Chrasta na dvorci bradavke

Dobrý deň

Keď sa mi postavia bradavky napríklad je mi zima tak sa mi zmraštia a na pravej bradavke dvorci mám takú chrastičku. Okolo bradaviek mám čierne chĺpky. Bradavky sú bledoružové. Uzliny pod pazuchami nemám zväčšené.

Neviete čo to je??? V pondelok idem na sono prsníkov a mám hrozný strach. Nie je to pagetová choroba??? Tá chrastička sa mi odlupuje a narastie ďalšia. Obidve bradavky mávam suché alebo mastím si ich a potom sú vláčne.
Alebo to nie je nie hormonálne??? Prvú menštruáciu som dostala od 14 rokov tak ako aj mi začali prsia rásť. Mám veľa pohybu, zdravo sa stravujem. Nejem ťažko stráviteľnú stravu. Veľa pijem tekutín.

Teraz som v 14 menštruačnom cyklu a mám ich citlivé. Stále cvičím. Cvičím na prsia a mám tam svalovicu a nemohlo to ovplyvniť toto??? Nosím tielka s 100% bavlny a aj podprsenky. Keď som doma tak nenosím nič.

Povedzte mi z čoho to je. Prečo to vzniká?? Nie je to aj zvýšený prolaktín?? Ale, že mám málo estrogénu či progesteronu?? Ale to má nejaký súvis s nadobličkami či daľším endokrinologickým problémom. Ale zase mi chorí pravidelne menštruácia a onvulácia. Výtoky s bradaviek nemám. Neviem o tom, že by som také niečo mala.

Mám zväčšenú štítnu žľazu a chronický zápal štítnej žľazy.


Hrôza až strach s toho.

Ďakujem
Jana Kristína
1139 2 2.5.2015
Jana Kristína
20.5.2015 12:43
bola som s tím na sone prsníkov a nález bol v poriadku bez patologických zmien. A keď som sa pýtala na tú chrastičku, tak mi povedali, že je to normálne a má to každá žena to čo ja.
admin
21.5.2015 7:38
Doporučujem Vam vysetrenie na koznej ambulancii. / Mali by Vas vysetrit aj bez vymenneho listka/. Mal by to vidiet lekar, pretoze popis nestaci. Vacsinou to moze byt alergicka reakcia na spodne pradlo, alebo traumatizacia spodnym pradlom / tricko, podprsenka.../. Dr.Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní