obezita

Chcela by som Vás poprosiť o pomoc pre môjho 16 roč. syna, ktorý veľmi začal priberať po prekonaní vírusového zápalu pľúc v 3 rokoch . Teraz už váži 115 kg. ,cvičí ,snažíme sa ho brzdiť v jedení, ale je to hrozné, keď dieťaťu zakazujete jesť. Navštívili sme už veľa endokrinologov, ale vysledku žiadneho. Som peresvedčená , že má nejaku neodhalenú poruchu, pretože neje toľko, aby mal takú váhu,aj keď je vysoký. Ďakujem za Vašu odbornú pomoc a radu.
Eva
1078 4 26.1.2010
Eva
27.1.2010 6:07
Dobrý večer, srdečna vďaka za Vašu skorú reakciu,tak držím sa Vašej rady a objednala som Vami uvedené produkty.Keďže mám k prírode veľmi blízko, pretože som poľnohospodárska inžinierka, verím v zázračnú moc byliniek. Budem Vás samozrejme informovať o priebehu,alebo pri nejakom probléme zatiaľ diki a teším sa na spoluprácu.
admin
27.1.2010 10:59
Dobrý deň aj vám.
Najskôr chcem podotknúť, že problémy s nadváhou patria k jedným z najťažších problémov, ak ich chce človek riešiť. Na druhej strane musím povedať, že každý problém je riešiteľný a je to veľká výzva a škola pre ľudského ducha. Vy ako matka môžete svojmu synovi pri zvládaní tohoto problému veľmi pomôcť. Ak tento problém chcete zvládnuť, musí sa vyriešiť príčina problému, aby váš syn celý život nemusel len hladovať a držať diéty.

Riešenie problému vášho syna nemôže byť a nebude len v jednej odpovedi. Ak máte ale záujem, ponúkame vám na tomto mieste priestor, kde môžeme spolu komunikovať postup liečby vášho syna. Budeme potrebovať vždy spätnú väzbu od vás, aby sme mohli dávať ďalšie rady a navyše táto naša komunikácia môže byť prínosná pre ďalších ľudí, ktorí si ju budú môcť prečítať.
Každý problém má svoju psychosomatickú príčinu. Platí to aj v tomto prípade, aj keď konkrétne problém začal už v skorom detstve.

Pri obezite platí v tejto rovine, aby sa človek naučil prijať svoju "váhu" za vlastnú. Vnútorne prijať seba samého takého akí sme - teraz momentálne . To je bod, kde musíme začať. Vyrovnať sa s momentálnym stavom a začať pracovať na zmene. Nebude to ľahké, keďže váš syn je teraz v období dospievania. Riešenie je aj začať rozširovať svoj duchovný priestor - to budú tie informácie, ktoré budete zháňať a učiť sa, aby ste problém spolu vyriešili. Poďme ale konkrétne.

V prvom kroku sa zameriame na úpravu metabolizmu a hormonálnej nerovnováhy.
Z bylinnej liečby odporúčam z našej prírodnej bylinkárne : dve dávky po sebe z gemmoterapie - brodecký ortislim T2 + rozchodnica ružová P60 , k tomu od sv. Hildegardy Jastrabník - miešaný prášok a pôstnu polievku. Všetky výrobky nájdete na našej stránke cez vyhľadávanie. Odporúčam si prečítať aj sekciu gemmoterapia a taktiež sekciu a článok s produktami podľa sv. Hildegardy. Prečítajte si tam aj o bylinnom elixíre Scolovin - kúru z neho by som odporučil neskôr. Ešte pred doužívaním tinktúr sa ozvite so spätnou väzbou od vás.

Samozrejme je potrebné v jeho prípade denne cvičiť, cvičenia, ktoré sú mu pocitovo najbližšie - treba aby si vytvoril pozitívny vzťah k cvičeniu, aby ho bavilo a mal z neho radosť. V strave odporúčam dostatok vlákniny. Všetko robte ale s rozumom ,-) , nepotrebujeme žiaden extrémizmus a drezúry. Mimoriadne dôležitý pre neho je aj denný dostatok tekutín, najlepšie bez cukru (žiadna Cola) - aspoň 2 - 3 litre - najlepšie čistá voda.
Myslím, že na prvý krok sme toho napísali až až :-)
Majte sa krásne a držím palce
Ing. Pavol Machnič
Eva
3.2.2010 7:36
dobrý večer, poprosila by som presne užívanie obdržaných produktov diki
admin
5.2.2010 10:36
Nakopírujem tu zo sekcie gemmoterapia pre lepšiu informáciu podrobný postup pri užívaní gemmoterapeutík:
Na rôzne zdravotné problémy boli po dlhodobých skúsenostiach s pacientami zostavené kúry z tinktúr na rôzne zdravotné problémy. V kúrach sa nachádzajú výťažky /tinktúry/ bylinné, ktoré sú označené kódom ,,T" a dávkovanie majú určené na fľaštičkách /treba sa vždy držať aktuálneho dávkovania/.Ďalšie výťažky sú z púčikov ktoré sa označujú kódom ,,P" a dávkovanie sa stanovuje podľa hmotnosti toho kto výťažky užíva a to jedna kvapka na jeden kg hmotnosti rozdelených na dve alebo tri časti /príklad hmotnosť je 60 kg, to je 60 kvapiek na deň, túto dávku si rozdelíme na dve alebo tri dávky teda 20 kvapiek 3x denne alebo 30 kvapiek 2x denne/. Ďalšími produktmi sú bylinné výťažky ktoré sú obohatené o betaglukán a sú označené kódmi ,,TG" /bylinné výťažky s betaglukánom/ alebo ,,PG" /púčikové výťažky s betaglukánom/. Užívanie je vždy vyznačené na fľaštičke.

Tieto základné veci treba vedieť pre ďalší postup ako výťažky užívať v takzvaných kúrach, ktoré sú zložené z niekoľkých bylinných a púčikových výťažkov. Sú zoradené vždy najprv bylinné a potom púčikové. Bylinné sa môžu užívať súčasne /najviac 3 fľaštičky/ a k ním sa priradí jeden púčikový výťažok v poradí prvý v kúre vedľa bylinných. Väčšinou je to drenážny prostriedok brezy. Fľaštičky pretrepeme a dávkujeme jednu po druhej na lyžičku, dáme do úst chvíľu podržíme v ústach a prehltneme. V prípade že niekomu vadí prítomnosť liehu môže kvapky dávkovať na polievkovú lyžicu do vlažnej vody alebo čaju. Tak sa postupuje až do využívania fľaštičky. Čas užívania je pol hodinky pred jedlom alebo hodinku po jedle. S klasickými liekmi sa výťažky môžu užívať ale si treba nechať medzi užívaním výťažkov a liekov pol hodinky odstup. U citlivejších osôb môže byť dávkovanie podľa návodu moc silné, v týchto prípadoch treba dávkovanie znížiť na polovicu alebo zvoliť užívanie jednej fľaštičky za druhou.

Kúra väčšinou obsahuje najviac 6 fľaštičiek a končí sa využívaním všetkých postupne do konca. To znamená ak dôjde bylinný výťažok skôr ako doužívate všetky púčikové, pokračujete bez bylinných ďalej /alebo naopak/. Kúra je asi na 3-4 týždne užívania a po jej využítí je možné naviazať ďalšiu kúru, buď opakovane tú istú alebo naväzujúcu podľa aktuálneho zdravotného stavu. Je to vždy individuálne a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach treba užívať čo najdlhšie a medzi kúrami robiť prestávky. Prestávka sa robí minimálne 14 dní po využívaní druhej kúry, ale pokiaľ nie sú závažné problémy odporúča sa urobiť prestávka väčšia. Výťažky sú doplnky stravy a ich účinok je hlavne na fyziologickej úrovni, harmonizujú, čistia, posilňujú, a užívajú sa hlavne ako prevencia a to si treba uvedomiť. Zdravie si máme uchovávať a organizmus udržovať z vnútra tak ako ho udržujeme aj z vonku. A k tomu nám príroda poskytuje nemalé možnosti. Ak už sa dostavili zdravotné ťažkosti, tak nám bylinky môžu pomôcť, ale chce to čas a trpezlivosť.