Travenie histamin

Viete mi prosim odporucit nieco na histaminovu intoleranciu? Moj problem spociva v nedostatku enzymu DAO. Mam problem aj s chemiou- tazko znasam tabletky (aj obycajny ibuprofen), taktiez mam problem so stearanom horecnatym a mikrokrystalickou celulozou a dalsimi zlozkami ktore sa pouzivaju ako plnidla tabliet. Potravin ktore znesiem je velmi malo. Priznaky: tazoba na zaludku, silne krce zaludok a creva, busenie srdca, vysoky krvny tlak, nervozita, uzkost, slabost v dolnych koncatinach. Este by som sa chcela spytat ci viete poradit nieco na prevenciu pred zapalom hrubeho creva. Znama ma divertikulozu a zoparkrat do roka ju chyti zapal hr creva. Dakujem
LuciaLucia
1851 1 6.11.2021
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
7.11.2021 20:58

Dobrý deň.

Väčšina ľudí, ktorí majú histamínovú intoleranciu, ju vlastne ani nemajú. Dá sa to vyšetriť len komplikovaným vyšetrením, ktoré na Slovensku takto podrobne nerobia, vyšetruje sa len DAO a to je nedostatočné. Vyhlásia ľudí s touto diagnózou a paradoxne títo ľudia majú následne ešte väčšie problémy, keď radikálne obmedzia stravu. Prvé mesiace po diéte je to lepšie, ale postupne sa začne zdravotný stav zhoršovať, keďže človek začne jesť čoraz menej pestrú stravu, ktorú začne telo intolerovať. Pozrite si video dr.

Bukovským https://www.youtube.com/watch?v=fZwpDeKbAdU , ktorý to v ňom podrobne rozoberá, ako postupne rozšíriť svoj jedálniček.

Odporúčam si nasadiť špeciálne raw probiotiká pre ženy, aby sa upravila črevná mikrobiota, (neužívajte hociaké probiotiká - len s certifikátom Dairy free)), k tomu si nasaďte tinktúru čierna ríbezľa-kalina-rozmarín P8.

 

Odporúčam užívať aj tento vitamínový komplex -  vitamín C + Zn +D3, má mimoriadne vysokú vstrebateľnosť.

Verím, že tieto rady Vám pomôžu pri Vašom probléme.

Na hrubé črevo čaga koncentrát - 1 kávovú lyžičku zamieša do 2 dcl vody a vypije. Urobí tak ráno a potom večer. Po stabilizovaní stavu 1-krát denne minimálne 6 týždňov. Prajeme veľa zdravia

98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní