Produkty
Špecifické problémy
Naša ponuka
White King Jasmín 50g - jasmínový zelený čaj

White King Jasmín 50g - jasmínový zelený čaj

(Hodnotilo 0 ľudí)

Tovar na sklade
Doručenie
do 24 hodín
Doprava nad 70 € zdarma Výrobca SannyTea spol. s.r.o. Expedičná hmotnosť 0.060 kg Jednotková cena 58,33 € / kg Mám otázku k produktu
3,50 € s DPH
O produkte

Tento populárny čaj sa vyrába na severe Číny. Kvalitný zelený čaj s hustými chĺpkami sa suší v prítomnosti jazmínových kvetov a nasáva ich charakteristickú chuť a vôňu. Sušené jazmínové kvety ešte jeho kvalitu zvyšujú.

Zelený čaj sa vyrába tak, že čerstvo nazbierané lístky sa okamžite prudko sušia /väčšinou v Číne/ alebo zaparujú horúcou parou /v Japonsku/. Toto zabraňuje fermentácii, inaktivuje nežiadúce enzýmy a zároveň zachováva zdraviu prospešný komplex ďalších látok. 

Osobitnou sortou zelených čajov sú jasmínové zelené čaje. Jasmínové čaje sú mimoriadne obľúbené v Číne. Niekedy sa mieša zelený čaj s jasmínom, pri niektorých druhoch sa nemieša, ale zelený čaj sa suší v miestnosti s jasmínom a len ním krásne navonia. Vyskúšajte túto obľúbenú čajovú lahôdku.

Príprava zeleného čaju: Jednu čajovú lyžičku čaju zalejeme 2,5 dcl vody o teplote cca 80°C, necháme 1-2 minúty lúhovať. Čím je čaj kvalitnejší a viacnálevový, tým sa čaj kratšie luhuje. Najkvalitnejšie zelené čaje  - prvý nálev luhujeme len 30 - 60 sekúnd. Po precedení podávame. Čajové lístky kvalitných čajov môžeme zaliať viackrát, ale musia zostať teplé, najlepšie v čajníku.

 

výhodná kúpa

White King Jasmín 50g - jasmínový zelený čaj 3,50 €
Hua Cha Wu Lu - jasmínový zelený čaj 50g 1,40 €
China Jasmín Phoenix Eye 50g - jasmínový zelený čaj 4,50 €
Spolu 9,40 €

Zákazníci si tiež kúpili

Jasmín Grey 50g - čierny čaj ochutený

Čierny jasmínový čaj s bergamotovým nádychom.

Klenot orientu 50g - zelený čaj

Zmes zelených čajov s jasmínom.

China jasmín 50g - jasmínový zelený čaj

Tento čaj je „navoňaný“ vôňou jazmínového kvetu.