tehotenstvo

Dobry den, prosim Vas som tehotna v 8+3tt a som po dvoch MA. Zistili mi ze som mala nizky progesteron a preto bol plod vyvojovo zaostaly az som potratila vzdy v prvom trimestri.... takze teraz mam nasadeny Duphaston. Zacala som ho uzivat este ked som nebola tehotna a robil mi dost problemy- brala som ho od 15 DC 2x1 tabletku...hned som zacala spinit a mala som silne krce v podbrusku ako pred menstruaciou aj silnejsie a tiez velmi silne bolesti križov...4 dni som len lezala na pravom boku a nemohla som ani chodit od bolesti, az som sa nakoniec rozkrvacala. Teraz ked som tehotna robi mi tie iste problemy, preto ho beriem len 1/2 tablety rano a 1/2 tablety vecer. No napriek tomu cely den len lezim a ked sa trochu prejdem na hodinku-dve, hned ma rozbolia krize, podbrusko a zacnem spinit krv. Na kontrole u gynekologicky bolo vsetko v poriadku, aj vyvoj plodu zodpovedal presne dnu tehotenstva. Viete mi poradit ci to je z Duphastonu alebo co by to mohlo byt, preto mam tie bolesti a špinenie?...ako to riesit. Dakujem
nika555
102 1 14.2.2019
MUDr. Claudia Čuboňová (admin)
21.2.2019 10:41

Duphaston Vam len pomaha, davka moze byt zvysena kludne  na 4 tbl. denne. "Spinenie" v tehotnosti sposobuju mnohe veci /napr. hematologicky  problem, infekcny problem a ine.../a preto by Ste to radsej mala konzultovat osobne so svojou gynekologickou. Prijemny den! Dr.Cubonova