Čo z toho vyplýva

Dobrý deň,

nakoľko som mala vysoký prolaktín (76,56 ng/ml počas folikulárnej fázy), môj gynekológ povedal, že s takouto hodnotu prolaktínu nebudem vedieť nikdy otehotnieť a poslal ma na endokrinológiu. Tam mi odber zopakovali v 18. deň cyklu a výsledky vyšli:
- TSH 4,73 mIU/l
- prolaktín 26,92 ng/ml (takto mi klesol sám od seba)
- FSH 10,01 mIU/ml
- LH 13,02 mIU/ml
- E2 26,50 pg/ml
- progesterón 2,94 ng/ml

Endokrinologička mi zatiaľ lieky nedala, mám ísť na opakovaný odber o 2 mesiace s tým, že potom rozhodne o tom, či mi dá nejaké lieky.
Chcem sa Vás opýtať, či podľa týchto výsledkov sa dá určiť, či v daný mesiac u mňa došlo k ovulácii alebo nie.
Pýtam sa preto, lebo gynekológ mi navrhol, že mi dá lieky na zníženie prolaktínu, ale endokrinologička povedala, aby som zatiaľ nič nebrala, aby sme ešte počkali. Chcela by som dieťa čím skôr.

Ďakujem za odpoveď.
Andrea
1088 1 27.10.2013
admin
28.10.2013 8:17
Hodnota prolaktinu je u Vas len mierne nad normu a takato hodnota sa nelieci , ani neriesi. Prolaktin sa ma odoberat pacientkam vzdy aspon po 3 hodinach od prebudenia, najlepsie na obed. Ale kedze ambulancie si to nemozu dovolit, nakolko zvoz odberov je rano, musi byt pacientka poucena, ze musi pred odberom byt minimalne 3 hodiny hore, nespat, vykonavat beznu aktivitu, byt najedena a napita ako bezne cez den. Pred odberom nesmie mat ani pohlavny styk, nakolko pri vzruseni sa tento hormon enormne vyplavuje a potom su hodnoty skreslene. Dr. Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní