Dlhodobé problémy s prasklinkami

Dobrý deň, prosím o pomoc, keďže už aj moja lekárka je v koncoch, vraj sa s takýmto problémom ešte nestretla. Začalo to asi 6 rokov dozadu stále počas 1.dňa menštruácie a potom presne počas plodných dní som mala príšerné svrbenie pošvy. Len v tieto dni, inač to bolo v pohode. Ani jeden ster nepreukázal žiadnu odchýlku, kvasinky, mykozu, proste nič. Počas druhého tehotenstva tieto príznaky pominuli, celé tehotestvo bez svrbenia, no asi po mesiaci od pôrodu to začalo opäť, no teraz už horšie, tak , že sa mi pri pohlavnom styku vyskytnú mikro prasklinky, takže už nemôžem máť ani ten, keďže mi v podstate vstup do pošvy opuchne. Partnera mám stabilného, nepoužívame žiadne erotické pomôcky. Bola som už u kožnej, licheň sa nepotvrdil, bola som na imuno-alergologickom, ale tiež nič, mám síce nábeh na histaminovú intoleranciu, podľa výsledkov, ale prejavy ako bolesti brucha, nadúvanie, nemám. Lekárka mi povedala, že to by nemal byť dôvod môjho problému. Mala som u svojho lekára ešte robenú vzorku na parazity zo stolica ale aj ta bola negatívna. Lekárka je už nešťastná keď ma vidí, no ja som už zúfala, lebo to patričné narúša našu rodinnú pohodu. Prosím o pomoc čo by to mohlo byť, ako mám postupovať ďalej. Ďakujem veľmi pekne.
jael79
1282 2 27.12.2017
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
2.1.2018 8:23

Ak sa nepotvrdila ziadna infekcia v posve, ani v mocovom mechure, ani v hrubom creve /napr.mykoza/, ani histologicky nebola potvrdena dg lichen sclerosum, potom sa moze jednat o obycajnu alergiu na nieco, co davate na telo, alebo prijimate v potravinach. Napr. avivaz na pradlo, akykolvek sprchovaci gel, telove mlieka, vonave vlozky, toaletny papier, ovocne aromaticke caje... Najlepsie je umyvat si okolie vulvy  cistou vodou a konecnik obycajnym mydlom. A skuste si natierat okolie mastou s bielym ichtamolom / dostat v lekarni/ aspon 5x denne. Dr. Cubonova

jael79
10.1.2018 19:46
Dobrý večer p. doktorka, ďakujem za Vašu odpoveď, skúsila som Vašu radu, nepomaha. Vlastne od toho 2.1. si umývam pošvu i konečník mydlom a natieram bielou masťou. No hneď po umytí , má celé okolie veľmi štípe a nakrémnovaním sa to ešte stupňuje. Nemôžem sa ani dothnúť , už vôbec nie poškrabať, nakoľko aj malé poškrabanie mi spôsobí otvorené rany. Čo s tým ďalej. Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní