Ochabnuté svalstvo panvového dna

Dobrý deň prajem,

som mamou takmer 5-ročného dieťaťa. Mala som vaginálny pôrod s vyšším stupňom natrhnutia hrádze po nástrihu. Približne po 3 rokoch som si všimla, že mi nielen pri športe, ale aj pri silnom kašli uniká moč. Spomenula som to svojmu gynekológovi. Skonštatoval, že mám ochabnuté svalstvo panvového dna. Dostala som návod - cviky na jeho posilnenie a vraj keď to nepomôže, pôjdem na operáciu. Priznám sa, že pravidelne necvičím a medzičasom mi poklesli aj ženské genitálie (keď si čupnem a kolená dám od seba, z pošvy mi vystupuje malý hrbolček). Nie je to nič príjemné. Dočítala som sa, že operácia je len "Pyrrhovo víťazstvo", preto neviem, či ju absolvovať alebo nie.

Vopred ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom.
Tamara
1153 3 13.4.2016
Tamara
14.4.2016 3:56
Ďakujem za promptnú odpoveď. Ďalšie dieťatko neplánujem, v každom prípade to ešte budem s lekárom konzultovať a spomeniem aj Sliač.
admin
14.4.2016 11:23
Ak budete planovat  este dieta, operacia este myslim si, nie je vhodna.  Ale skuste sa  znova porozpravat so zenskou lekarkou, o co sa vlastne jedna. Takto Vam neviem odpovedat, pretoze  vzdy je dolezitych vela faktorov. Taktiez sa mozete objednat do sukromneho centra na Sliaci, kde sa venuju prave takymto tazkostiam pacientky / pokles panvoveho dna a k tomu pridruzene tazkosti/.  Dr.Cubonova
Tamara
27.4.2016 10:30
Dobrý deň, pani doktorka,

len na informáciu, medzičasom som bola na vyšetrení, mám stresovú inkontinenciu a skoro až descensus uteri. Je potrebné, aby ma pozrel ďalší odborník, no operácia bude zrejme nevyhnutná.

Ostávam s pozdravom.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní