Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Japan Genmaicha zelený čaj 50g

Japan Genmaicha zelený čaj 50g

(Hodnotilo 0 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.050 kg Jednotková cena 48,00 € / kg Mám otázku k produktu
2,40 € s DPH
O produkte

Japan Genmaicha je Japonská špecialita - zelený čaj Bancha s opraženou celozrnnou ryžou. Vďaka tomu získa čaj  neobvyklú pukancovú  vôňu a chuť.

 

Zelený čaj sa vyrába tak, že čerstvo nazbierané lístky sa prudko sušia  alebo ako v Japonsku zaparujú horúcou parou. Tento proces zabraňuje fermentácii, zároveň zachováva zdraviu prospešný komplex množstva prírodných, pre telo cenných látok.

 

Tradičná prírodná medicína rôznych kultúr, ale nespochybniteľne aj súčasné vedecké štúdie, najmä v Japonsku odporučajú zelený čaj pri prevencii a liečbe rôznych zdravotných problémov.

 

Zelený čaj sa pije rakovinových ochoreniach, pri vysokom krvnom tlaku, vysokom cholesterole, ale aj pri vysokej hladine cukru v krvi. Tradične sa zelený čaj v Japonsku a Číne pije pri omladzovacích kúrach a detoxikáciach.  Je prirodzeným diuretikom. Zelený čaj osviežuje telo i Ducha. 

 

Zásadne sa zelený čaj pripravený klasickým spôsobom, zaliaty teplou vodou nikdy nepije studený, ale teplý. Na zelený čaj by sme si mali nájsť chvíľku, aby bol pohladením aj pre nášho Ducha a umožnil mu v tejto rýchlej dobe chvíľku si vydýchnuť.

Ak si chcete v lete vychutnať studený zelený čaj, pripravte si ho dlhším macerovaním v studenej vode. Nikdy nenechávajte teplý zelený čaj vychladnúť, to je Japonska tradícia.

Príprava zeleného čaju: Jednu čajovú lyžičku čaju zalejeme 2,5 dcl vody o teplote cca 80°C, necháme 1-2 minúty lúhovať. Čím je čaj kvalitnejší a viacnálevový, tým sa čaj kratšie luhuje. Najkvalitnejšie zelené čaje  - prvý nálev luhujeme len 30 - 60 sekúnd. Po precedení podávame. Čajové lístky kvalitných čajov môžeme zaliať viackrát, ale musia zostať teplé, najlepšie v čajníku.

 

výhodná kúpa

Japan Genmaicha zelený čaj 50g 2,40 €
Assam Green Jamguri 50g - zelený čaj 2,70 €
Jiaogulan čistý 50g 4,90 €
Spolu 10,00 €

Zákazníci si tiež kúpili

Green monkey 50g - zelený čaj

Zelenovlasá opica je známy zelený čaj.

Dračia studňa Lung Ching 50g - zelený čaj

Tradičný, veľmi známy čínsky zelený čaj.

Japan Bancha 50g - zelený čaj

Tento zelený čaj obsahuje veľa triesloviny a málo...

Gunpowder Temple of Heaven 50g - zelený čaj

Lístky sú zvinuté do guľôčky "strelného prachu".