Problémy so stolicou u dieťaťa

Dobrý deň, prosím Vás o radu..syn má 13r, pretrvávajú mu problémy so stolicou,nevie sa dostatočne vyprázdniť, stolice je veľa, je tvrdá, stolica mu odchádza niekedy aj samovoľne. Potom má bolesti brucha .Upravili sme stravu,pridali tekutiny ale nepomáha, má problémy aj s niektorými potravinamy- napriklad jogurty vôbec nezje. Syn má epilepsiu. Ďakujem Slávka
vlasicova.slavka@gmail.com
161 1 19.5.2024
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
19.5.2024 20:29

Dobrý deň, 

začnite so zmenou stravy najmä dopoludnia (pokiaľ sa to neupraví tak dopoludnia len ovocie – nič iné (nie banán), ale sušené slivky, dobré je hrozno, melón, hruška, nektarinka, ananás, môžete si robiť smoothies). Nič k tomu. Do vody alebo čaju mu dávajte maximálne bazový sirup, je jemne laxatívny.

V tomto veku je to skôr o psychike, tvrdá stolica bolí, tak  ju chcú deti zadržiavať a potom ich to bolí ešte viac. Preto úprava len stravou.

Momentálne nemáme čagu koncentrát, tak v priebehu 2-3 týždňov by sme ho mali mať na trhu. Potom by ste mohli nasadiť. Jednu moka lyžičku koncentrátu da 2 dcl vodz zamiešate a dáte vypiť 2-3-krát denne. Treba ho len sledovať, ak bude v ponuke, bude informáci na havnej stránke. 

Pekný deň

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní