HPV

Dobrý deň,som už zúfala ,v roku 2016 som mala hpv dva typy dokonca, jeden nizkorizikovy - ale žiadne bradavice som nemala, druhý vysokorizikový a zlé výsledky z cytologie.Okrem bolesti pri styku,nepravidelnej menštruacie som nič iné vtedy nepozorovala . ..Chodila som na imunologiu,brala som lieky a pichali mi injekcie každý týždeň. Potom som po pol roku šla na kontrolu hpv stále bolo, po roku už nie (ale virus vraj nikdy nezmizne,tak mi je divne, že toto mi trvdila moja lekárka)..teraz som mala vždy cytologiu dobrú,len mi doktorka povedala, že by sme mali urobiť test na hpv, tak sme urobili a hpv mam avšak cytologiu dobrú a citím sa uplne fajn(len psychicky ma to zasa zložilo), znovu mam ist na imunologiu a liečit sa, je vobec možné, sa toho zbaviť úplne?..Partnerovi verím, aj ked spočiatku ma napadalo kde čo, je aj nejaká liečba pre mužov? lebo príde mi zbytočné sa liečit, ak on nie..obidvaja sme nefajčiari, zdravo sa stravujeme, doplname vitamíny a mineralý, avšak vraj je hpv uzko spojené s imunitou,možno mi niečo predsa len chýba...neviem ako postupovať...dakujem za radu.
natalia2
249 2 16.9.2020
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
21.9.2020 10:59

HPV infekcia moze prebehnut hocikedy a hocikedy sa moze stratit... Dokaz HPV virusu sa indikuje az u zien starsich ako 30 rokov. Skor nie, pretoze do 30 rokov sa vyskytuje casto a nic nesposobi. Dokonca do 23 rokov sa ster na onkocytologicke vysetrenie ani nerobi. Vacsina zmien na cipku maternice sa sama spontanne vyriesi. Prijemny den! Dr. Cubonova

Zuzanita82
16.10.2020 5:48
Krásne ☺️ dobré ránko,ja mám tiež podobné problémy, mám HPV-pozitiv s leziou a chcú ma operovať,konizaciou, mám to podstúpiť?