Zápal a liečba

Dobrý deň,
mám 29 rokov a pred týždňom som bola na preventívnej prehliadke u gynekológa a vyšiel mi "stredne ťažký zápal", reaktívne bunkové zmeny a skvamózna metaplázia. Opýtal sa ma, či mám výtok a keď som mu povedala, že nie, povedal, že tak mi potom na to nič nedá. Nakoľko ma lekárova odpoveď, že s tým nič netreba robiť vystrašila, povedala som mu, že mám mierne bolesti v podbrušku, takže nakoniec mi predpísal Polygynax na 6 dní. Nepovedal, že by som potom mala prísť na kontrolu, tak by som Vám chcela položiť niekoľko otázok:
1. Vylieči tento liek zápal dostatočne?
2. Stačí aj 6 guličiek aj keď v príbalovom letáku je uvedené, že by sa mal užívať 12 dní?
3. Je to v poriadku, že môj lekár to chcel nechať len tak bez liečby? Toto by ma zaujímalo hlavne preto, lebo vie, že sa pokúšam o dieťa.
4. čo znamená tá diagnóza, že "reaktívne bunkové zmeny a skvamózna metaplázia"?
5. Asi po 4 dňoch užívania Polygynaxu začínam pociťovať pálenie intímnych miest na dotyk. Môže to byť spôsobené liekom? Čo by mi pomohlo na odstránenie pálenia?
Ďakujem za odpoveď.
Barbora
4005 1 5.8.2013
admin
18.8.2013 2:59
Ospravedlnujem sa, ze odpovedam az dnes, ale mali sme dovolenku. Takze: Ak onkocytologia ma zaver, aky Ste napisala, tak je vhodne opakovat onkocytologiu za cca 3 mesiace bez liecby a ak bude znova pozitivna na zapal / to znamena, ze Vas organizmus si s nim nedokazal pomoct sam svojou obranyschopnostou/, tak by bolo vhodne odobrat z kanala krcku maternice ster na chlamydia - antigen, nespecificku kultivaciu a aj tiez ureaplazmu a mykoplazmu. Vaginalne globulky tomu nepomozu, pretoze si ich vkladate do posvy a zapal, ak by tam bol, je v krcku maternice a ten preliecime len celkovo ATB terapiou podla vysledku citlivosti na ATB. Ak mate pri vkladani palenie a svrbenie, treba prestat uzivat globulky, moze sa jednat aj o alergiu." Reaktivne bunkove zmeny " znamena, ze bunky osobitne na nieco v danej lokalite reaguju , ale nemusi sa jednat o nic vazne...Dr.Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní