Zadržiavanie moču

Prosím vás o radu. Mám syna, má 4 roky a 4 mesiace, je po 6-tich operáciách obličiek a močových ciest.Narodil sa s vrodenými vývojovými chybami (vrodený megaureter a hydronefróza 3. stupňa). V dôsledku zúžených močovodov na oboch stranách v mieste napojenia na mechúr, sa mu moč vracal naspäť do obličiek. Jednou z chýb bola aj prekážka, ktorú mal v močovej rúre v penise, a preto sa mu poškodil aj mechúr. Teraz má už všetky vady zoperované. Obe obličky má však poškodené (jedna pracuje na 36 a druhá na 64 %). Posledná operácia bola pred vyše 2-mi rokmi. V apríli minulého roka zistili, že mu ostáva moč v mechúre cca 50-60 ml. Odvtedy ho 5 x denne docievkovávam (najprv ho dám vycikať a potom zvyšný moč docievkujem). V decembri tohto roka sme boli na kontrole a povedali nám, že má mechúr skoro negatívny. Ale moč mu stále ostáva. Keď ho docievkovávam, tak niekedy mu ostane 10 ml a niekedy aj 70 ml. Neviem, čím to je, či psychického rázu alebo naozaj nedokáže všetko vycikať ... ale myslím si skôr, že moč asi zadržiava (keď občas dokáže vycikať skoro všetko, zostane mu len pár ml.) Prosím vás, poraďte mi. Je to hrôza čo sme prežili... chcela by som veľmi, aby sme sa zbavili cievkovania.
Iva
1276 4 17.1.2013
admin
24.1.2013 6:51
Skúste tento čaj:100 g zlatobyľ obyčajná, 25g praslička roľná, 25g stavikrv vtáčí, 20 g vrbovka malokvetá,15 g horčiak pieprový.
1 čajovú lyžičku zmesi zaliať 150 ml vriacej vody, 10 min vylúhovať, precediť, piť po dúškoch. Robiť čerstvý počas dňa, mal by vypiť aspoň 3/4 l denne. Masť Matuzalem - natierať podbruško a obličky, vnútorne Matuzalem tablety červené.Z gemmoterapie brezové jahňady (P3) - berie sa 1 kvapka na 1 kg hmotnosti, na začiatku by som dala o pár kvapiek menej, po vybratí Pyštek (lnice) P63 spolu s T23 zmes bylín na obličky.
Iva
30.1.2013 10:34
Zabudla som minule ešte jednu vec napísať, synovi sa stále vracia moč z mechúra do obličiek, no lekár povedal, že sa s tým už nič nedá operačne robiť. Mechúr sa musí dať sám do poriadku. (Jeho steny nie sú také pružné, napr. ako keď človek posiluje). Takže sa nemusím báť, keď má poškodené obličky mu takúto zmes bylín dávať, však? A ešte som sa vás chcela opýtať, ako dlho má tento čaj piť (každý deň, a koľko mesiacov)? Nemám vedomosti o tom ako dlho sa majú bylinky užívať. Ďakujem.
admin
5.2.2013 7:13
Je to čaj na celý orgánový systém obličky-močový mechúr. Robte ho slabší - 1 čajová lyžička na 150 ml vody, 10 min vylúhovať, precediť. Piť počas dňa, aspoň 1/2 - 3/4 l denne, medzi jedlami. Jeden mesiac, potom obmeniť čaj, podľa aktuálneho stavu.
Iva
6.2.2013 4:34
Už len posledná otázka.... nikde nemôžem zohnať horčiak pieprový. Dá sa nahradiť nejakou inou bylinkou? Alebo mi poradíte, kde by som ho mohla kúpiť cez e-shop? Ďakujem.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní