vystavením priamym slnečným lúčom, respektíve sa sušia na ohni. Nie sú zvinuté a neprechádzajú žiadnym mechanickým spracovaní. Na trhu sú označované ako „Flowery Pekoe" - vrchlové, kvetové fleše, ale niekedy i ako čajovníkové kvety.

 

Biele čajovníkové listy sa používajú k vylepšeniu čiernych druhov. Pridávajú sa v množstve okolo 3 až 4 % a patrí medzi delikatesy v konzumácii z nich pripravených čajových nápojov. Na trhu predstavujú veľmi cenné obchodné druhy a pestujú sa hlavne v čínskej oblasti Fu-ťien. Pripravené nápoje z takýchto listov sa najviac podobajú čerstvým prírodným čajovým nápojom, lístočky majú zachované všetky vlastnosti a obsah chemických látok.

Príprava bieleho čaju: Biele čaje pripravujeme podobne ako zelené čaje. Dávkujeme 2-3 gramy /čajová lyžička/ čaju na 2 dcl vody. Lístky zalejeme prevarenou vodou, ktorú sme nechali 5-7 minút vychladiť na cca 70 - 80 °C. Necháme 3-5 minút vylúhovať. Môžeme si pripraviť 2 až 3 nálevy.

výhodná kúpa

Strieborné perly 50g - biely čaj 3,40 €
Snow Buds 30g - biely čaj 2,20 €
China White Monkey 25g - biely čaj 2,50 €
Spolu 8,10 €

Zákazníci si tiež kúpili

China White Monkey 25g - biely čaj

Špičkový čaj " Biela opica ".

Biele perly Fujianu biely čaj 50g

Špičková kombinácia bielych a jasmínových čajov,...

China white hear biely čaj 50g

Čínsky biely čaj, lahodná, sladká chuť.