Borelióza

Dobrý deň, pred 16 rokmi mi diagnostikovali neuroboreliózu po 3 rokoch trápenia, keď som mala problémy a nevedeli zistiť čo mi je. Absolvovala som 2 lumbálky, 2x infúznu aj ATB liečbu s tým, že mám už postihnutý imunitný a centrálny nervový systém. Potom som ešte brala lieky (na imunitu aj ukľudnenie). Stále beriem lieky na tlak. Bolo obdobie, kedy bolo aj trochu dobre, s prípadnými atakmi, ale väčšinou mám stavy, kedy sa necítim OK. Teraz sa mi znova objavili problémy - triaška, búšenie, únava, slabosť, závraty, nespavosť, nepokoj, ktoré trvajú už tri mesiace bez prestávky. Podľa lekárov polymorfné ťažkosti, ktoré nevedia z čoho. Chronickou boreliózou sa nikto nechce zaoberať. Objavila som Vašu stránku, tak som sa chcela poradiť, či by bolo pre mňa niečo vhodné na zlepšenie stavu. Cítim sa veľmi zle, klasické odbery u lekára, aj na základnú boreliózu, ktoré môže urobiť obvodný lekár, boli v norme. Ďakujem veľmi pekne.
Alojzia
198 1 6.2.2020
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
6.2.2020 16:42

Dobrý deň.

1.  Väčšina Vašich symptómov pochádza z nedostatku serotonínu – aj názov serotonín pochádza z tónusu svalstva, preto máte tie neurologické problémy.
2.  Nasaďte si kombináciu tinktúr Topoľ P46 https://www.zdravysvet.sk/p/topol-cierny-50ml-p46-tinktura-z-pucikov-rastlin + Cedof https://www.zdravysvet.sk/p/cedof-50ml-t49-tinktura-z-bylin-rastlin + vŕbka úzkolista https://www.zdravysvet.sk/p/vrbka-uzkolista-50ml-t43-tinktura-z-bylin  Pokiaľ nemáte nízky tlak, pite denne Ivan čaj https://www.zdravysvet.sk/p/ivan-caj-z-kvetov-a-listov-vrbovky-uzkolistej je bez kofeinu,  upokojuje myseľ, stres a je antidepresívny a uvoľnuje napätie v svaloch. 2-3 šálky bez problémov. Budete aj lepšie spať
3.  Ako ste na tom s trávením a jedlom ? Ak by boli problémy, tak užívajte 2x čaga koncentrát 2-3x denne 1 malú mocca lyžičku koncentrátu do 2 deci vody a vypiť nalačno https://www.zdravysvet.sk/p/caga-koncentrat-100. Ak nie sú problémy v tráviacom trakte, tak čagu nepotrebujete.
4.  Špeciálne probiotiká – vždy je potrebné upraviť črevnú mikrobiotu, keďže serotonín sa tvorí v črevnom trakte. Nasaďte si tieto špeciálne probiotiká https://www.zdravysvet.sk/p/dr-formulated-probiotika-pre-zlepsenie-nalady-50-m  - tie dávam pacientom s boreliózou, ktorí majú aj problémy so serotonínom. Berú sa 2x denne 1 kapsula, ale začnite len s jednou kapsulou prvé dva dni a potom pridajte dávku na dve denne a sledujte, či je to lepšie s jednou alebo s dvomi kapsulami. V prípade, že výpadok serotonínu tie špeciálne probiotiká nedokážu nahradiť a nebude Vám výrazne, skutočne výrazne lepšie, tak treba prejsť na tieto probiotiká https://www.zdravysvet.sk/search?q=Probiotika+Dr.+Formulated+pre+%C5%BEeny+50+ a dať si predpísať u Vášho všeobecného lekára napr. Cipralex 10mg ráno (je to originálny dánsky liek – nepoužívať generiká) – je to inhibítor spätného vylučovania serotonínu, tzv. SSRI. Radí sa k veľmi ľahkým antidepresívam (netreba sa toho obávať) a prežiť jeseň a zimu s ním - kedy je málo slnečného svetla, ktoré je rozhodujúce pre tvorbu serotonínu. Ľudia pri poškodení nervového systému majú zvýšenú citlivosť na bolesti a vzruchy a ten liek len vráti citlivosť na normálnu mieru. Neovplyvňuje negatívne psychiku, ani neutlmuje človeka, môžete s ním normálne rozmýšľať. Naopak mnoho ľudí vďaka nemu môže normálne pracovať, pretože mnohí sú na invadlidnom dôchodku. 

5.  Večer pred spaním užiite vždy l-tryptophan https://www.zdravysvet.sk/p/l-tryptophan-500mg-60-kapsul.
6.   v prípade akýchkoľvek otázok a eventuálnych problémov pri liečbe sa mi môžete ozvať mailom alebo na 0908 032 746. 
Prajem veľa zdravia