Vysoká hladina prolaktínu

Dobrý deň,
včera mi lekár bral krv a dnes mi povedal, že mi vyšli také vysoké hodnoty prolaktínu, s akými sa ešte nestretol. Neviem, aké hodnoty to sú, mám za ním ísť zajtra. Povedal, že s takouto vysokou hladinou nikdy neotehotniem, že mi dá nejaké lieky, aby sa to napravilo.
Pravdupovediac sa tak trochu bojím brať lieky, bojím sa, aby sa mi z toho nerozhádzal organizmus, lebo cyklus mávam pravidelný, 28 dní, plus mínus 2 dni. A na sone mi lekár povedal, že videl aj dozrievajúce vajíčko. Tak nechápem, ako môžem mať takto pravidelný cyklus, keď mám tento hormón veľmi zvýšený. Chcela by som dieťa čím skôr, mám 29 rokov. Myslíte, že je dobré brať nejaké lieky a ako rýchlo sa mi hladina hormónu upraví na to, aby som mohla otehotnieť?
Ďakujem za odpoveď.
Andrea
1853 1 8.10.2013
admin
17.10.2013 7:35
Ak mate velmi vysoke hladiny hormonu prolaktinu v krvi, je treba vylucit nador v oblasti hypofyzy. Je vhodna magneticka rezonancia mozgu. Je dolezite, aby bol urobeny spravne odber prolaktinu. Na odber prolaktinu sa chodi zasadne na obed. Ak to nie je mozne / na ambulanciach to nie je mozne/, tak pred odberom by mala pacientka aspon 3 hodiny byt hore, nespat, robit aktivitu , najest sa. Pred odberom vecer by nemala mat ani pohlavny styk. Pri nedodrzani je falosna pozitivita - zvysene hladiny prolaktinu v krvi. Dr. Cubonova
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní