Čo na raňajky

Dobrý deň, chcem sa spýtať, čo a koľko raňajkovať ? Niekto hovorí, že sa treba najesť poriadne ráno, obed treba dať priateľovi a večeru nepriateľovi. Nedávno som počul úplne iný názor, že by to malo byť presne naopak. Môžete mi teda povedať ako by to malo byť ?
1450 2 28.3.2009
Martina
28.3.2009 6:22
Ja raňajkujem ráno len veľmi ľahko, častejšie len kakao. takto mi to vyhovuje už roky. Takže som asi naopak :-), lebo je dávno známe a všade prezentované, že jesť sa ma ráno a nie večer.
admin
28.3.2009 7:33
Dať všeobecnú radu je takmer nemožné. To platí vo všetkých oblastiach nášho života. Platí určite nasledovné. Náš tráviaci trakt "pri práci" berie 70 % našej energie ktorú máme k dispozícii, keď si prirátate ďalších 20 % ktoré idú vždy pre mozog, ostáva nám 10 % voľnej energie na plné pracovné nasadenie. Takže, ak naplno zaťažíme tráviaci, je vhodné si radšej pospať, tak ako to robia "južné národy" počas poobedňajšej siesty, alebo vykonávať len ľahšiu činnosť, aby sme nemuseli neustále čerpať energiu z energetických rezerv organizmu. Preto by malo platiť, že keď chcem podávať výkon, určite nie s plným žalúdkom. My doporučujeme ľahké raňajky (cereálie, ovocie, poprípade to kakao), obed medzi 13:00 - 14:00 (strukoviny, obilniny), večera hodnotná - po večeri by sme už mali oddychovať. Podotýkam ale, každý sme iní a niekto má také prebytky energie, že mu neuškodí takmer nič, ani dlhoročná extra energetická záťaž. Bolo by však nesprávne, keby sme si mysleli, že tým Herkulesom sme práve my. Väčšina ľudí rokmi dopláca práve na zlé energetické hospodárenie so svojou životnou energiou.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní