neplodnosť

Dobrý deň. Pred piatimi rokmi mi bola zistená endometrióza, bola liečená hormonálne pol roka. Pred rokom pri operácii mi ju už nezistili, ale vzali mi pravý vajíčkovod, nakoľko bol nepriechodný. Lekár mi tvrdí, že všetko je v poriadku a teraz v decembri som mala folikul na ľavom vaječníku. Moja šanca otehotnieť sa znížila na každý druhý mesiac. Myslím, že mi neprebieha ovulácia, keďže najvyššiu teplotu mám 36,6. Sú nejaké bylinky na posilnenie, resp. obnovu ovulácie? Ďakujem za radu a prajem požehnané sviatky :)
Mária
1253 1 18.12.2014
admin
29.12.2014 12:24
Ja osobne nedoporucujem pacientkam kupovat ovulacne testy, lebo su znacne nespolahlive. Aj ked nemate pravy vajickovod, neznamena to, ze mate moznost otehotnenia kazdy druhy mesiac. Vajecniky sa nestriedaju, ale ovulacia zavisi od velkosti primarneho folikulu na danom vajecniku. Kludne mozete mat ovulaciu aj niekolko mesiacov za sebou na jednom vajecniku. Okrem toho je zname, ze ovulacia, aj ked prebehne na pravom vajecniku, moze sa uvolnene vajicko dostat cez dutinu brusnu do laveho vajickovodu. Dokazom pri tehotnosti je zlte teliesko na pravom vajecniku, ktore vidime ultrazvukom.
Na podporu ovulacie si mozete bezne v lekarni kupit kyselinu listovu s inozitolom. Uz po troch mesiacoch uzivania sa udava otehotnenie okolo 75 percent. Dr.Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní