akné

Dobrý deň, mám 27 rokov, vo februári tohto roku som vysadila HAK. Odvtedy mám neustály problém s akné. Mala som ho aj v puberte, vždy mi pomohlo iba užívanie HAK. Tomuto spôsobu by som sa ale rada už vyhla. Akné sa mi robí vždy iba v oblasti: v okolí úst a na brade /čo ževraj signalizuje problémy s pohl. orgánmi/. Vyšetrenia som absolvovala, ale nič sa nepotvrdilo. Stretli ste sa s niečím podobným, aké vyšetrenie by som mala prípadne ešte podstúpiť? Ďakujem za odpoveď.
Slávka
123 1 21.10.2012
admin
25.10.2012 9:41
Bolo by vhodne, keby Vas vysetrila kozna lekarka, ktora by stanovila diagnozu akne. Ak sa jedna o akne, je naozaj vhodne hormonalnou antikoncepciou blokovat produkciu testosteronu vo vajecnikoch. Aj to male mnozstvo hormonu -testosteronu, ktore koluje vo Vasej krvi, sposobuje akne. Hormonalnej antikoncepcie sa nemusite obavat. Ak vsak nemate partnera, a nechcete mat antikoncepcny efekt hormonov, je vhodne sa obratit na bylinkovu poradnu, eventualne na ambulanciu akupunktury.