Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
Pu-erh Bergamot 50g

Pu-erh Bergamot 50g

(Hodnotilo 0 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.060 kg Jednotková cena 30,00 € / kg Mám otázku k produktu
1,80 € s DPH
O produkte

Pu-Erh s bergamotovou arómou z oblasti Yunnan, zemitá chuť, výrazne silná aróma.

Nazbierané čajové lístky sú zavädnuté mierne pražené a zavinované. Potom je čaj fermentovaný za pomoci baktérie Aspergillus niger. Fermentácia prebieha za vysokej vlhkosti a pravidelného obracania listov 40-50 dni, potom je sušený horúcim vzduchom /150°C/, ktorý zároveň zabíja aj baktérie. Hotový čaj môže pri konštantnej vlhkosti – 90% „dozrievať“ aj niekoľko rokov, pričom účinnosť čaju ostáva stále rovnaká aj 60 rokov, a tvrdí sa, že s časom naberá na kvalite podobne, ako dobré víno.

 

Čaj pu-erh je zvláštny tým, že ako jeden z mála čajov takmer neobsahuje kofeín, jeho obsah je asi 24x nižší, ako v ostatných čajoch, takže je vhodný aj na večerné pitie. Obsahuje množstvo minerálov, ako zinok, železo, horčík, vápnik... , množstvo stopových prvkov - hlavne selén, zinok a mangán, a tiež vitamíny.

 

Odporúča sa piť pu-erh pred každým tučným jedlom. Ďaľším významným faktorom je, že sa odporúča pri vysokej hladine cholesterolu a tuku v krvi ako aj rizikových triglyceridov. Pu-erh pijeme aj pri prečišťovaní krvi, pečene, a tiež pri čistení organizmu od toxínov, ale aj pri arterioskleróze - kornatení tepien, zúžených cievach a vysokom krvnom tlaku.

Zloženie:  Pu-Erh s bergamotovou arómou

Príprava čaju Pu erh : Jednu čajovú lyžičku zalejeme 2,5 dcl vriacej vody. Necháme 3-4 minúty lúhovať. Po precedení podávame.

výhodná kúpa

Pu-erh Bergamot 50g 1,80 €
Pu-erh Superior 50g 3,60 €
Pu-erh Ice 50g 1,70 €
Spolu 7,10 €

Zákazníci si tiež kúpili

Pu-erh Zelený 50g

Nefermentovaný zelený čaj Pu Erh.

Pu-erh 50g

Čistý neprichutený Pu-erh z oblasti Yunnan. 

Pu-erh Superior 50g

Vyššia trieda Pu-erh čaju.

Pu-erh Klasic 50g

Veľkolistý Pu Erh Cha z provincie Yunnan na juhu Číny.