Produkty
Naša ponuka
Javorový sirup Grade C 250 g Bio Nebio
Ako čisto prírodné sladidlo, získané zahustením miazgy cukrového javora, je javorový sirup (spolu s medom a melasou) vynikajúcim pomocníkom...
Novinka

Javorový sirup Grade C 250 g Bio Nebio

(Hodnotilo 1 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Bio Nebio Expedičná hmotnosť 0.300 kg Jednotková cena 25,20 € / l Mám otázku k produktu
6,30 € s DPH
O produkte
Ako čisto prírodné sladidlo, získané zahustením miazgy cukrového javora, je javorový sirup (spolu s medom a melasou) vynikajúcim pomocníkom pri nahradzovaní rafinovaného bieleho cukru.
 
Bio certifikát garantuje šetrné spracovanie bez použitia chemikálií (napr. formaldehydu pri ošetrení otvorov v stromoch).
 
Javorový sirup sa známkuje podľa farby, a tým aj chuti. Čím svetlejšia farba, tým jemnejšia menej intenzívna vôňa a chuť, a tým drahší sirup.
 
Grade A (Canada No. 1 Light) je veľmi svetlý jemný a luxusný sirup, vhodný ako darček. Grade B (Canada No. 2 Medium) je svetlý javorový sirup, menej intenzívnej javorovej chuti. Grade C (Canada No.2 Amber) je najobľúbenejší medzi Európanmi a má príjemnú javorovou chuť. Grade D (Canada No. 3 Dark) je tmavý sirup vhodný na pečenie a pre gastronómiu.
 

POUŽITIE: Javorový sirup Grade C je vhodný na stolné použitie i na varenie. Hodí sa na dochutenie už hotových pokrmov: na palacinky, lievance, na biely jogurt, do musli a na zmrzinové a ovocné poháre. Javorovým sirupom môžete pri varení a pečení nahradiť biely cukor v pomere 3 diely sirupu za 4 diely cukru.

 
UPOZORNENIE: Zákazníkom niekedy pripadá pravý javorový sirup príliš riedky. V predaji sú aj "fakeové" sirupy, ktoré namiesto 100%-nej zahustené javorové šťavy obsahujú cukor, glukózový sirup, kukuričný sirup, umelé arómy, farbivá atď Tieto výrobky sú zvyčajne hustejšie ako pravý javorový sirup. Nemali by však byť nazývané javorovým sirupom (obvykle sú) a mali by byť ďaleko lacnejšie, než pravý javorový sirup (obvykle nie sú)!
 

Zloženie: 100% zahustená javoroviá miazga

Výživové hodnoty v 100g produktu

  • energetická hodnota : 1501 kJ/353 kcal
  • bielkoviny: 0,7 g
  • sacharidy: 87 g
    • z toho cukry: 80 g
  • tuky: 0,4 g
    • z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,1 g
  • soľ: 0,03 g

Alergény: Nie

Dátum spotreby: je uvedený na obale

výhodná kúpa

Javorový sirup Grade C 250 g Bio Nebio 6,30 €
Kokosový cukor 300g 2,90 €
Brezový cukor 1 kg 12,90 €
Spolu 22,10 €