znížená funkcia štítnej žľazy v tehotenstve

Dobrý deň prajem.
Som v á. týždni tehotenstva, v rámci screeningu gynekológ u mňa zistil mierne zníženú funkciu štítnej žľazy a odoslal ma k endokrinológovi. Lekárka mi urobila sono a dala mi uzivať euthyrox 25. Vraj keby som nebola tehotná, ani mi nič nepredpíše. Na kontrolu mám prísť až po šestonedelí.
Chcela by som sa dopátrať, či existuje nejaká bezpečná alternatíva - nie som zástancom užívania umelých hormónov a substitúciu nepovažujem za adekvátnu liečbu. Na druhej strane nechcem nič riskovať v tehotenstve.
Ďakujem za odpoveď.
zora
2390 1 19.2.2013
admin
20.2.2013 8:23
Dobrý deň,
na váš problém Vám odporúčam z gemmoterapie Rozchodnicu ružovú P60. Je to výluh z púčikov rastlín. Na fľaštičke je napísané, že ju nemôžu užívať deti a tehotné ženy, pretože je bylina lúhovaná v liehu. Ale pár kvapiek, ktoré budete užívať, môžete aj v tehotenstve. Tieto tinktúry užívajú pri problémoch aj malé detičky. Tinktúrku budete užívať z lyžičky alebo si ju môžete nakvapkať aj do 20 ml vlažnej vody, nechať odstáť a potom vypiť. Ďalej Vám odporúčam prírodné riasy KELP - máte v ňom bezpečný prísun jódu (všetko prírodné) pre seba aj pre Vaše dieťatko. Môžete si o tomto prípravku prečítať na našom webe. Stačí si ich pridať denne medzi prsty do stravy ako koreninu. Týždenná dávka je jedna malá lyžička. Myslím, že toto je pre Vás vhodná možnosť, ako si doplniť jód do organizmu.
Prajem Vám veľa zdravia a všetko len to najlepšie D. M.
98 %
zákazníkov odporúča podľa dotazníka spokojnosti za posledných 90 dní