pálenie pošvy

Dobrý deň pani doktorka,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Som preliečená na ureaplazmu, pričom záver liečby spočíval v podávaní lactobacilov-Gynoflor (6tbl.) Po 4.a 5. tbl. som pocítila pálenie pošvy, po 6. tbl. to bolo vporiadku. Pálenie a niekoľko dní trvajúce štípkanie pošvy sa opäť dostavilo po pohlavnom styku. Pálenie bohužiaľ s krátkymi prestávkami pociťujem dodnes, teda cca 2 mesiace. Žiadne iné príznaky (svrbenie, výtoky...) nemám, no lekárka mi bez kultivačného steru predpísala lieky na mykózu. Chcem sa poradiť, či pálenie bez ďalších príznakov je dostatočnou indikáciou na mykózu alebo bude vhodnejšie s liečbou počkať a uistiť sa vykonaním steru? Prípadne o aký iný problém by sa mohlo jednať v súvislosti s pálením pošvy?
Je potrebné po liečbe na ureaplazmu urobiť aj kontrolný ster, či bola liečba úspešná?
Bol mi robený aj hormonálny profil a vo folikulárnej fáze MC som mala trošku nižšiu hodnotu testosterónu 0,41 a má byť 0,46-2,96. V luteálnej fáze som to mala dobre 1,28. Má nižšia hodnota tohto hormónu na začiatku cyklu na niečo vplyv?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Jana
6753 1 25.7.2016
admin
26.7.2016 5:11
Kultivacia z posvy sa v sucasnosti uz takmer vobec nema odoberat, pretoze je dolezity klinicky obraz v posve. Ak Vasa lekarka videla v posve mykoticke druzy, potom sa predpisuje antimykotikum. Ak je ale posva  cista, ruzova, bez zapalu, potom je svrbenie a palenie pacientiek sposobene najcastejsie alergickou reakciou na nieco, co davate na telo, alebo do tela. Napr. avivaz, vonavy sprchovaci gel - aj intimny z lekarne, vonavy ovocny caj, vonavy toaletny papier...je nutne  este vylucit infekciu v mocovych cestach cestou vseob. lekara. Ureaplazmu a mykoplazmu v krcku maternice nie je nutne kontrolovat, nakolko je vysoka premorenost u zien aj muzov. Iba ak su penive vytoky, nepravidelne krvacanie po namahe event. po pohl. styku  atd. Ak mate  tazkosti, dostat v lekarni sprchu do posvy a urobte si vyplach. Kludne to opakujte aj po pohlavnom styku. Je to vyplach na prirodnej baze a dostat ho v kazdej lekarni /z cajovnika, aloe vera..../Dr.Cubonova/
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní