3 roky neustále hlieny čo nejdú vykašľať

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu pre môjho manžela. Od 22rokov (teraz má 50) je alergický (robili mu testy na 22látok, na všetky zareagoval). Počas horších dní berie "lieky na alergiu" - najskôr Claretin, teraz Aerius. Už tak nejak automaticky dýcha skôr ústami než nosom. Posledné tri roky cíti v krku akoby zatekajúce hlieny, ktoré však nedokáže vykašľať, len ich stále cíti. Najvýraznejšie je to po jedle či nápoji (aj po vode), no máva to aj "bez príčiny". Alergologička mu povedala že s tým sa nedá nič robiť, že začína mať nábeh na astmu a má si ďalej dávať Aerius. Viete nám prosím poradiť nejaké prípravky, ktoré by mu mohli tento stav zlepšiť? Veľmi VEĽMI pekne vám vopred ďakujeme za akúkoľvek radu.
ovanecka
105 2 17.9.2019
Mgr. D. Machničová & Mgr. J. Podhorná (admin)
18.9.2019 20:27

Dobrý deň, odporúčame súčasne užívať protialergické tinktúrky plamienku T35 a čiernu ríbezľu-kalinu-rozmarín P8. S hodinovým odstupom ružu šípovú. Hrdlo striekajte propolisovým sprejom 2-3-krát denne. Cédrový olej 3-krát denne kávovú lyžičku užiť. Zvonku oblasť priedušiek, hrdla natierajte týmto olejom. Kúpte mu v lekárni hydro pastilky na cmúľanie. Hrdlo treba zvlhčovať. Starať sa musí o nosnú dutinu, ktorá úzko súvisí s hlienmi. V lekárni si zadovážte morský sprej s Mn. Vystriekajte, nos vysmŕkajte a potom kvapnite divozelový olej alebo grepový olej. Grepovým olejom nos vytierajte, je silno antibakteriálny. Tiež je vhodná masť rinopanteina. Je dostupná tiež len v lekárni. Väčšina týchto problémov súvisí práve s nosom, často sú v prínosných dutinách cysty alebo polypy, ktoré spôsobujú problémy s dýchaním,  nosná dutina je nepriechodná. Tiež doma treba pozrieť skryté plesne, ktoré spôsobujú takéto alergické prejavy s dýchaním, hrdlom, kašľom... Prajeme veľa zdravia.

ovanecka
19.9.2019 7:24
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ideme to hneď objednať. Ste láskaví, že takto radíte, veľmi VEĽMI si to cením. ĎAKUJEM. A krásny deň a veľa úspechov. :)