Neprijemne nafuknutie

Dobry den pani doktorka, priblizne pred 3 rokmi som vysadila HAK a odvtedy mam neustale problemi s menstruaciou, ktora mi chodi ako chce...raz mi nepride aj 4 mesiace, potom mi 3 mesiace chodi pravidelne, potom pol roka nic...som z toho zufala...HAK uz brat nechcem, z krvnych testov mi vyslo ze mam rozhadzany hormonalny profil,gynekolog mi predpisal nejake umele hormony,ktore som tiez brat nechcela...v poslednych tyzdnoch ma trapi neprijemne ale naozaj neprijemne nafuknutie brucha (naposledy som mala menzes v january) takze predpokladam ze to je z toho...vzhladom na moju chudu postavu vyzeram ako tehotna proste brusko mam neustale nafuknute a menstruacia nikde..a teda vas velmi pekne chcem poprosit o radu,ci sa da menstruacny cyklus upravit aj inak ako HAK. Dakujem velmi pekne za odpoved a prajem krasne den.
Zuzana
33 1 19.3.2013
admin
20.3.2013 9:22
Moze sa uzivat pol roka az jeden rok hormon- gestagen v druhej faze cyklu, t.j. od 14. dna zaciatku menzes 10-12 dni a potom sa caka na menzes. Ak nechcete hormony, mozete skusit tabletky z rastliny agnus castus / maju ich v kazdej lekarni/, alebo homeopatiu Mastodynon. Avsak tieto sa nesmu kombinovat, ale musite ich uzivat podla navodu aj niekolko mesiacov a pravidelne. Teraz je na trhu dostupny pripravok s inozitolom. Mozete skusit aj ten. Zasada je jedna: pravidelne, podla navodu a dlhodobo. Dr. Cubonova