Prosba o konzultáciu - Matuzalem

Dobrý deň! Obraciam sa na Vás s prosbou o radu, ako pokračovať ďalej. Podľa Vašich odporúčaní som riešila svoje zdrav. problémy (heslo: stres, stavy napätia) pomocou Matuzalemu a gemoterapie. Užívla som 2 mesiace večer modrý, ráno červený M. Potom ešte mesiac a pol červený večer. Lieky som nebrala žiadne. Stav sa mi výrazne zlepšil, aj ke´d v niektorých situáciaách to ešte nie je úplne ono (je mi ale jasné, že prír. liečby si vyžaduje trpezlivosť). Pred 2 týždňami som absolvovala (viac-menej zo zvedavosti) diagnostiku na prístroji, kt. zachytáva teplotu tela. Výsledkom je komplexné zhodnotenie stavu organizmu. lekárka, kt. to posudzovala mi povedal, že moje problémy (búšenie srdca, úzkosť, napätie, pocity závratu, slabosť...) spôsovala štítna žľaza (vraj zvýšená funkcia, nedostatok hormónov kôry nadobličiek) a nedostatok železa. Laboratórne hodnoty krvi (z marca) však boli v norme - aj železo aj štítna žľaza, preto som toto vôbec neriešila. Moje potiaže sa dávali do súvisu s prac. vyčerpanosťou a psychikou. Lekárka mi vysvetlila, že prístroj zachytí aj to, čo sa v laboratóriu nedá zachytiť a odporučila mi žihľavový čaj (ten pijem bežne), Omega 3 a prípravok Balance na vyrovnanie hladiny hormónov. Prosím o radu: Kedy a v akom dávkovaní opäť nasadiť Matuzalem? Dokáže si M. (+ zdravá strava a gemoterapia) ",poradiť", s tým, čo mi bolo zistené alebo treba užívať aj vyššie uvedené preparáty, resp. čo by bolo vhodné podľa Vás? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem Vám krásne leto.
Martina
3281 35 8.7.2011
admin
8.7.2011 9:45
Dobrý deň.
Boli ste pravdepodobne na termokamere a ďalších alternatívnych vyšetreniach. Treba si uvedomiť, že tieto metódy pracujú s pomerne veľkou chybou, preto je ich potrebné overiť aj laboratórne.
Poďme ale k vám.
Ak máte dobrý feedback z Matuzalemu a gemmoterapie, ostal by som u nich. Čo sa týka Omega 3, na to Vám stačí polievať si zeleninové šaláty panenskými rastlinnými olejmi. Omega 3 pomáha chrániť váš srdcovo-cievny systém, ale určite nejako podstatne nepomôže vášmu problému. Je to skôr o prevencii. Čo sa týka žihľavového čaju - pozor na dlhodobé pitie. Nesmie sa užívať dlhodobo. Treba ho piť s prestávkami. Navyše po júni už žihľava zo záhradky nie je vhodná - odporúčajú to takmer všetci bylinkári - naťahuje do seba v tomto období priveľa dusičnanov. Preto radšej žihľavu z bylinkárne. Na doplnenie železa je určite vhodnejšia melasa 2-3lyžičky denne.
Matuzalem harmonizuje endokrinný systém a tým pôsobí na primárny metabolizmus.Tým pádom podľa mňa nepotrebujete niečo ďalšie na harmonizáciu hormónov.
Vo Vašom prípade by som vám odporučil užívať modrý Matuzalem sublinqual dlhodobo. Navyše raz za štvrť roka by som ho doplnil gemmoterapiou, ktorá vám už bola poradená a ktorú ste užívala.
V prípade, že by ste potrebovala dodať aj červený matuazalem, telo si ho "samo" vypýta.
Kedykoľvek sa môžete však s nami poradiť aj telefonicky na 0908 032 746.
Majte sa krásne P.M.
Martina
21.7.2011 7:51
Dobrý deň! Vrátila som sa z dovolenky, takže až teraz som sa dostala k Vašej odpovedi, za ktorú ďakujem. Mám ešte nejaké otázky:
1. Odporúčate mi dlhodobo užívať modrý Matuzalem, ale na základe informácii aj z Vašej stránky sa na dlhodobé užívanie skôr odporúča červený M, ktorý je zároveň fyzikálne najaktívnejší. Nie je mi celkom jasné, prečo dlhodobo
práve modrý M?
2. Na doplnenie železa mi odporúčate melasu. Medzitým som si však nasadila Zelený jačmeň. Môže byť aj tento prípravok?
3. Poprosila by som ešte o radu týkajúcu sa problému mojej dcérky. V útlom detstve mala atopický ekzém, ktorý rôznymi alternatívnymi spôsobmi a úpravou stravy nakoniec úplne zmizol. Teraz má dcérka 12 r. a znova sa jej ekzém objavil - na pravej ruke medzi prostredníkom a prsteníkom z vnútornej strany (je suchý, červený - niekedy je to lepšie, niekedy horšie). Nejako si s ním nevieme poradiť. Výrazná zmena v stravovaní nenastala (stále sa stravuje zdravo). Z doplnkov jej dávam akurát probiotiká a ráno pol lyžičky zeleného jačmeňa rozpusteného vo vode. Čo by bolo najvhodnejšie na tento problém. Som veľmi vďačná za Vaše odpovede a srdečne Vás pozdravujem.
admin
25.7.2011 2:18
Dobrý deň Maťka.
Určite sa nemusíte báť, že by sme Vám chceli zle poradiť. Na našich stránkach sú všeobecné informácie a preto máme aj poradňu, aby sme vedeli ľuďom poradiť podľa toho, čo ich konkrétne trápi.
Modrý Matuzalem som vám poradil preto, lebo ten je určený predovšetkým na nervový a lymfatický systém. Účinná látka je v oboch rovnaká, len spôsob rezorbcie do organizmu vytvára určité špecifiká. Preto napr. manažérom, ľuďom ktorí sú pod stresom, či ľuďom duševne pracujúcim radíme práve modrý Matuzalem. Máme s ním pre túto skupinu ľudí výborné výsledky. Červený je vhodnejší ak sú nejaké konkrétne problémy s orgánmi. Ak si to človek môže dovoliť finančne, úplne najlepšia kombinácia je večer modrý a ráno červený. Konkrétne aj ja osobne užívam dlhodobo túto kombináciu v rámci prevencie.
Čo sa týka mladého jačmeňa, keď ho už máte, OK môžete ho brať namiesto melasy.
Čo sa týka Vašej dcérky, možno nastáva iná zmena, premena na ženu ,-). Mala už menzes ?
P.M.
Martina
7.8.2011 11:14
Dobrý deň! Nadviažem (aj keď oneskorene)na Vašu odpoveď a znova Vás poprosím o radu.
Plne Vám dôverujem a viem, že mi radíte najlepšie, ako sa dá. Ja však potrebujem všetko zdôvodniť (preto som sa pýtala, prečo modrý M. a nie červený). Ďakujem za vysvetlenie. Tu je však môj problém: Po mesačnej prestávke som si na základe Vašich odporúčaní opäť nasadila Matuzalem (večer modrý). Užila som zatiaľ 8 tabliet. Čo ma však prekvapilo je, že sa mi (po 4 dňoch od začiatku užívania) objavili doslova z ničoho nič predchádzajúce problémy, preto som si nasadila aj červený M (jeden ráno). Neviem, v čom je problém, bola som už v podstate fit a opäť pociťujem zrýchlený pulz, napätie, úzkosť...Pritom mám voľno, takže s prácou to nemá nič spoločné (nie som vyčerpaná ani preťažená - fyzicky ani psychicky). Tie nepríjemné stavy ma doslova odrovnali, lebo som už vôbec nečakala, že by sa mohli vrátiť a navyše v čase, keď relaxujem (chodím do prírody, čítam, zdravo sa stravujem...). Je možné, že to nejako súvisí s opätovným nasadením Matuzalemu a že to postupne odzneje, alebo je naozaj problém v mojej hlave či inde? Prosím o radu a veľmi pekne za ňu ďakujem. M
admin
8.8.2011 6:50
Dobrý deň, Maťka,

Matuzalem isto nespustil opäť Váš problém, jednoznačne Váš zdravotný stav nebol doriešený.To, čo popisujete nám naznačuje, že Matuzalem treba brať vo Vašom prípade dlhodobo. Pokojne užívajte kombináciu modrého aj červeného. Buďte trpezlivá, Váš zdravotný stav sa určite stabilizuje a zlepší. Je dôležité, aby ste pochopili, že každý z nás je iný. Jednému stačí na vyriešenie jeho problému trojmesačná dávka Matuzalemu, inému treba dlhodobejšiu liečbu. Držíme Vám palce a ostávame s pozdravom. D. M & P. M.
2.10.2011 7:21
Dobrý deň! Znova sa po dlhšom čase ozývam a prosím o konzultáciu. Už vyše dva mesiace užívam nepretržite modrý M. K tomu som vybrala jedno balenie červeného M. Čo sa týka mojich problémov - stále to, bohužiaľ, nie je v poriadku (Niekedy má už chytá zúfalstvo, aj keď sa všemožne snažím byť silná a trpezlivá - lenže už to trvá naozaj dlho. Nevyriešili to ani dvojmesačné prázdniny.) Občas mi je dobre, až si myslím, že to už bude v poriadku. Je to však veľmi relatívny "pokoj". Tie moje stavy majú naozaj rôzne fázy: momentálne ma najviac vyťažujú pocity závratu, točenia v hlave, ktoré sa prenášajú do nôh a ja mám pocit (veľmi intenzívny), že strácam stabilitu. Keď je nablízku nejaká opora, dokonca sa jej radšej držím. Pri sedení to nie je o nič lepšie - stále pociťujem nejaké nepríjemné impulzy (ono sa to nedá ani popísať). Najhoršie je to, keď som v kontakte s ľuďmi (čo som ja prakticky nestále),keď sa rozprávam s niekým zoči-voči (okrem najbližších), ale aj doma mávam rôzne nepríjemné pocity (tam sa to však ľahšie zvláda). Za takýchto okolností "normálne" fungujem v role učiteľky (hoci ani neviem, ako je to možné a dokedy je to možné, lebo to hrozne vyčerpáva). Pritom učím veľmi rada (preto sa asi do toho aj tak vkladám) a naozaj by som nechcela toto zamestnanie stratiť. Na odporúčanie jednej lekárky užívam ešte aj chlorellu, oregano (tabletky), a protistresové a relaxačné doplnky (Lifestar a Relaxstar). Chytám sa už všetkého, čo by mi mohlo pomôcť. Stále však očakávam niečo viac od Matuzalemu - veď s tým, podľa toho, čo som čítala riešite aj tie najťažšie choroby. Prosím o radu: Dá sa s tým mojím stavom ešte čosi robiť alebo už pomôžu len nejaké chemické preparáty? Zatiaľ im odolávam - nechcem byť závislá od liekov. Veľmi pekne Vám za všetko ďakujem. S pozdravom M.
admin
2.10.2011 10:44
Dobrý deň, Matka.
Odpoviem možno trochu inak, ako očakávate ,-)
Tieto stavy, ktoré mávate, nie je jednoduché vyriešiť zo dňa na deň. Liečba je často dlhodobá, niekedy trvá pri takýchto prípadoch roky... Veci, ktoré sa ukladali v organizme roky, nie je možné ani vyriešiť okamžite. Zázraky na počkanie a nemožné do troch dní na tomto svete nefungujú. Naša civilizácia nás cez reklamy deformuje a ponúka nám "jednoduché" tabletkové riešenia. Máte chrípku ? Zoberte si to a to. Bolí Vás niečo? Stačí ružová pilulka. To ale určite nie sú riešenia. Žijeme na tomto svete, platia tu zákony univerza, fyzikálne zákony, ktoré často nechceme rešpektovať, a preto v oblasti prevencie väčšina ľudí nerobí nič a problém sa rieši až keď nejaká bomba v organizme vybuchne. Tá bomba však často napácha obrovské škody a opravné mechanizmy organizmu sú potom bezmocné. Zdravo žiť neznamená len v oblasti stravy, ale aj v oblasti psychiky, ktorá je rozhodujúca za našu psychickú pohodu. V terajšej dobe človek je mimoriadne psychický vypätý, ani si neuvedomujeme s čím denne sa musí vysporiadať naše podvedomie. Hmota s mysľou sú pevne zviazané a akýkoľvek problém prebieha vo vzájomnej interakcii. Toto píšem len preto, aby ste bola naozaj veľmi trpezlivá, nevzdávala sa a hľadala možno aj v oblasti psychiky, spirituality. Často má fyzický problém psychosomatickú príčinu a býva prostriedkom na progres ľudského ducha. Čo Vás nezabije, to Vás musí posilniť - to je známe.
Užívate množstvo vecí, ale keď Vám ma niečo pomôcť, stačia dve-tri veci a tie to musia vyriešiť. Ja by som pokračoval v Matuzaleme a keď máte ťažšie obdobie, dajte si ho 2x denne a keď sa problémy zlepšia, stačí 1x denne. Maximálne by som ho ho doplnil ešte nejakou tinktúrou na regeneráciu nervov z gemmoterapie. Napr. zmes Ľubovník-šalvia-mäta-medovka striedať so zmesou cedof, poprípade doplniť ježibabou guľatohlavou a javorom.
U Vás je podľa mňa problém v oblasti psychiky, tzv. vyhorenie. Potrebujete relaxovať, žiť život trochu inak, aj keď to je pri Vašej profesii zložité, lebo denne ste vystavovaná stresu. Učitelia sú mimoriadne vystavení psychickému vypätiu a spoločnosť to nechápe. Dva mesiace prázdnin často nestačí, aby sa Vaša psyché dala do poriadku. No a po prázdninách sa skracujú dni a to má tiež mimoriadne dôležitú odozvu na psyché. Toto však fyzicky neovplyvníme, a rozvoj klinických depresií nastáva práve v tomto čase. Preto ak už naozaj je to pre nás nevydržateľné, kľudne Vám poviem, že skúste antidepresíva práve v tomto období, od jesene do jari. Bude to síce barlička, ale keď budete na sebe pracovať, tak ich po čase vysadíte. Každý štvrtý človek okolo Vás ich berie. To však nie je dlhodobé riešenie, ale často je to cesta z pekla k normálnemu životu, pomoc na začiatku. Učte sa relaxovať, meditovať, pracovať na sebe, existujú aj alternatívne spôsoby liečenia, ktoré sa dajú naučiť a človek si potom vie pomáhať sebe.
Keď Vám bude ťažko, kľudne sa ozvite.
Prajem nech Vám celé univerzum pomáha zvládnuť Vaše trápenie.
P.M.
Martina
3.10.2011 4:55
Dobrý deň! Som veľmi vďačná za okamžitú odpoveď. Budem sa snažiť maximálne rešpektovať Vaše rady.
Chcem sa ešte spýtať: Aké relaxačné techniky by boli najúčinnejšie joga...)? Ktoré z antidepresív (v prípade núdze) sú najmenším zlom, čiže sú najmenej návykové a škodlivé pre organizmus? Musí ich predpísať lekár? Ešte v marci mi všeobecná lekárka predpísala neurol, ale doteraz ho mám, užila som len pár kusov (po štvrťke) v stave núdze, ale ani neviem, či to zabralo. Mne osobne stanovil alternatívny lekár diagnózu úzkostná neuróza (vraj toto nie depresia). Ešte raz veľmi ďakujem za to, že mi venujete čas, a srdečne Vás pozdravujem. M
admin
10.10.2011 3:40
Dobrý deň,
vhodné antidepresívum, konkrétne pre Vás, Vám musí odporučiť odborný lekár, napríklad neurológ. Neurol Váš problém nerieši, bolo to pre Vás len dočasné riešenie.
Z relaxačných techník by bola pre Vás vhodná jóga, ale tiež môžete využiť terapeutickú metódu Reiki (ale len u certifikovaného učiteľa, najlepšie z RAI). Informácie k Reiki môžete nájsť na stránke www.Rai-Reiki.sk.
Prajem Vám úspešnú liečbu. P. M.
Martina
11.10.2011 3:55
Dobrý deň! Ďakujem za informácie. Objavila som však ešte jednu nejasnosť. Prečítala som si Vašu odpoveď k problému úzkosť (od ďalšej čitateľky). Tam píšete, že Matuzalem možno kombinovať s čímkoľvek, s akýmikoľvek liekmi (to viem). Akurát spomínate, že by sa nemal užívať ľubovník. Ja však často pijem práve čaj z ľubovníka (najmä ráno nalačno), pretože pôsobí na nervovú sústavu. Je v tom nejaká kontraindikácia? Zatiaľ som sa na to nepýtala, lebo mi to ani nenapadlo. Ľubovník pijem ako bežný bylinkový čaj, ani som netušila, že by mohol byť nevhodný. Veľmi pekne ďakujem za ďalšiu odpoveď a srdečne Vás pozdravujem. M
admin
12.10.2011 10:00
Dobrý deň,

ľubovník je problematický v kombinácii s chemickými liekmi, ktoré pôsobia na psychiku, kde môže dochádzať k zvýšeniu kontraindikácií týchto liekov.
Nie je vhodné, aby ste dlhodobo každé ráno pili ľubovník, vhodnejšia kombinácia, ktorá sa môže užívať dlhodobo je mäta v kombinácii s medovkou.
S pozdravom, D. M.
Martina
29.10.2011 3:04
Dobrý deň!
Opäť sa na Vás obraciam s prosbou o konzultáciu. Na riešenie mojich problémov ste mi odporúčali dlhodobo užívať modrý matuzalem. Práve som doužívala už ďalšiu trojmesačnú dávku (každý večer 1 tabletka). Medzi tým som mala asi mesačnú prestávku. Môj stav je lepší, zmizli viaceré potiaže (aj keď nie všetky a možno nie úplne natrvalo - niekedy sa cítim veľmi dobre, inokedy je to horšie. Zatiaľ však stále odolávam chemickým liekom). Moja otázka: Je vhodné pokračovať v užívaní modrého M. naďalej bez prestávky alebo radšej s prestávkou? Veľmi si vážim všetky Vaše rady a ochotu pomáhať. Srdečne Vás pozdravujem. M.
admin
30.10.2011 11:19
Dobrý deň, Maťka,

pokojne pokračujte ďalej v užívaní Modrého Sublinguálu jednou tabletkou večer. Môže sa užívať bez prestávky. Niektorí ľudia ho užívajú aj rok. Hlavné je, že sa cítite lepšie a pociťujete pozitívnu zmenu v zdravotnom stave.
Prajem Vám veľa zdravia. D. M.
Martina
20.1.2012 4:46
Dobrý deň! Ozývam sa po dlhšom čase s prosbou o radu ako pokračovať. Doberám 3 balenie modrého matuzalemu (1tbl. večer). Celkovo pociťujem zlepšenie zdravotného stavu, ale o stave plného zdravia, aký som mávala pred vypuknutím týchto problémov ešte hovoriť nemožno. Sú dni, keď je to naozaj dobré (vtedy si vždy myslím, že už mám vyhraté), ale sú aj dni, kedy sa cítim horšie, aj keď sa to, čo vlastne pociťujem, popisuje veľmi obtiažne. Ešte stále mávam pocity akéhosi závratu, nerovnej pôdy pod nohami (ale už nie permanentne), niekedy pociťujem takú slabosť (akoby sa mi ťažšie dýchalo), príp. stiahnutie žalúdka, v noci (keď ležím) mi hučí v pravom uchu, občas sa v noci veľmi skoro prbudím a už nemôžem spať... Ale v práci napriek všetkému fungujem (akoby mi nič nebolo, snažím sa to premôcť a nedať najavo, aj keď niekedy ma to stojí ešte stále dosť síl). Čo sa týka energie, mám jej opäť oveľa viac a zvládam tých povinností naozaj dosť. Posledné dni (uzatváranie známok pred polrokom...) boli veľmi hektické a hneď sa to odrazilo na mojom stave. K užívaniu chemických liekov som sa ešte neodhodlala (aj keď možno by kvalita môjho života bola oveľa lepšia), stále nestrácam nádej, že sa problémov úplne zbavím prírodnou cestou. Moja otázka: Mám pokračovať v užívaní Matuzalemu? Čo z gemoterapie by bolo teraz vhodné? Treba užívať aj nejaké vitamíny (dávam si denne C 300, magnézium s B6)
Martina
20.1.2012 4:50
Omylom som stlačila "odošli", tak ešte dopĺňam: Veľká vďaka za Vašu pomoc a odpovede. S pozdravom M.
admin
21.1.2012 2:16
Dobrý deň,
v užívaní Matuzalemu pokračujte ďalej a v žiadnom prípade teraz nevysadzujte liečbu,lebo by ste museli začínať v liečení od začiatku. Užívajte stále modrý (večer). Z gemmoterapie môžete zobrať cedof, pokiaľ neužívate lieky na psychiku, lebo obsahuje ľubovník. Ten sa nesmie kombinovať s preparátmi na ukľudnenie. Inak využívajte každú príležitosť byť na slniečku, pokiaľ je taká možnosť, vylučujú sa endorfíny, najmä serotonín, hormón šťastia, čo môže Váš zdravotný stav len zlepšovať. Aj cvičenie podporuje zvýšenú tvorbu serotonínu. Myslím si, že toto je pre Vás kľúčové, aby ste sa cítili dobre. Môžete to odsledovať, keď je vonku slnečné počasie, ako sa vtedy cítite. Som presvedčená, že Vám je vtedy oveľa lepšie.
Čo sa týka školy, teraz zvoľte voľnejší režim, klasifikáciu už máte za sebou.Vždy myslíte na to, že na prvom mieste je u Vás zdravie. Nič Vám nestojí za to, ako mať zdravý a pokojný život bez zbytočných stresov a nervov. Viem, o čom hovorím, pretože sama v škole pracujem. Zistíte, že sú aj také deti a rodičia, ktorí si Vašu prácu nevážia, ani to, že sa nad mnohými z nich trápite a stesujete. Preto sa pokúste aj Vašu prácu robiť s nadhľadom a nepripúšťať si problémy, s ktorými sa stretávate. Stojí to za to. Určite sa zlepší a skvalitní aj Váš život. Držím Vám palce a prajem, aby ste prežili pokojné, zdravé a úspešné dni. D. M.
Martina
8.2.2012 2:28
Dobrý deň! Tento raz sa na Vás obraciam s prosbou o radu nie pre seba, ale pre moju dcérku (12 rokov). Pri korčuľovaní spadla na ľad a udrela si pravé koleno. Koleno v priebehu pár minút poriadne opuchlo (v oblasti nad jabĺčkom), pravdepodobne je tam voda. V čom je problém? Dcérka mala práve s týmto kolenom veľké problémy pred štyrmi rokmi. Vtedy po páde na lyžiach takisto koleno opuchlo a opuch sprevádzala bolesť. Asi mesiac som to vôbec neriešila, lebo som si naivne myslela, že to prejde samo od seba. V kolene sa však vytvoril silný zápal (potvrdili to laboratórne výsledky) a tekutinu jej 2x vyberali. Pochodili sme všemožných lekárov, nakoniec sme skončili na reumatológii, kde jej odporučili protizápalové lieky (napr. ibalgin a pod.) s tým, že to bude mať doživotne a že ak ich nebude užívať skončí možno aj na vozíčku. Takúto liečbu som na veľké pohoršenie lekárky rezolútne odmietla. Dcérke som nepodala žiadny chemický liek, vodu som jej už vybrať viackrát nedala. Z problému sme sa dostali vďaka alternatívnej medicíne asi za pol roka. Dcérka užívala rôzne prírodné produkty. Cordyceps, Noni, Chlorellu, gemoterapeutiká..., absolvovali sme aj liečbu u klasickej homeopatky. Neviem, čo z toho vlastne zabralo, ale koleno sa dalo do poriadku. 4 roky neboli žiadne potiaže, dcérka športovala, pravidelne sa lyžovala, bez akýchkoľvek obmedzení. Až teraz sa to doslova z ničoho nič zvrtlo. Snažím sa problém hneď podchytiť, aby nedošlo k zápalu a k všetkému, čo s tým súvisí. Prosím o radu, ako postupovať. Zatiaľ som jej nasadila mumio a dávala obklady zo surových zemiakov a tvarohu. Ešte dodávam, že dcérka nebýva vôbec chorá, iba dvakrát za život užívala antibiotiká (raz v súvislosti s infekciou atopického ekzému v útlom detstve, druhý raz pre podozrenie na angínu - penicilín asi pred siedmimi rokmi). Všetko sa snažím riešiť prírodnou cestou, dcérka sa aj zdravo stravuje, lebo je na to zvyknutá odmalička. Som veľmi vďačná za všetky Vaše rady a za ochotu pomáhať. So srdečným pozdravom. M
admin
9.2.2012 4:38
Dobrý deň,

Vašej dcérke odporúčame užívať vnútorne sirup ARTROFYT. Nájdete ho pri Kláštorných oficínach, môžete si o ňom prečítať. Máme s ním veľmi dobré skúsenosti pri pacientoch, ktorí majú problémy s kĺbami. Ďalej z gemmoterapie odporúčame Ríbezľu-borovicu-vinič P-9 a Židovskú čerešňu - T-47. Všetko je potrebné využívať. P - 9 nech dcérka užíva prvé 2 dni v plnej dávke, po dvoch dňoch nech prejde na polovičnú dávku. To isté aj so židovskou čerešňou. Keďže má 12 rokov, znížime jej dávkovanie na polovicu. Artrofyt môže užívať 3-krát denne jednu polievkovú lyžicu. Na koleno jej môžete dávať obklady zo zeolitu, nájdete ho pod názvom Zelený íl. Tento prípravok je vynikajúci na opuchy, reumatické bolestivé stavy. Treba z neho urobiť hustejšiu kašičku, ktorú priložíte na bolestivé miesto, zaviažete a necháte pôsobiť aspoň 30-40 minút, kašička sa sama vysuší. Obklady môžete opakovať 2-krát denne. Po tejto liečbe by sa mala dcérka cítiť lepšie.
Držíme palce a prajeme skoré uzdravenie. D. M.
Martina
3.3.2012 2:56
Dobrý deň!
Naposledy som sa na Vás obrátila s prosbou o pomoc pri riešení dcérkinho problému (opuch kolena). Nasadila som ARTROFYT (podľa Vašich odporúčaní), obklady a WOBENZÝM (odporúčané inou alternatívnou lekárkou). Vami navrhovanú gemoterapiu som chcela nasadiť neskôr, lebo dcérka práve užívala prípravok Fit colon (ten som jej nasadila ešte predtým iniciatívne - na posilnenie imunity a na prečistenie). Koleno je teraz úplne v poriadku, v podstate do týždňa sa to vyriešilo (opuch zmizol i všetky problémy s ním súvisiace). V užívaní Artrofytu a Wobenzýmu však pokračujeme. V súvislosti s týmto problémom som kontaktovala aj bylinkársku poradňu. Odpoveď prišla až 1. marca - a práve k nej mám otázky, s ktorými sa obraciam na Vás. Pani bylinkárka odporúčala tiež gemoterapiu, ale úplne iné preparáty ako Vy (čiernu ríbezľu s betaglukánom, P9 alebo P4 a T59), navyše odporúčala ihneď začať s podávaním Matuzalemu. Hoci je koleno v poriadku (aspoň pevne verím), mám 2 otázky:
1. Aké gemoterapeutiká nasadiť pre dcérku (v rámci prevencie)?
2. Je Matuzalem vhodný pre deti (podľa informácií na Vašej stránke aj na škatuľke - nie). Ani Vy, hoci ste odborníci na Matuzalem, ste ho pre dcérku neodporúčali. Nemám v úmysle začať ho teraz podávať, ale chcem si to ujasniť. Veď ja sam Matuzalem už dlhodobo (takmer rok s nejakou tou malou prestávkou) užívam.
Jedna otázka navyše: Do akej miery je vhodné, aby dcérka koleno zaťažovala? Ona by sa rada ešte teraz lyžovala, športovala (má veľmi rad pohyb), ale ja vôbec neviem, či je to dobré alebo nie, hoci nie je badateľný už žiaden príznak. Zatiaľ sme opatrní: prechádzky...
Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede a čas, ktorý venujete mojim problémom.
Srdečne Vás pozdravujem a prajem krásne prvé jarné dni. M.
admin
5.3.2012 4:24
Dobrá deň, Maťka,

som veľmi rada, že sa zdravotný problém Vašej dcérky upravil.
Odpoviem Vám na Vaše dve otázky:
1. Matuzalem - legislatívne zatiaľ nie je schválené užívanie Matuzalemu pre deti a tehotné ženy, aj keď sa nepredpokladajú kontraindikácie, preto ho my neodporúčame podávať deťom, aj keď Vaša dcérka má už 12 rokov. Je to čisto len na Vašom rozhodnutí,či Matuzalem dcérke podáte alebo nie. My sa výlučne držíme odporúčaní výrobcu.
2. Gemmoterapia - jednoznačne preventívne je potrebné vybrať P 9 čierna ríbezľa - borovica - vinič. Táto tinktúra je z púčikov rastlín, veľmi účinná. Púčiky rastlín kombinujeme tak ako aj pani Mgr. Podhorná s bylinnými výťažkami. Ja som Vám vybrala Židovskú čerešňu, pretože my spolupracujeme s pani Podhornou, ktorá sa zaoberá gemmoterapiou 40 rokov, vedieme spolu s ňou poradňu gemmoterapie, zdravotné problémy a nasadenie liečby konzultujeme výlučne s ňou. Židovská čerešňa rieši kĺby a zároveň je to antireumatikum. Preto vybrala pre dcérku práve túto kombináciu dvoch tinktúr. Tinktúry, ktoré predpísala pani Mgr. Henzélyová sú taktiež na liečbu kĺbových problémov správne, akurát by som nekombinovala Čiernu ríbezľu s betaglukánom s P 9, obidve sú tinktúry z púčikov rastlín, veľmi silné preparáty. pani Podhorná ich neodporúča užívať spolu v plnej dávke. Ak by ich dcérka užívala, mala by ich užívať v polovičných dávkach a keďže je ešte dieťa, bolo by potrebné upraviť ešte ich dávky. My sme Vám napísali presné užívanie nami predpísanej kúry v predchádzajúcej odpovedi a v tomto by som aj pri dcérke pokračovala.
Zo skúseností pri deťoch vieme, že Artrofyt výborne zaberá pri ich kĺbových problémoch. Potvrdilo sa to aj u Vašej dcérky, túto oficínu nech dcérka doužíva celú, mala by stačiť, keďže problémy ustúpili.
3. K pohybu - urobili ste správne, že pomaličky kolienko zaťažujete, lyžovanie by som ešte jednoznačne neodporúčala.

Neviem, či Vám stačí moja odpoveď, ak by boli akékoľvek otázky, pokojne zavolajte na môj mobil: 0918 981 709.
S pozdravom D. M.
Martina
18.3.2012 7:30
Dobrý deň!
Veľmi dôverujem Vašim radám a mnohokrát ste mi už pomohli, takže znova prosím o informácie práve Vás.
1. Manžela začala s príchodom jari trápiť (ako každý rok) alergia. Prejavy: kýchanie, vodnatý sekrét z nosa, príp. upchatý nos, svrbenie očí. Problémy trvajú každoročne asi tri mesiace, potom je pokoj. Nelieči sa nijako (dávnejšie skúšal homeopatiká). Nahovorila som ho na gemoterapiu, ale neviem, ktoré prípravky sú najvhodnejšie - v ponuke sú totiž viaceré (napr. P8...). Prosím o radu.
2. Dcérka má koleno úplne v poriadku (veľká vďaka za pomoc). V rámci prevencie idem objednať Vami odporúčané gemopreparáty.
3. Ja sa taktiež cítim oveľa lepšie. Myslím, že je to všetko naozaj na dobrej ceste, s tým, čo bolo, sa to už nedá ani porovnať. Využívala som niekoľko balení modrého Matuzalemu (užívam ho už v podstate takmer rok). Mám pokračovať ďalej alebo mám urobiť prestávku? Momentálne doberám aj gemoterapiu - rozchodnicu, ktorú mi v rámci kúry odporúčala už dosť dávno p.Podhorná. Mne využívanie kúry trvá pomerne dlho, keďže sa kvapky dávkujú podľa hmotnosti a ja mám nízku váhu (ale primeranú výške). Aké gemoterapeutiká by som mala užívať ďalej? Poslednú kúru tvorili: eleuterokok, topoľ, borievka, rozchodnica (a už pravdupovediac ani neviem čo). Myslím, že Vy ste mi odporúčali Cedof. Bol by vhodný?
4. Zaujali ma tiež prípravky Havajská spirulina a Kamut. Mohla by ich brať teraz na jar aj dcérka? Čítala som Vaše články, ale aj tak neviem, ktorý z produktov si vybrať. Obidva vyzerajú byť výborné, hlavne teraz v jarnom období.
Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede a čas, ktorý mi venujete, pretože tie moje otázky sú naozaj siahodlhé.
Prajem krásne dni.
S pozdravom M.
admin
18.3.2012 8:01
Dobrý deň, Maťka,
sme veľmi radi, že sme si získali Vašu dôveru a že sa Vám páčia aj článočky na našej stránke. :-)
Takže postupne Vám odpovieme na Vaše otázočky.
1. Manžel v čase problémov môže užívať kúru: P8 Ríbezľa - kalina - rozmarín + T 35 Plamienka zamatovohlúbiková + T 45 Šampión. Keď doberie celú kúru nech využíva z P8 ešte dve fľaštičky + z T 35 ešte jednu fľaštičku. Vždy v čase najväčších problémov môže užívať kombináciu P8 a T 35 - sú najúčinnejšie pri alergiách.
2. Teraz k Vášmu problému. Ak si to môžete finančne dovoliť, pokračujte v modrom Matuzaleme (môžete ho pokojne už nahradiť aj červeným) a z gemmoterapie Cedof. Ak ste užívali kúru z gemmoterapie, dajte si aspoň dva týždne v gemmoterapii pauzu a potom môžete pokračovať s Cedofom (viete, že treba dať pozor na kombináciu ľubovníka a chemických liekov).
3. Havajskú spirulinu a Kamut môžete užívať spoločne aj s dcérkou. Najlepšie by bolo, keby ste si skombinovali obidva prípravky. Kamut si objednajte tiež v prášku. Aj Havajská spirulina je v práškovom stave. Môžete potom užívať 1/2 lyžičky Havajskej spiruliny a 1/2 lyžičky Kamutu denne. Dcérke stačí štvrť lyžičky z každého produktu.
Prajeme Vám, aby ste prežili krásne jarné dni v pokoji a bez zdravotných problémov. Držíme Vám palce. D. M. & P. M.
Mgr. Jana
18.4.2012 9:31
Dobrý deň Maťka,
Vaše potiaže, ktoré ste hore vyššie popisovali, som sama zažila v lete 2011 a na internete som si našla, že sú to príznaky Panickej pruchy. Skúste si o tom tiež prečítať na nete. Veľmi Vás obdivujem, že ste to dokázala prekonať aj bez antidepresív a bez psychológa a psychiatra. Ja beriem na to lieky, na zvýšenie serotonínu v mozgu. Beriem tiež Matuzalem od 10/2011. Matuzalem mi pomohol vyriešiť viac zdravotných problémov, ale Panickú poruchu nie. Zatiaľ nie.
Matuzalem mi vyliečil zápal žalúdka, nadmernú tvorbu kyseliny žalúdočnej, zvyšuje mi imunitu, rieši mi problém s krčom maternice, s PMS.....
Johanka
Martina
19.4.2012 12:06
Dobrý deň! Znova prosím o radu. Liečba mojich problémov, ako som už písala, bola na dobrej ceste. Po Veľkej noci som však začala pociťovať mierne zhoršenie stavu, čo som nebrala nejako dramaticky. Včera mi však prišlo skutočne zle - náhly pocit extrémnej slabosti, tlaky, bolesti v hlave, ťažoba v žalúdku, brnenie v nohách, silné búšenie srdca... tak zle mi ešte asi nebolo. Najprv sa mi to stalo cestou v autobuse a potom aj doma - v podstate v stave pohody, neprežila som predtým nič mimoriadne stresujúce. Keďže to neprechádzalo, skončila som dokonca na pohotovosti (hoci lekárov naozaj nenavštevujem), kde mi čosi pichli, ale ani to príliš nepomohlo. Vraj to mohol spôsobiť zvýšený tlak (mala som 140/80 - to ale nie je až taký extrém) alebo psychika. Doma som sa umyla viackrát bylinkou čistec a vždy sa vytvorila poriadna zrazenina. Užívam stále Matuzalem, teraz už červený, v gemmoterapii mám 14-dňovú prestávku. Naozaj neviem, čo sa to vlastne so mnou zasa deje. Dá sa to vôbec nejako vysvetliť? Mám pocit, že keď pravidelne a tak dlho užívam Matuzalem, niečo také by ma nemalo stretnúť. Ale asi som na omyle. Prosím o ďalšie rady, za ktoré vopred srdečne ďakujem. Prajem krásne dni. M
admin
21.4.2012 8:58
Dobrý deň Maťka.
Na začiatok chcem povedať, že neexistuje na svete ani jedna bylinka, preparát, či magická formulka, ktorá by nám natrvalo zabezpečila zdravie, harmóniu či šťastie. Tým nechcem povedať, že prevencia a užívanie zdraviu prospešných produktov je zbytočné. Práve naopak. Bez nich by to bolo oveľa horšie. Vy máte neuveriteľný pokrok, že problém udržiavate len na prírodnej báze.
Sme neuveriteľný úžasný dynamický organizmus, v ktorom každý deň prechádzajú milióny zmien. Zoberte si len koľko ľudí je meteosenzitívnych a ako sa im zmení ich organizmus či zdravie len tým, že sa blíži tlaková níž a ide pršať. Je potrebné pochopiť že choroby, či problémy majú aj svoj psychosomatický základ. Často je dlhodobý problém pre nás impulz, aby sme hľadali riešenie, ako z neho von. Mnohých toto riešenie svojich problémov naozaj posilní a naučia sa žiť so svojím problémom. Popritom sa mnoho naučia z rôznych oblastí života, ak chcú.
Inak všetko sa dá vysvetliť. Práve teraz v tomto jarnom období sa naše organizmy neuveriteľne menia. Preto aj množstvo ľudí robí rôzne očisty. V našich zemepisných šírkach je takáto mimoriadna záťaž práve na jar a na jeseň, keď sa telo očisťuje a pripravuje sa na diametrálne odlišné životné podmienky. Teraz je ešte stále mimoriadna záťaž na naše organizmy, preto je potrebné sa podľa toho zariadiť.
Poďme konkrétne k Vašim momentálnym problémom.
Podľa mňa problém nie je v tlaku. Tlak, ktorý ste mali nie je niečo extrémne. Spodný tlak bol OK. Je to ale aj tak len dôsledok. Príčina je úplne inde.
Problém je pravdepodobne vo zvýšenej citlivosti Vášho nervového systému, ktorý na silnejšie podnety reaguje citlivejšie a Vy to viac "cítite", ako je dobré. Dá sa to otestovať, či je to v tom užitím počas problému napr. obyčajným Lexaurinom. Vo väčšine prípadov klesne aj tlak, upokojí sa srdiečko. Dajte si ho predpísať a majte ho pri sebe a v prípade potreby ho použite. Hlavne sa neľakajte, keď by prišiel opäť problém, pretože stres problém ešte zväčší.
Často tento problém býva spojený aj so zníženým vylučovaním serotonínu do mozgu. To býva základná príčina. Hormóny vedia takto neuveriteľne rozhodiť celý organizmus. Srdiečko búcha ako splašené, stúpa tlak, Vám je zle a človek začne mať postupne strach. Máme veľa ľudí, ktorí k nám chodia do bylinkárni s takýmto problémom. Veľa ľudí to zvláda s Matuzalemom, alebo Cedofom, niektorí však sú nútení siahnuť aj k alopatickým liekom a musia nejakú dobu užívať nejaký inhibítor spätného vylučovania serotonínu.
Viem, že nie ste zástankyňa chemických liekov (ani ja), ale netreba to hnať do extrému, takže treba aspoň ten Lexaurin vyskúšať, ak by bol opäť problém.
Opäť začnite s gemmoterapiou, aj keď prestávka je menšia, ale vysadila ste gemmoterapiu práve v tom najhoršom období, keď záťaž na naše telo je najväčšia. Dajte si teraz cedof aspoň 3-4 dni 4x denne.
Ak máte modrý Matuzalem, zvýšte v tomto období dávku na 2xdenne. Večer modrý, ráno červený. Malo by stačiť mesiac.
Samozrejme, berte naše rady ako rady z praxe a našich skúsenosti, ktoré ale nemôžu nahradiť lekára, či lekársku starostlivosť.
Držíme palce, aby problémy čoskoro odzneli. Môže trvať nejakú dobu, pokiaľ sa rozhodený organizmu vráti do normálu, takže prajeme aj veľa síl a trpezlivosti pokiaľ možno bez stresu.
P.M.
Ľuboš
20.6.2012 11:13
Maťa, presne tak, nedostatok serotoninu, t.j. depresia, t.j. antidepresiva, t.j. kvalitny psychiater, viem to z vlastnej skusenosti, mozete mi verit. Niekedy staci uzivanie na kratsiu, niekedy na dlhsiu dobu, stres poskodzuje schopnost buniek tvorit serotonin. Ak ked nie ste v praci a relaxujete, harmonia je porusena - dlhodobejsie. Ked Vam nasadia vhodne antidepresiva ako mne, zmeni sa Vam uplne kvalita zivota, zacnete zit uplne iny zivot, ovela lepsi. Stoji to za to. Verte mi. Nestandardne situacie ziadaju nestandardne riesenia. Drzim Vam palce.
Daniela
22.6.2012 4:44
Ahojte,viete niekto poradiť dobrého psychológa z Bratislavy a okolia? Ďakujem. Daniela
Martina
6.7.2012 9:20
Dobrý deň!
Na riešenie svojich problémov stále užívam Matuzalem a na moje odporúčanie ho užívajú aj viacerí moji príbuzní či známi. Objednávame ho len na Vašej stránke, aj preto, že ponúkate výhodné zľavy! Práve mi došli zásoby, preto som si chcela objednať ďalšie balenia. Zarazila ma však opätovne zvýšená cena (na učiteľský plat už príliš veľká). Prečítala som si aj odôvodnenie - Super Matuzalem. Volala som aj na oficiálnu stránku matuzalem.sk. Tam ponúkajú Matuzalem stále za pôvodnú cenu a ani nemajú informácie jej o zvýšení. Nový SuperM. vraj ešte vôbec nie je v predaji. Z toho mi vyplýva, že keď si teraz objednám u Vás prípravok, príde mi ten pôvodný (čiže nie ten účinnejší), ale za vyššiu cenu. Chcem mať v tom jasno, preto prosím o informácie. Veľmi pekne ďakujem. S pozdravom M.
admin
6.7.2012 11:47
Pracovníčka, ktorá Vás informovala u výrobcu, nemala tieto nové a relevantné informácie. Nový produkt aj s cenami je na trhu od 19.6.2012.
Chcel by som zopakovať aj na tomto mieste, že výrobca vyvinul novú účinnejšiu formu Matuzalemu, ktorá sa síce chemicky nelíši od predchádzajúcej, ale zložitejší technologický proces čistenia aktívnej látky a jej finálna čistota umožňujú jej nepomerne vyššiu biochemickú účinnosť v organizme. V porovnaní so starým produktom môžeme hovoriť o Super Matuzaleme.
Čo sa týka zliav, pre ťažko chorých pacientov, poprípade pre ľudí, ktorých zdravotný stav si vyžaduje dlhodobé užívanie Matuzalemu, po individuálnej konzultácii dohodneme individuálnu zľavu ,-)
Pre takéto prípady volajte na t.c. 0908 032 746.
P.M.
admin
21.8.2012 8:38
Dobrý deň,
Takže k problému Vašej dcérky pani Podhorná odporúča nasledovnú kúru:

NechtíkT26, plamienka T35, dub P12. Ak dcérka využije dub, tak ešte vezme čiernu ríbezľu-kalinu-rozmarín P8 a doužíva všetko postupne dokonca, vyskúšajte i bylinkový kúpeľ na kožu VK01.
Dcérke je potrebné upraviť dávkovanie. Z nechtíka bude užívať polovicu dávkovania, z plamienky 15 kvapiek, z dubu po 12 kvapiek 3-krát denne. Z P8 tiež 12 kvapiek. Naraz bude užívať T26 + T35 + P12. Keď doužíva P12 vezme ešte P8.

Ak sa nerozhodnete pre kúru, určite si objednajte plamienku a ríbezľu-kalinu rozmarín. To by malo byť tiež postačujúce.

Z olejov môžete vyskúšať myrtový olej alebo lopúchový olej na potieranie. Bylinky treba len skúšať podľa toho, čo najlepšie vyhovuje.

Prajem Vám čo najrýchlejšie zlepšenie Vašich problémov. S pozdravom,

Dagmar Machničová
Zdravý svet s. r. o.
Tel.: 0918 981 709
Martina
21.8.2012 9:00
Ďakujem. Naozaj neviem, prečo nastali problémy s e-mailom.
Pozdravujem. M
Martina
23.8.2012 12:53
Dobrý deň! Vážená pani Machničová, chcela by som sa ešte niečo spýtať ohľadom mojich problémov s ďasnami a zubami. Už mi priš1a kúra a chcem si to ujasniť .
1. Na grepovom oleji je napísané, že sa používa na pokožku pri akné, lupienke, ekzéme. Môžu sa ním potierať aj ďasná? Táto informácia tam vôbec nefiguruje.
2. K T-tinktúram mám najprv užívať olšu až potom dub? Nie naopak, dub je aj drenážny prostriedok?
3. Pani bylinkárka z poradne mi odporučila (okrem zeolitu) aj vit. E, C, zinok. Mám si ich nasadiť? Sama som si inciatívne dala koloidné minerály, koenzým Q 10 (to som Vám už spomínala) a mumio (lebo to je dobré na kosti, čiže možno aj na kostný aparát zubov). Prosím o Vaše vyjadrenie.
Za všetko veľmi ďakujem a srdečne Vás pozdravujem. M
admin
24.8.2012 10:50
Dobrý deň, Maťka,
môj názor je ten, že nie je dobré kombinovať veľké množstvo výživových doplnkov naraz, pretože aj tie zaťažujú pečeň. Treba zvážiť, čo chcete brať, aj keď chápem, že pri Vašich zdravotných problémoch skúšate naozaj všetko. Ale to je už na Vašom zvážení. Ja by som určite nebrala všetko naraz. Momentálne by som sa zamerala na gemmoterapiu - kúru. Pýtate sa, čo máte skôr užívať k T-čkovým tinktúram. Takže najprv si dáte jelšu P36 a po jelši dub P12. Grepovým olejom si môžete pokojne potierať aj ďasná, kvapká sa aj do nosa, uší ... Potierajú sa ním afty, kútiky, opary. Má široké spektrum riešenia mnohých problémov. Ostatné je už na Vás, čo si vyberiete. Určite by som užívala ostatné Vami spomínané produkty postupne, nie naraz. Miesto koloidných minerálov by som volila morské minerály Kelp. Sú vo forme prášku, ktorý sa pridáva do stravy (ako korenie) - nasypete ich do uvarenej stravy na záver pred podávaním. Obsahuje 70 rôznych minerálov, stopových prvkov,enzýmov, vitamínov, proteínov. Je zdrojom vitamínu B aj jódu. Môžete si o ňom prečítať aj na našej stránke. Krabička minerálov Vám vydrží dlho a zároveň ich môže konzumovať aj Vaša dcérka, prípadne celá rodina. Dávka na týždeň predstavuje jednu čajovú lyžičku, vy si ich sypete postupne celý týždeň do stravy (napr. medzi prsty - posypete každý deň stravu.) Mumio je naozaj vhodné na kosti, kĺby, aj môj syn ich užíval pri probléme so zubami. To by som zobrala osobne skôr ako Koenzým Q10. Ten môžete užívať aj neskôr, taktiež vitamíny, ktoré ste spomínali si môžete postupne pridať, keď niektoré prípravky doužívate. Ale toto berte ako môj názor, všetko je len na Vašom uvážení, čo dokáže Váš organizmus spracovať. Len Vy sama zistíte najlepšie, čo Vám vyhovuje a po čom sa cítite lepšie.
Prajem Vám, aby ste čo najskôr spoznali správnu cestu ku zdraviu. Všímajte si svoje pocity a myšlienky, pretože tie sa Vám snažia poskytnúť veľa užitočných informácií. Nezabúdajte, že telo a myseľ je nerozlučne spojené.
Zdraví Vás a praje všetko len to najlepšie D. Machničová. :-)
Martina
26.8.2012 12:32
Dobrý deň! Veľmi pekne ďakujem za rady, ale znova sa mi vynárajú ďalšie otázky.
1. Ako dlho mám brať mumio, v akej dávke denne a koľko gramov celkovo? Názory sú rôzne. Ja osobne si dávam 1 tabletku ráno a jednu večer pred spaním - podľa informácii na internete.Dokonca je vraj vhodné masírovať roztokom múmia ďasná.
2. Čo mám zaradiť po doužívaní mumia - koenzým, matuzalem...? Matuzalem som naozaj užívala dlhodobo a teraz mám pauzu.
3. Prečo podľa Vás ten koezým Q 10 nie je až taký vhodný, keď je v popise jeho účinkov (okrem iného) práve liečba paradontózy? Koenzým vraj obnovuje spojivové tkanivo a môže sa užívať dlhodobo aj vo vysokej dávke - vraj nemá žiadne nežiaduce účinky.
Veľká vďaka za Vaše odpovede a čas, ktorý strávite nad mojimi problémami.Srdečne Vás pozdravujem. M
admin
27.8.2012 10:56
Dobrý deň,
reagujem na Vaše otázočky nasledovne:
Užívanie Mumia je individuálne, musíte sama zvážiť, či sa Váš stav zlepšuje alebo nie. 2-krát denne je pre Vás vhodná dávka, ak by ste ho užívali dlhodobejšie, stačí už len 1 tabletka denne. Môžete roztokom naozaj potierať aj ďasná. Mne ho pre syna odporučil sám zubár, ktorý sa venuje aj alternatívnej medicíne.
Ku Koenzýmu Q10 - nepovedala som, že nie je pre Vás vhodný. Odporučila som Vám, aby ste len neužívali toľko prípravkov naraz, pokojne si ho môžete nasadiť hneď a užívať. Všetko je len na Vašom rozhodnutí, na Vašom zvážení. Ja za Vás nemôžem robiť rozhodnutia, môžem Vám len poradiť.
S Matuzalemom si môžete urobiť prestávku, keďže ste ho užívali dlhodobo. Ja napríklad užívam neustále 1 tabletku denne. Najskôr som užívala modrý, potom som prešla na červený a potom som vycítila, že s modrým som sa cítila lepšie, takže som opäť prešla na modrý a užívam ho doteraz už druhý rok. Ešte raz je to všetko individuálne, každý z nás má iný organizmus, iné problémy. Keď budete pozorná a vnímavá k sebe samej, určite budete cítiť, čo je pre Vás najlepšie.
Pokojne môžete užívať aj všetko, čo ste uviedli v e-maili, všetko je pre Vás vhodné.
Držím Vám palce, aby ste čo najskôr pocítili výrazné zlepšenie svojho zdravotného stavu. Ak máte nejaké otázky, môžete mi zavolať na tel. číslo 0918 981 709, najlepšie v po 14.00 hod. Zdraví Vás D. M.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní