Rada - borelioza

Dobrý deň, dovoľte mi sa touto cestou informovať ohľadom boreliozy. Pred cca 2 mesiacmi na základe ťažkostí mi urobil neurológ krvné testy na boreliozu a následne aj všeobecný lekár s odstupom 1 mesiac, kde sa potvrdila s tým, že ju mám v tele dlhší čas a zasiahla nervový systém (prejav tŕpnutie šija a striedavo dolné končatiny prsty). Nebola liečená tým, že som o nej nevedel, len teraz s prejavom ťažkostí. Akú kúru od B1 po B4 by bolo najvhodnejšie vybrať pri tomto type resp. ako postupovať. Ďakujem vopere za odpoveď.
Eriiik
430 3 26.2.2023
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
27.2.2023 20:56

Dobrý deň, odporúčam prečítať najskôr môj článok https://www.zdravysvet.sk/blog/lymska-borelioza-viete-ake-su-jej-priznaky-a-nasledky, aby ste pochopili komplexnosť liečby.
Borelióza u Vás poškodila viacero dôležitých systémov, podľa Vašich symptómov, máte poruchu tvorby serotonínu, preto máte tie neurologické problémy. Máte jednoznačné symptómy pre nedostatok serotonínu, čo má pri borelióze veľa pacientov, bohužiaľ lekárov to málo kedy napadne.
Poďme na liečbu:
Môj bylinkový protokol pri borelióze odporúčam bylinkovú liečbu paralelne kombinovať s antb., napr.  Skid, výrobca Zentiva (účinná látka Minocyklín) 200mg 1x denne, prvý týždeň 100mg 2x denne (ten sa dá zohnať len v nemecku alebo v Rakúsku Minostad (Minocyklín), ale vie ho aj slovenský lekár predpísať), je najlepší , najsilnejší a bez problemov ho ľudia znášajú (alebo Doxyhexal 1x denne 200mg – ten je však pomerne zle znášaný), taktiež dobré výsledky sú pri Augmentine 3x625mg alebo V-Penicilíne. Dobrá je aj intravenózna liečba na infektologickom oddelení, tá najmenej zaťažuje organizmus. Azitromycín (summamed) a makrolidové antb sú ako prvovoľbové antb. málo účinné, pre väčšinu pacientov len bakteriostatické a preto ich odporúčam len na prípadné doliečenie. Minimálna doba užívania je 28 dní.
Čo sa týka bylinkovej liečby, nasaďte si kombináciu tinktúr Topoľ P46 https://www.zdravysvet.sk/p/topol-cierny-50ml-p46-tinktura-z-pucikov-rastlin + helmifit https://www.zdravysvet.sk/p/helmifit-50ml-sv3  + štetka lesná  https://www.zdravysvet.sk/p/stetka-lesna-50ml-t39-tinktura-z-bylin a s cca hodinovým odstupom tinktúru Cedof https://www.zdravysvet.sk/p/cedof-50ml-t49-tinktura-z-bylin-rastlin . Tinktúry treba užívať aspoň mesiac.
1.  K bylinkám si treba nasadiť (ak neberiete antidepresíva)  tieto špeciálne probiotiká https://www.zdravysvet.sk/p/dr-formulated-probiotika-pre-zlepsenie-nalady-50-m  - tie dávam pacientom s boreliózou, ktorí majú aj problémy so serotonínom. Dávať odstup od antibiotík aspoň 3-4 hodiny. Berú sa 2x denne 1 kapsula, ale začína sa len s jednou kapsulou prvý  týždeň a potom sa dávka zvýši na dve denne a sleduje sa, či je to lepšie s jednou alebo s dvomi kapsulami. 
2.  Keďže základom Vašich problémov je porucha tvorby serotonínu, ktoré poškodila borelióza, treba nasadiť Antistres komplex https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-antistres-komplex Ďalej odporúčam užívať tento mega b komplex https://www.zdravysvet.sk/p/lipozomalny-vitamin-mega-b-komplex-forte - je najsilnejší na trhu, pomôže výrazne nervovému systému. 
3.  Na problémy s trávením (ak sú), treba užívať Čaga koncentrát – nie podľa návodu, ale 1-3x denne polovicu kávovej lyžičku extraktu do 2 deci vody a vypiť nalačno https://www.zdravysvet.sk/p/caga-koncentrat-100.

Prajeme veľa zdravia

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní