myómy

Vážená pani doktorka. Chcela by som Vás poprosit o radu. Na maternici mám myómy veľkosti 45mm a 10mm. V decembri 2010 som mala uz moj druhy spontanny potrat (1.potrat bez myómu, 2.potrat s myómami). Pred tehotenstvom som nemala s myómami problém, len trošku silnejšie krvácanie, cyklus pravidelný. Teraz mám za sebou 3-tí menzes cca 10dní dlhý a s veľmi silným návalovým krvácaním. Gynekológ mi predpísal hormonálny liek. Hematologické vyšetrenie mám bez jednoznačnej poruchy, momentálne mi diagnostikovali chudokrvnosť, na čo mám predpísané Aktiferrin compositum. Už druhý mesiac mám protikvasinkovú diétu. Denne pijem čaj z alchemilky, prasličky a vitex jahňací. Na podporu detoxikácie beriem aj chlorellu. Na kontrolný ultrazvuk som zatiaľ nebola, posledný bol robený v januári. Menštruácia je však zlá. Deti nemám a mám 31 rokov. Čo by som mala ešte doplniť k liečbe? Ďakujem.
Lucia
2389 3 21.3.2011
admin
21.3.2011 7:27
Je velmi dolezite, ako su ulozene myomy! Velky myom nemusi vobec sposobovat potrat, ale aj maly 1 cm myom priamo v dutine maternice sposobuje nielen potraty, ale aj sterilitu. Co najskor treba sa informovat u gynekologa, ci by nebolo lepsie - podla ulozenia myomov , niektory z nich vybrat a potom otehotniet. Dr. Cubonova
Lucia
21.3.2011 8:05
myómy som konzultovala zatial s 2 doktormi. Vacsi by po odstraneni narusil stenu, cize by tam musel ist nejaky "implantat", tak mi to bolo vysvetene. Mansi je blizko nejakej tepny, ktora vyzivuje maternicu. Cize odstranenie je riskantne.
admin
30.3.2011 1:42
To je vazny problem, pretoze, ak sa nedaju myomy odstranit, a su pricinou infertility, potom sme bezmocni.
Skuste to konzultovat na vyssom pracovisku - klinika . S pozdravom Dr. Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní