HPV virus

Dobrý deň,
na ohanbí sa mi zrazu začali objavovať väčšie pupence asi pred týždňom. Akoby každý deň jeden pribudol a svrbeli. Začala som si to natierať 3x denne alpou a mám pocit, že to trošku pomohlo, niektoré ustúpili, ale niektoré ešte stále svrbia a nechcú úplne zmiznúť. Zatiaľ nové sa mi netvoria. Môže ísť o HPV virus? Z dôvodu menštruácie a z iných časových dôvodov sa neviem dostať k lekárke.

Posledných pár mesiacov som mala stáleho sexuálneho partnera, aj keď nie záväzne, ale rada by som s ním opäť trávila čas. Ako postupovať v prípade, že som nakazená? Budem musieť s ním prerušiť fyzický kontakt? (mám 23 rokov).

Pokiaľ by mi nezistili HPV vírus a mala by som záujem o očkovanie, existuje viacero vakcín? Počula som, že proti rakovine kŕčka maternice existujú 2 vakcíny, pričom jedna je vraj škodlivá, pretože značne zvyšuje riziko rakoviny. Viete aj k tomu napísať informácie?

Hneď ako budem môcť, pôjdem na vyšetrenie, ale do tej doby je ešte nejaký čas a som nervózna kôvli tomu. Navyše som sa naučila, že pri lekároch je vždy dobré vypočuť si viacero názorov.

Ďakujem
nechcem
3191 2 24.7.2017
Viera
24.7.2017 9:50
Dobry den
Preco si myslite ze ide prave o HPV virus? Moze to byt hocijaka ina choroba
admin
27.7.2017 9:14
Nakolko mate  "pupence", ako pisete, tak sa nejedna o HPV infekciu. HPV sposobuje bradavice, ktore su subjektivne bez tazkosti. Vas to ale svrbi  a jeden zanikne a druhy sa vytvori...   Moze sa jednat o impetigo - infekciu Streptokokom, alebo o HSV - herpeticku infekciu. Lokalne tato infekcia ale velmi boli, vesikulky sa vytvoria vacsinou naraz....Robite dobre, ze to dezinfikujete, kupte si laktobacila a uzivajte maximalne davky aspon 1 tyzden a pokracujte udrziavacou kurou aspon mesiac. Obidve infekcie sa  vyskytnu pri oslabenej imunite.
Ockovacie vakciny na Slovensku proti HPV su zatial tri. V sucasnosti sa najviac pouziva 9 valentna vakcinacia. Doporucuju sa ockovat uz aj chlapci a muzi.  Dr.Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní