Produkty
Naša ponuka
Rebríček obyčajný - vňať 50g

Rebríček obyčajný - vňať 50g

(Hodnotilo 4 ľudí)

Tovar na sklade
Expedícia
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca Zdravy svet s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.060 kg Jednotková cena 31,67 € / kg Mám otázku k produktu
1,90 € s DPH
O produkte

Rebríček obyčajný sa odporúča pri gynekologických problémoch, pri zápaloch, pri kŕčoch pri bolestivej menštruácii, bielom výtoku.  Zosilňuje sťahy maternice a užíva sa aj pri zastavovaní krvácania.

Využíva sa pri nepravidelnej menštruácii a problémoch v klimaktériu.

Okrem toho je výbornou bylinou pri ochoreniach močových ciest, pri zápaloch obličiek, močového mechúra a tiež pri reumatizme.

Podporuje vylučovanie tráciacích štiav a preto sa používa pri prekyslení žalúdka a zápale žalúdočnej sliznice (gastritíde). Využíva sa preto pri nechutenstve, vetroch, žalúdočných kŕčoch, poruchách pečene, žlčníka a čriev. Vďaka sťahujúcim účinkom sa používa tiež pri hnačke a zápaloch v ústnej dutine ako kloktadlo.

Čaj s rebríčka sa pije aj pri poruchách krvotvorby, oblkad sa dáva na povrchové rany, zapálené kŕčové žily, pri zrážaní krvi, takže sa využíva pri gynekologickom krvácaní, ale aj pri krvácaní obličiek, hemoroidov, krvácaní z nosa, ďasien, alebo krvácavých ranách.

Dáva sa aj pri nočnom pomočovaní detí, kedy sa používa zápar a sedací kúpeľ. Používa sa na oplachovanie vlasov, čo pôsobí pri mastnej pokožke s nadmernou tvorbou lupín.

Zápar: 1 čajovú lyžicu na šálku zalejeme vriacou vodou a lúhujeme 10 minút. 

Sedací kúpeľ: (pri gynekologickom zápale, bielom výtoku, nočnom pomočovaní) dvojnásobnú dávku necháme cez noc macerovať v studenej vode, ktorá sa nasledujúci deň zohreje na bod varu a prileje sa do sedacieho kúpeľa. 

Oplachovnie vlasov: hrsť sušeného rebríčka vylúhujeme v 1 litri vody pol hodinu, zriedime na príjemnú teplotu a omývame s výluhom umyté vlasy. Už ďalej neoplachujeme.

výhodná kúpa

Rebríček obyčajný - vňať 50g 1,90 €
Baza čierna - plod 30 g 1,60 €
Pestrec mariánsky - semeno 100g 1,70 €
Spolu 5,20 €