Gravidita ?

Dobrý večer. Prosím Vás o radu.
Gynekológ mi z kultivácii zistil prítomnosť Ureaplazmy a gardnerellu vag. Na liečbu som obdržala Entizol 250mg (perorálne, na sedem dní) a následne Doxyhexal 200mg (perorálne, desať tabliet). Som užívatelka HAK Belara,ktorú vždy na čas teda dôkladne beriem.
Momentálne sa liečim Entizolom (piaty deň liečby) ale včera som mala pohlavný styk bez ochrany, navyše partner do mňa ejakuloval.
Moja otázka znie či Entizol môže oslabiť účinok HAK. Je tu pravdepodobnosť otehotnenia?
S liečbou doxyhexalom som chcela začať po dobratí entizolu, čiže tých tabletiek som sa ani nedotkla.
Je mi jasné, že si môžem rovno utekať pre nový recept na Entizol aby som liečbu podstúpila dôkladne. Následne liečba doxyhexalom a preventívne sa preliečiť aj s vaginálnymi čipkami.
Dočítala som sa v príbalovom letáku HAK, že účinnosť antikoncepcie znižuje okrem iných aj liečivo doxycyklín a tie patria do skupiny liečiv nazývaných tetracyklíny, ktoré vskutku znižujú účinnosť HAK.- som si vedomá, že keď budem brať Doxyhexal tak je tam isté riziko. No nikde ani v príbalovom letáčiku príslušnom Entizolu som nezachytila žiadnu informáciu ohladom účinnosti HAK.
Rada by som sa aj informovala či môžem brať súbežne Doxyhexal s čipkami. Je lepšie čakať na doliečenie sa s antibiotikami a následne užívať tie čipky?
Ako to je s tehotenským testom? Kedy by bolo najlepšie si ho spraviť? Predpokladám, že až po úplnom doliečení, teda koľko by som mala počkať dní ?
Obávam sa zbytočne ?
Ďakujem za pomoc,radu a prípadne pokarhanie.
Navzdory všetkému som Vám srdečne vďačná za odpoveď.
Prajem príjemný zvyšok večera.
Lady
1825 1 19.8.2015
admin
24.8.2015 5:28
HA uzivajte vzdy aspon 2 hodiny  pred uzitim inych liekov. Doxyhexal je tazky liek na traviace ustrojenstvo, ale spokojne  ho uzivajte aj po dobrati Entizolu. Entizol je na gardnerellu a na ureaplazmy a mykoplazmy je tetracyklin. Po douzivani si bezpodmienecne kupte probiotikum, lebo budete mat znicenu aj dobru mikrofloru v celom. tele. Dr.Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní