Bolesť pri a po sexe,neustale uro a gyn problemy

Dobrý deň,
mám 22 rokov a už niekoľko rokov bojujem s urologickými ťažkosťami. (teda aspoň myslím). Problém je ten, že za tie roky si ma doktory len tak pinkajú a riešia iba dôsledky a nie príčinu.
Problémov mám viac ale dosť pravdepodobne majú jednu príčinu. Kedysi som si myslela, že to mám z mojich neustále studených nôh. A je aj pravda ,že vždy keď cítim zápal, tie nohy studené mám. Ale bolo mi povedané, že zápaly z toho vznikať nemôžu, neviem.
Zápaly močových ciest ma trápia roky. Sú obdobia kedy menej, no posledný rok mám obdobie, kedy citím močové cesty KAŽDÝ DEŇ!
Najskôr som to riešila klasicky ako asi všetci..urinal, uroval, urologické čaje, brusinkove extrakty, homeopatiká, lieky proti bolesti a hlavne nekonečný boj s antibiotikami (vždy ako som ich doužívala dostala som angínu alebo niečo kvoli oslabenej imunite)
Tieto všetky procedúri zvykli akútne pomôcť, no momentálne už som asi obrnená lebo nepocitujem úľavu vôbec.
Rok a pol dozadu som žila v zahraničí, dosť veľa som pracovala a mala som zápal močových ciest, riešila som to ako vždy a hlavne paracetamolom od bolesti. Tam u nich je ale asi omnoho silnejší lebo som po tom tú bolesť absolutne necítila, ale celkovo som bola ako mechom uderená. Takto som preživala asi týžden dva až som dostala obličkový záchvat. Teda poviem vám. Horšiu bolesť som v živote nezažila, a to mňa ani zlomeniny veľmi neboleli. Najprv som si len myslela, že ma bolia kríže a mam proste zápal močových ciest. No potom mi prišla teplota 39, už ma neboleli len kríže ale kompletne celé telo, nemohla som si lahnut, sadnut, postavit sa.. skrátka nič, iba som sa triasla a kývala zo strany na stranu v obrovskom plači, odpadla som par krat od bolesti a cez skype hovorila mame ako chcem zomrieť (no ono to važne tak bolelo). Nechcela som ale ani za svet íst do nemocnice, pretože som v tej dobe tam ešte nemala doriešenú poistovnu a platila by som neskutočné peniaze za hospitalizáciu. Tak som ešte chvíľu trpela a zohnala si antibiotika. Odvtedy som túto koliku nikdy nemala ale často cítim mierne bolesti v krížoch. Kedže som naspat na SK navštívila som nedávno urologičku aj gynekológa. Urologička mi predpísala urovaxom a pri sone obličiek som mala napísané že kvôli plynatosti niesú viditeľné. Tak neviem či som vlastne ok. A áno mám aj žalúdočné problémy. Niekedy nemám stolicu niekolko dní a som zaplynená a potom mam hnačky.
Teraz ku gynekologickým vyšetreniam.
Kvôli týmto močovým infekciám a bolestiam som absolutne stratila chuť na sex. Kedysi som bez sexu nevedela vydržať ani týždeň, teraz sa mu doslova vyhýbam. Bolí to keď do mňa partner vojde pri otvore pošvy, ale aj ked ide príliš hlboko, ale hlavne po sexe, je to najvačšia nočná mora. To vždy iba utekám na WC vycikám pár kvapiek, hneď potom sa zo spodu umyjem, nakrémujem canestenom a nadžgam do seba všetko možne od bolesti, ale aj tak vždy preplačem na záchode hodiny. Takto sa proste nedá žiť. Môj partner je tolerantný ale ja som z toho veľmi nešťastná.
Po pár vyšetreniách mi našli nejaké gyn. infekcie. Myslím že dve neviem presne aké. Dostala som niekoľko krát antibiotiká, a hneď nato sa mi objavili vaginalne bradavice. Nikdy som ich nemala. Ani partner. Boli však len úplne maličké a po týždni zmizli. Bojím sa ale, že sa to vráti. Nič som nato preventívne od doktora nedostala tak neviem. No a hlavne, robil mi sono a našiel tam 8cm cystu na vaječníku. Najprv som sa zlakla čo to tam preboha mám, ale potom som si o tom čítala a myslím že netreba až tak panikáriť. Zajtra idem do nemocnice konzultovať operáciu, kedže mi tlačí na mechúr a neustále chodím na WC.
Každopádne si nemyslím, že toto je tá pričina toho všetkého.
Som úplne zúfala. Chcem už byť zdravá a šťastná a nestrácať čas behaním po doktoroch bez výsledku.
Ďakujem.
Andrea
2391 1 25.2.2016
admin
23.3.2016 12:50
Neviem, ci Ste mala zrealizovane kultivacne vysetrenie moca .Doporucila by som vysetrenie moca na nespecificku floru, potom ureaplazma a mykoplazma, chlamydia.v pokojnom stadiu. Moze sa jednat o chronicke stadium infekcie. Dalej by bolo vhodne vysetrenie partnera, ci nema on infekciu mocovych ciest a je bez problemov, ale Vas trvalo infikuje. Ak  pre plynatost criev nebolo mozne vysetrenie ultrazvukom celeho brucha, je  vhodne ho opakovat. Je nutne vylucit kamienky v odvodnych mocovych cestach. Pri pretrvavani plynatosti treba mysliet aj na ochorenie criev, ktore takisto moze sposobovat Vam koliku. Napr. alergia na lepok,  alebo laktozu. Neklesajte na duchu. Je nutne  Vase problemy riesit komplexne v spolupraci ostatnych lekarov. Na podporu imunity  uzivajte niekolko mesiacov probiotikum. Dostat v kazdej lekarni. Pite alchemilkovy caj, praslickovy caj , ako aj caj zo zihlavy.  A najviac pite obycajnej odstatej vody z mestskeho vodovodu.  Ak mate vlasnu studnu, musite mat  rozbor, ci je pitna. Dr.Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní