Poraďte mi prosím 2

Pani doktorka,ja som to krvacanie v strede cyklu mala tento mesiac ale menštruáciu som doteraz nedostala.Tehotna nie som.Viete mi poradit, čím to môže byť? Mám isť na vyvolanie menštruácie alebo ešte počkať ?

MUDr. Čuboňová20.08.2012 o 14:29
Neviem, ako dlho Ste planovali druhu tehotnost, ale jeden potrat v anamneze este neznamena nic zle. Otehotniet sa v sucasnosti podla najnovsich poznatkov odporuca hned dalsi cyklus po potrate. Vhodne je uzivat kyselinu listovu vo vysokych davkach - bezne ju predpisujem pacientkam ako prevenciu vrodenych vad plodu. Kedze sa stale potite, je vhodne navstivit vseobecneho lekara a vysetrit hormony a protilatky proti stitnej zlaze. To, ze Ste krvacala v strede cyklu je len pravdepodobne dokaz toho , ze ovulujete, teda ze Ste schopna otehotniet. Dr. Cubonova
Mám 37 rokov a jedno 17 ročné dieťa.Tento prvý pôrod bol úplne v poriadku.
Vo februári 2012 som druhý krát otehotnela ale plod odumrel cca v 7 tt. Čistenie prebehlo samo v máji. Na kontrole u lekára som bola a bolo všetko OK.
Odvtedy som mala 2 x menštruáciu v riadnom termíne ale od toho potratu sa dosť často potím a tento mesiac som začala slabo krvácať v polovici menšt.cyklu. Dočítala som sa, že sú to asi ešte rozhádzané hormóny ale neviem či je to tak.
Prosím Vás čo je podľa Vás dôvodom toho potenia a krvácania v strede cyklu ?
Chcem sa Vás ešte spýtať ak by som chcela opäť otehotnieť ako mám predísť tomu, aby som opäť nepotratila ... treba najaké vyšetrenia a za aký čas sa odporúča po potrate otehotnieť ?
Renáta
1289 1 21.8.2012
admin
1.10.2012 11:28
.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní