Problém s pleťou

Dobrý večer pani magistra, chcela by som sa spýtať, či by ste mi vedela poradiť ohľadom mojej pleti. Mam 26 rokov, a 6 rokov žijem v Anglicku. Posledných par rokov ma trápi stav mojej pleti.

Momentálny stav mojej pleti je: podočné líčka mám červené na ktorých sa mi vyhadzujú svrbiace výražky. Výražky nie sú v podobe na vytlačenie, ale ako keď vás poštípe komár, sú červené a napuchnuté a svrbia. Niekedy tam mam malinku bielu hnisavú bodku. Mam veľmi citlivú pleť. V obočiach mam suché svrbiace lišaje, ktoré mam aj vo vlasoch v okolí čela.

V puberte som mala mierne (stredne) akné, ktoré sa mi časom alebo vekom upravilo, hoci nie úplné, nikdy som nemala ´´porcelánovú pleť´´. Vždy som mala a aj mam mastnú pleť (T zónu), a rozšírené pory. Keď som mala 19 rokov začala som brat antikoncepciu kvôli upraveniu akné a aj kvôli upraveniu silným bolestiam menštruácie. Stav pleti sa mi neupravil, stále sa mi vyhadzovali výražky hoci nie také ktoré som mávala počas puberty. Ja som to ale stále spájala a aj snažila sa to liečiť ako akné. Chodievala som aj k rôznym lekárom /kožný,gynekológ/, ktorí mi na to dávali mastičky ale aj menili druhy antikoncepcie. Taktiež k tomu všetkému mam veľmi citlivú pleť, takže väčšina mastičiek mi to iba pleť podráždila a zhoršilo. Keď som mala 24 rokov som antikoncepciu vysadila lebo som si myslela ze tie výražky mam z antikoncepcie. Po roku vysadenia sa mi pleť nezlepšila tak som sa objednala k špecialistom. U jedného mi povedali že mam seberoidnu dermatiditu, u druhého že mam acne rosacea. V júli tohto roku som na acne rosacea brala antibiotikum Tetracyclin (3oj mesacny) ale vôbec mi to nepomohlo. V novembri tohto roku som si dala spraviť vyšetrenie na helikobaktera a výsledok bol negatívny. Už neviem čo mam ďalej skúsiť, pleť mam stále červenú, podráždenú a vyhádzanú.

Pre viacej informácii: pracujem v kancelársom prostredí, nemám domáce zvieratá, používam krémy Avene ktoré mi na pleť vyhovujú (nedráždia mi pleť) a používam minerálny make-up ktorý mi pleť nedráždi. Možem poskytnúť aj foto mojej pleti.

Budem Vám veľmi vďačná za Vašu radu a vopred ďakujem.
Katarina
1326 1 29.12.2011
asdasd (admin)
29.12.2011 9:25
Dobrý den, doporučuji pro vás užívat kúru, která obsahuje pro začátek tyto bylinné a pupenové výtažky:
Andělika T60, Krvečistící extrakt T20, pýr T34, jasan P16, olše P36, bazalka P67
současně budete kapat anděliku, krvečistící extrakt, pýr a jasan,
po využití jasanu vezmete olši a pokračujete v užívání s andělikou, krvečistícím a pýrem (pokud dojdou tak bez nich),
po využití olše vezmete bazalku a vše doužívat,
po skončení poslední lahvičky je dobré pokračovat další čistící kúrou, kterou vám opět sestavím, stačí napsat.
Na mazání pak zkuste krém Matuzalém.
Hezký den a nashledanou
Mgr.J.Podhorná
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní